Romanka89 Romanka89 komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Chápu, že možná pro někoho toto dílo může být nudné, když je to celé jen o tom jak jeden stařec je na loďce na moři a snaží se chytit rybu. Ale ono je v tom mnohem víc - lidská síla, odhodlanost, boj a nakonec zoufalství. Krátké, ale velmi silné.

Čtenářská výzva 2017: Kniha od držitele Pulitzerovy ceny.

05.03.2017 5 z 5

Velký Gatsby / Poslední magnát Velký Gatsby / Poslední magnát Francis Scott Fitzgerald

Velký Gatsby: Nevím, podle komentářů jsem měla sakra velké očekávání, že to bude pro mě fakt něco, ale nikoli. Nevím čím to je, kniha ve mě nezanechala žádný dojem, jo, hezky se četla, rychle sem ji měla přečtenou, ale přišlo mi to prostě takové o ničem. Příběh o životě několika snobů. Za mě docela zklamání.

Od Posledního magnáta jsem nic nečekala, protože ani Velký Gatsby mne nezaujal. O něco hůř se mi to četlo, pro mě naproto o ničem.

03.03.2017 2 z 5

Tak pravil Zarathustra Tak pravil Zarathustra Friedrich Nietzsche

Tohle nelze číst jen jednou, je to náročné, složité, plné symboliky. Kniha pro všechny a pro nikoho. Na moje první přečtení mě nejvíce zaujala asi kritika křesťanství. Bůh je mrtev. "Bohem nazvali to, co jim odporovalo a ubližovalo a věru, bylo mnoho hrdinnosti v jejich zbožňování! A nedovedli jinak milovat svého boha než tím, že člověka přibili na kříž!“

Čtenářská výzva 2017: Kniha od autora ze sousedícího státu.

25.02.2017 4 z 5

Princezna se zlatou hvězdou na čele Princezna se zlatou hvězdou na čele Božena Němcová

Kniha čtena v rámci letošní čtenářské výzvy. Některé pohádky jsou docela drsné. Incestní princezna se zlatou hvězdou, usekané paty a palce v "Popelce" (teď nevím jak byla v této knize pohádka pojmenovaná.) V dnešní době spíš pohádky pro dospělé. Ale je zajímavé vidět srovnání s dnešníma pohádkama, které tak nějak změkly. Já je svým dětem možná číst budu, problém budu vidět v zastaralém jazyce akorát.

Čtenářská výzva 2017: Kniha pohádek.

17.02.2017 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Čtenářská výzva 2017: Oblíbená kniha rodičů, prarodičů.

16.02.2017 3 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Úžasný příběh, naprosto mě uchvátil. Příběh o odvaze, lásce, podpoře a porozumění. Těšlím se na film.

Čtenářská výzva 2017: Kniha, která je autorovou prvotinou.

31.01.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Do tohoto posledního dílu jsem se dlouho nemohla začíst, nakonec to docela utíkalo. Není to uplně můj žánr ale zajímalo mě jak to dopadne, protože první díl mě nadchl nejvíce, druhý slabší a třetí o něco lepší než druhý. Pro mě by stačilo kdyby to byla jen jedna kniha ne celá série. Každopádně ztráta času to uplně nebyla, není na škodu zkusit jiný žánr.

25.01.2017 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Podle mě skvělé zakončení série, nechybělo kingovské nadpřirozeno. Zajímé zamyšlení nad souvislostí sebevražd a velkou mocí internetu. Jen to Hollyino "zatrpaceně" mě osobě teda dost štvalo. :D

Čtenářská výzva 2017: Kniha od autora z žebříčku 100 nejoblíbenějších autorů.

13.01.2017 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Na doporučení přítele, kterého kniha zaujala více než série s Robertem Langdonem - osobně mi to nepřišlo jako lepší, ale na stejné úrovni, Browna mám ráda, i když Langdonova série je tak nějak furt to samé, jak kdyby to psal podle jednoho mustru, ale čte se jedním dechem. Tohle bylo zas něco trochu jiného, ale pořád Brown, takže přečteno během pár dní.

Čtenářská výzva 2017: Darovaná kniha.

06.01.2017 5 z 5

Stařík mě velmi bavil a tak jsem se na Analfabetku těšila a nezklamala jsem se. Od začátku do konce plné humoru. Obdivuji autorovu fantazii vymyslet ty nejméně pravděpodobné události a setkání.

28.12.2016 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Myslím že vskutku jedna z nejlepších kingovek, chytne vás a nepustí dokud jí nepřečtete. Je otázkou k zamyšlení jeslti jasnovidectví hlavní postavy je dar nebo prokletí.

16.12.2016 5 z 5

Jak přežít kocovinu - Nejlepší rady a tipy Jak přežít kocovinu - Nejlepší rady a tipy Anna Šafránková

Vtipná a užitečná knížečka, některé rady se mohou hodit, ale stejně, když to přeženete, nepomůže Vám prostě vůbec nic, než jenom přežít :D

03.12.2016 4 z 5

Dům u hřbitova Dům u hřbitova Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Neurazí, ale ani nenadchne. S prvními dvěma třetinami jsem se prala a neorientovala jsem se v postavách, začetla jsem se až asi v poslední třetině, kdy se konečně začlo něco dít.

03.12.2016 2 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Velmi napínavé, do poslední chvíle jsem netušila jak to může dopadnout a kdo za tím vším vlastně stojí. Ač mi kniha docela připomínala Inferno (jak kdyby to bylo napsáno podle jedné šablony), přesto hodnotím plným počtem protože mě ten příběh prostě vtáhl.

14.11.2016 5 z 5

Pan Theodor Mundstock Pan Theodor Mundstock Ladislav Fuks

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale poté, co se pan M. začal metodicky připravovat na koncentrák, nemohla jsem se odtrhnout. Velmi silné dílo. Žel, konec knihy jsem si pamatovala ještě ze školy, ale i tak to bylo silné. Každý by si měl přečíst tuhle knihu.

22.10.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Příjemné nenáročné čtení, žádné velké očekávání jsem neměla, takže mě kniha spíš mile překvapila. Maruška je výborná herečka a psaní ji očividně jde taky.

17.10.2016 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Skvělé volné pokračování Pana Mercedesa. Těším se na třetí část. Nejen v hororech je King mistr. "Sačky jsou hovno." ;-)

22.09.2016 5 z 5

Útěky Útěky Josef Škvorecký

Ke knize jsem se dostala díky filmu. Byla to žena, která krutě platila za to, že jen milovala. Myslím že nikdo jí nemůže mít za zlé, když ve své mladosti a lásce, byla naivní a o politiku se vůbec nezajímala. Vyprávění bylo krásné v tom, jak v oné době byli muži galantní a dámy se chovaly jako dámy. Často si dnes ženy stěžují, že dnešní muži nejsou dost galantní, ale upřímně, my se snad chováme jako dámy? ;-)

Čtenářská výzva 2016: Kniha od veřejně známé osobnosti (ne spisovatele).

04.09.2016 5 z 5

Proměna a jiné povídky Proměna a jiné povídky Franz Kafka

Některé povídky mě zaujaly více, jiné méně. Nejvíce se mi líbily asi tyto: Odmítnutí, Ortel, Proměna, V kárném táboře a Umělec v hladovění. Další mi v paměti moc neutkvěli ale myslím, že se k tomutou souboru povídek ještě ráda někdy vrátím a uvidím.

Proměna: Dokonalá psychopovídka, naprosto mě dostala představa, jak Řehoř po proměně chladně uvažoval nad tím, co bude s jeho rodinou, jak je zaopatří atd. Žádný velký vyšilování že je ze mě mega brouk. Kafku teprve poznávám a sem zvědavá na další díla.

22.08.2016 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka