Rind Rind komentáře u knih

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Pro budouci ctenare si dovolim jednu radu a to:
PRECTETE SI VSECHNY DILY A POKUD MOZNO, BEZ VETSICH CASOVYCH PRODLEV.
Mezi 1. a 2. casti jsem mela pauzu a bylo to dost znat.
Za me 1. dil pecka, 2. takovy vyssi prumer, 3. dil velmi dobry

18.06.2020 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

At premyslim, jak premyslim, dochazim k zaveru, ze:

1. Knizku bude dost rozdilne hodnotit american a prislusnik jakehokoliv jineho naroda na svete. Ano, mne prehnany americky patriotismus a popis americanu vyznival nadrazene a desne me stval.

2. Co se tyce tematu, jako takoveho - naprosta bomba a autorovi patri dik za to, ze se snazi upozornit, ze blackout (at uz jej zpusobi cokoliv) je jen otazkou casu.

3. A ja porad nevim, jak knizku ohodnotit :-)
3,5*

22.01.2019 4 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Asi dost záleží, co od knihy očekáváte, kolik máte načteno a kolik je vám let.
Pokud čekáte literaturu, která vás má někam posunout, nejspíš budete mít větší nároky a zklame vás.
Pokud jste mladinký čtenář, mohlo by být fajn. (Neberte, prosím, zle - jen logicky, v 16 letech nemůžete mít načteno jako v 45 letech a vkus bude taky odlišný ;-))
Pokud hledáte jen oddychovku, bude se vám líbit.
Za mě - nehledejte v příběhu logiku, velmi brzy byste narazili. Nechtějte filozofické rozbory. Berte to jako oddychovku, která shrne moudra a motivační citáty a bude to příjemná četba.

20.03.2024 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

3,5* - 1. polovina je takové to víkendové počteníčko.
2. polovina se čte skvěle a těšíte se na každý další řádek. A pak, pro mě, vcelku nijaký konec. Mám ráda konce, které si můžete uzavírat podle sebe, ale tady toho neuzavřeného bylo pro mě nějak moc

13.12.2018 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Cetla se velmi dobre. Jinak ale prumerna krimi bez jakychkoliv prekvapeni. Takove dobre letni cteni k vode.

01.07.2017 3 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Pred lidma autorova typu smekam a citim respekt. Jako chlap se mi libi.
Ale hodnotim knihu a i kdyz jsou kazda jina, srovnavam s Tichym dechem a ten se mi libil vic.

Chvilku jsem si zvykala na formu cestiny (Sebkovo zachranna guma - mi zni komicky, u nas se tak proste nemluvi), ale zvykla jsem si rychle.
Vulgarismy mi nevadi a podle me sem padnou jako p.... na hrnec, neni to zivot pro fifleny.

Jen mam pocit, ze bych knihu ocenila vic, kdybych mela vzdelani lekarskeho/zdravotnickeho smeru.

06.05.2016 3 z 5

Vlastně nevím, jak hodnotit. Pro mě je těžké hodnotit (audioknihu) jako takovou, když řešíte obsah sdělení. A ten je horší než hrozný. Jasně že R. Šlachta působí jako “Poslední skaut”, ale ten brajgl je asi větší, než si umím představit.

05.08.2021 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Hartla mám ráda, jeho smích miluju, u jeho knížek si odpočinu. Většinou. Teď se radost nekonala. Za měsíc si nejspíš ani nevzpomenu. Váhala jsem mezi 2 a 3*. Za pravopisné chyby u zájmen se přikláním ke 2* Bohužel.

24.04.2021 2 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Precteno v ramci ctenarske vyzvy 2021 a rozhodne nelituji. Presne proto jsem se do vyzvy poprve pustila. Ze se “donutim” do knih, po kterych bych nesahla uplne automaticky.

13.03.2021 4 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Casova posloupnost = problem? Pche, v pohode; to mi nikdy nevadilo.
Nevadilo, ale tady mi to neprislo jako pridana hodnota. Stripky deje se v posledni kapitole neposkladaly, byly uz jasne. Linka s Beth nebyla prekvapujici. Pripojuji se k tem, kteri povazuji tuto knihu za zajimavou, ale autorcinu nejslabsi.

25.01.2020 3 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Mně se to líbilo. Příběh je čtivý. Je hodně předvídatelný, to je fakt, ale já oceňuji to přiblížení Aspergera, které (když už vůbec) většinou končí Sheldonem Cooperem z Teorie velkého třesku.

03.01.2020 4 z 5

Slyším tě všude Slyším tě všude Connie Willis

Lidi, nenechte se zmast nametem.
Neinteligentni rozvlekla cervena knihovna.

11.03.2018 1 z 5

Smrt v rodině Smrt v rodině Karl Ove Knausgård

Reklama, marketing - vyborne.
Spisovatel umi psat - to urcite, ale tolik povyku pro co? Me teda dalsi dily rozhodne nezajimaji.

28.05.2017 2 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Hodnotim 4*, protoze se snazim na knihu divat ocima ctenare, pro ktereho je urcena. Tudiz detskyma ocima, jak jen dokazu.
Jasne, ze dospely clovek nespadne pod stul z pribehu o prdicim prasku.

08.02.2017 4 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Zvlastni. Hodne zvlastni.
Je potreba cist se soustredenim.
Zanechala ve mne takovy zvlastni pocit. Na jednu stranu jsem se tezce zacitala, ale pak jsem ji cetla s velkou chuti.
Rozhodne jedna z tech, ktera cloveku utkvi v pameti.

09.09.2016 4 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Poutavé. Drsné. Hrůzné. Chvílema jsem měla problém pokračovat ve čtení, protože to bylo prostě moc - a to nejsem matka. Knížka, která ve mně zůstane hodně dlouho

14.11.2011 5 z 5

Konkurz na milence Konkurz na milence Simona Monyová (p)

Nejslabší knížka, co jsem od Monyové četla

20.09.2011 1 z 5

Zneuctěná - Šokující příběh o krutosti, ponížení a odvaze Zneuctěná - Šokující příběh o krutosti, ponížení a odvaze Mukhtaran Mai

Hrozné, hrozné - děkuju, že žiju v střední Evropě

17.03.2011 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Maličko Diora, trocha historie (díky za to), velká spousta červené knihovny.
Pro milovnice tohoto stylu super. Zařadila jsem kvůli Výzvě 2024.

24.02.2024 3 z 5

Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Tomáš Padevět

Nehodnotím život Hany Hegerové. Hodnotím knihu. A upřímně bych ji asi nikomu nedoporučila. Hegerku - zpěvačku miluju. Spousta věcí je řečena jen náznakem či dost povrchně a většinou velmi korektně.
Proč by mě ale mělo zajímat, v jakém pořadí zpívala písně v 80. letech na určitém koncertě v Německu?
Je zmíněna spousta nedůležitých faktů, např. že dostala šperk a pak s ním šla rovnou na pódium. Nebo co kdy měla na sobě, aniž by to bylo pro daný moment podstatné, nebo to hrálo byť sebemenší roli.
Oceňuji naopak popis situce v republice v danou dobu - za tuto lekci historie přidávám 1*

02.01.2023 3 z 5