rodak rodak komentáře u knih

Všichni lidé bratry jsou Všichni lidé bratry jsou Johannes Mario Simmel

Moje třetí kniha od autora.Uf to byla jízda .Trošku hůře jsem se orientoval ,přechody mezi dějem nejsou označené ,ale nevadilo . Jak jsem níže přečetl ,musím souhlasit -je to dokonalé dílo.

02.10.2016 5 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Co říci .Opět super čtení ,tentokrát z let devadesátých z Rigy.V Rize jsem byl ,v současné době je úplně jiná-krásná ,nikdo už tam asi neslídí a nepronásleduje. Poklona pane Mankelle.

25.09.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Absolutně nechápu jak takový mladý autor dokáže sepsat tak působivou,podmanivou,napínavou ,veselou a zároven velmi ,velmi smutnou knihu.Zůstane ve vás hodně dlouho .A pozor na vypravěčku...

22.09.2016 5 z 5

Ve slepé uličce Ve slepé uličce Henning Mankell

Jako vždy ´vynikající čtení od začátku do konce.Komisař je nejlepší detektivní postava .Jen škoda že mám před sebou jen 4 díly.Tento krimiromán byl opravdu úžasný...

17.09.2016 5 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Veselá pohádka pro dospělé přečtená za dva dny. Z knihy ve mne nic nezůstalo .Budu věrný svým thrillerům.

12.09.2016 3 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Dobrá detektivka ,perfektni hovory policistu.Dej s Templarema malinko slabsi ,ale za sebe spokojen.

08.09.2016 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Vše krásně namícháno -romantická linie -kriminální .Možná byse dalo pár stran někde ubrat ,ale je znát že autor-ka umí psát .Těším se na další ...

06.09.2016 5 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Deaver ve vrcholné formě .Velice mi kniha sedla .

31.08.2016 5 z 5

I když se směju, musím plakat I když se směju, musím plakat Johannes Mario Simmel

Naprosto luxusní kniha zpestřila mi dovolenou .Doplnil jsem si jak se žilo po rozpadu Sovětského svazu ,Německa .Příběh velice zajímavý čtívý.Na to že je napsán v devadesátých letech velice aktuální co se týče problému přistěhovalců .Samotný děj okolo hlavní postavy smutný ,úsměvný nadějný.Přesně dle názvu knihy.

26.08.2016 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Takové trochu málo reálné ,průměrné normální ,jednoduché čtení . Nenadchne -neurazí.

10.08.2016 3 z 5

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Stále více a více oblíbený autor Naprosto jedínečný román postupující k rozuzlení beroucí dech.Wallander se stává i mou srdcovkou .Čtu to různě jak mi knihy přijdou pod ruku a nemůžu se dočkat další...

24.07.2016 5 z 5

Firewall Firewall Henning Mankell

Dokonalé čtení jsem opět dostal Pomalé táhnoucí se vyšetřování přesně dle mého gusta .Těším se na další ,jdu na Pátou ženu.

11.07.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Stejně jako Dívka ve vlaku -čtivé ,napínavé ,překvapivé --skvělá oddychovka.

23.06.2016 5 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Nádhera ,líbí se mi to každým dílem víc.Sledovat jak to chodí v Číně ,neustálé narážení obou hrdinů na sebe a hlavně výborná zápletka ,napětí i konec.

12.06.2016 5 z 5

Grayova hora Grayova hora John Grisham

Příběh hezky napsaný v tradicích Grishama .V hlavní roli tentokrát žena a vážnější společenské téma-uhelné společnosti .Závěr přímo kříčí k pokračování...

11.06.2016 5 z 5

Zrůda Zrůda Nacuo Kirino

Není to thriller ani detektivka už vůbec skandální kniha kterou je třeba cenzurovat.Je to román z Japonska a o životě tam. Dějově rozdělený poutavý a čtivý.Líbilo se mi to stejně jako Out.Ten konec nečekaný...Kde jsou další knihy přeložené .Autorka píše velmi dobře.

29.05.2016 5 z 5

Platanová alej Platanová alej John Grisham

Zážitek to tedy byl celou knihu jsem hltal ,otáčel stránku za stránkou a konečný dojem výborný Za 5.

27.05.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Dost tíživé ,temné ,ale jak jinak z této doby .Pěkně napsáno.Smutno po celou dobu čtení.

18.05.2016 5 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Velice dobře se čtou romány Theorina.Zdůraznuji romány.Žádné krvavé thrillery ani detektivky.Poutavé vyprávění ,v druhé linii odbíhání do Ruska ,následné propojení hlavních hrdinů ,vysvětlení a zážitek pomalu končí.

13.05.2016 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Bavilo mne to, každou volnou chvíli jsem knihu bral do ruky jak to bude pokračovat.Není to slabší díl jen je kniha ,námět a prostředí jiné.Zůstávají jen naši staří, dobří a originálně vtipní hrdinové.

13.05.2016 5 z 5