Rolada88 Rolada88 komentáře u knih

Cesta na popraviště Cesta na popraviště Vladimír Šindelář

Myslím ze tato druhá kniha byla více do podrobna i když nějaké informace byli totožné jako s knihou kati a popravy ale i tak dobré počtení

08.08.2023 5 z 5

Kati a popravy v českých dějinách Kati a popravy v českých dějinách Vladimír Liška

Fascinující řemeslo ten popravčí (kat). :)

07.08.2023 5 z 5

Přísně tajné vraždy Přísně tajné vraždy Šárka Horáková Maixnerová

Výtah jen zlomku nevyřešených vražd co se staly za bývalého režimu. Drtivá většina se stala v 50letech když se vše zametalo pod koberec a hlavně nemohli připustit chybu na své straně.

05.08.2023 5 z 5

Moje zpověď Moje zpověď Kateřina Kantová

Autentické výpovědi od magoru co je měl radši fotr vycákat do jetele když to ještě šlo.

03.08.2023 5 z 5

Zločin jako profese Zločin jako profese Janek Kroupa

Přečetl jsem hodně knih o českém zločinu a polosvětu ale v této to bylo výše tak krásně ucelené. Vlastně všechny jména tehdejšího podsvětí v jednom rybníčku. Kde se vše vzájemně prolínalo hrozný jak je ta naše malá zem prohnilá. Jen mi tam chyběl balík z Ostravy pan Krejčíř. Ale ten v té době už se zabýval většími rybami

01.08.2023 5 z 5

Letopisy zločinu Letopisy zločinu Roman Cílek

Kapitola člověk mezi vlky byla asi nejvíc bizardní a nepochopitelná. Jak muže takhle člověk uvažovat hrozny.
Jinak myslím všechny případy byli dobrý dávám 100%

30.07.2023 5 z 5

Doživotí Doživotí Luboš Xaver Veselý

Knížka nebyla špatná jen bych možná někde kladl jiné otázky. Samozřejmě nějaké případy jsem už znal z médií viz. Kájínek , Černý. Ale co mě zaráží nejvíc když pominu případ Kájinka je to ze jsou tam všichni omylem a ze jsou obětí justičního omylu. Vím že naše soudnictví je zkorumpovaný ale nechce se mi věřit ze u cca 80% případu co je v knize. A to je kniha rok 2007 tuším . Takže další případy které ani nevíme. No každopádně kniha dobrá

20.07.2023 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Pohádka se vším všudy. Příběh který mě totálně vtáhnul a uvnitř do mrtě vycucal. Chvílemi se nedokázal knihu odložit. To se zase Kingovi něco povedlo knihu jen tak z hlavy nedostanu. A to jsem si říkal ze mistr hororu na pohádky není no mýlil jsem se :)

18.07.2023 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tak lazar mi přišel už dost scifi
Hlavně co se týká jurka zabíjelo se tam více jak v predátoru dvojce. Na můj vkus až moc přitažené za uši. Jinak mi bylo líto ságy ten konec byl smutný. Za mě asi zatím nejvíc překombinovaný dej co se týká Keplerovy knih. Ale myslím ze tady už to trochu škodilo čeho je moc toho je příliš

22.06.2023 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Opět napnuté jak struna výborný čtení

19.06.2023 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Opět kepler nezklamal bravurní konec jak už je u něho známo. Strašně se mi líbí jeho styl psaní a případy jako takové. Pomalu a jistě se posouvá na první příčky mých autorů knih

13.06.2023 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Neskutečně napínavý děj od začátku do konce, četlo se dobře a rychle na konci rozuzleni s vrahem překvapilo. Kepler je pan spisovatel

28.05.2023 5 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Bez šance jsem četl cca 3 roky na zpět ale i tak sem si hned po otevření pokračování série vše vybavil ale nebylo to ono jako první díl vůbec mě to nebavilo chyběla tomu akce bylo to hodně utahaný..

04.05.2023 3 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Hezky popsána kniha o konečném řešení. Všude se píše o Osvětimi a jiných táborech ale nikde není o táborech na Sibiři a gulagu kde bylo utrpení dosti podobné,,,

25.04.2023 5 z 5

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

Nemohl jsem se do knihy zacist furt jsem odkládal v necelé půlce jsem to vzdal
Nedočteno

27.02.2023 3 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Kniha se velice dobře četla historickou část jsem přeskakoval detektivka pěkně zamotaná a držela mě stále v napětí jak to cele dopadne dávám 100%

12.02.2023 5 z 5

Krysy Krysy James Herbert

Takový jednoduchý horor s krysami hezký odreagování ….. 60%

08.02.2023 3 z 5

Ochlazení: Špionážní thriller z blízké budoucnosti Ochlazení: Špionážní thriller z blízké budoucnosti Daniel Wolf (p)

Nedočteno …….
V necelé pulce jsem to vzdal

06.02.2023 1 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Kniha nebyla špatná shustermana mám rád ale sucho mi přišlo takový moc nereálný. A přitom se jedná o dost možný budoucí problém. Ale nějak mě to úplně nevtáhlo do děje jako jeho jiné knihy. Škoda protože jak říkám tohle je budoucí problém s vodou a určitě se jednou to nebude o moc lišit od knihy

04.02.2023 3 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Zaráží mě že kniha má tak nízké hodnocení za mě to byla bomba. Bylo to akční mělo to šťávu příběh o dětských kostech až běhal mráz po zádech. Cca 350 stránek = cca 12 hodin akce
Za mě 100% četlo se to jedním dechem super čtení

30.01.2023 5 z 5