Zneuctěná - Šokující příběh o krutosti, ponížení a odvaze

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když se onoho červnového dne roku 2002 Muchtár, mladá žena z kasty chudých rolníků, dostavila ke kmeni mocných Mastojů, aby prosila o odpuštění za svého bratra, neměla ponětí, jak kruté ponížení ji čeká. Netušila, že místo vyrovnání "dluhu" za bratrovo nespravedlivé obvinění, na ni čeká zvůle; že válečníci z bohatého kmene už o jejím osudu rozhodli. Sotva dozní slova její omluvy, vrhnou se na ni čtyři muži, odtáhnou ji k nedaleké chatrči a déle než hodinu ji "ve jménu cti" znásilňují. Marně dívka volá o pomoc, marně se brání. Když ji zpola nahou vyhodí ven před shromážděnou vesnici, zdá se, že jí zbývá jediné. Co čeká zneuctěnou ženu jiného než smrt? Muchtár skutečně přemýšlí o sebevraždě, je už téměř rozhodnutá vypít kyselinu, aby smazala palčivou hanbu, která tíží ji a její rodinu. Ale po několika dnech beznaděje a zoufalství se v ní probudí touha po pomstě. Nedá se přece surovostí připravit o život, nepodlehne, bezpráví nesmí zůstat bez trestu. Zlomená dívka v sobě najde netušenou sílu a začne promýšlet odplatu. S neuvěřitelnou odvahou a obdivuhodnou vytrvalostí se vydá do boje se zlovůlí a nespravedlností, přestože soud se zpočátku "pro nedostatek důkazů" odmítá kauzou zabývat. Muchtár osobní statečností vyburcuje světovou veřejnost, ale její život je stále v ohrožení......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37263/zneuctena-sokujici-pribeh-o-krutosti-ponizeni-a-odvaze-37263.jpg 3.635
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Déshonorée, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Zneuctěná - Šokující příběh o krutosti, ponížení a odvaze

micha-ella
02.09.2017

Pořád dokola o lidech, co ani nejsou lidmi, ale primitivními bestiemi. Jako námět knihy tisíckrát opakované téma, jako skutečnost velké varování , aby Evropu nepostihlo něco podobného.

cleopatra11
04.11.2014

Stejný příběh, jako milion dalších s arabskou tematikou..hnus, děs..


me.odstiny.knih
16.08.2014

Příběh je hezký, ale nebílý se mi forma jakou je to napsaný.

valentýna
03.03.2014

Možná, že by knize prospělo, kdyby byla napsaná jako autobiografický román, nejspíš by našla více čtenářů, styl psaní je místy spíš novinářský - literatura faktu, proto zaujme snad jen ty, kteří se o dané téma a situaci zajímají. Knihu sepsali dva francouzští novináři, nicméně nesmírně pomohli negramotné Mukhtaran prolomit tabu v její společnosti a ukázat světu krutost dnešních dnů a dodali jí sílu a odvahu bojovat proti tomuto systému. Proto si knihy cením.

Alca007
11.06.2012

šokující knížka, pro nás nepochopitelné hrůzy.
Několikrát jsem si při čtění říkala díky bohu že žiji tam kde žiju.
Odbivuji odvahu s jakou se do toho Muchtár pustila. A držela jsem jí palce.
Myslím ale, že hlavní pomocí pro ní bylo spojení s civilizací, zmedializování a nedalo
se to pak už prostě přejít.

neznama.87
06.10.2011

Leckdy mi rozum nebere, jak něco podobného možné ve 21. století...

Rind
17.03.2011

Hrozné, hrozné - děkuju, že žiju v střední Evropě