rimar rimar komentáře u knih

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Příjemná detektivka dobře se to četlo ale na plné hodnocení to není. Prostě něco málo tomu chybělo a přeci jen člověk napnutý jak kšandy jak to dopadne nebyl. Hlavní postavy mne bavily i to jak si obrusovaly spolu třecí hrany a ke konci knihy už poměrně slušně spolupracovali. Další díl si rozhodně nenechám utéct ale že bych nemohl dospat než vyjde to zase rozhodně ne.

14.12.2020 4 z 5

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

Velmi kvalitní série. Algořani jako samurajové jdou přes zákeřného nepřítele. Špioni bojují svoje zákulisní války a do toho vesmírný skaut objevuje zapomenuté vesmírné stanice. Rozhodně se těším na další díl ale u téhle série bude náročné čekání na další díl chtělo to si počkat až bude série kompletní ale to jsem netušil když jsem bral do ruky první díl že mne to tak chytne. Rozhodně mám radost číst podobně zajímavou sérii od domácích autorů.

12.12.2020 5 z 5

In Nomine Sanguinis In Nomine Sanguinis Miroslav Žamboch

Tuto knihu jsem četl hned jak vyšla a po té ještě několikrát ale až teď jsem se podíval do komentářů a asi půjdu proti většině ale mně se to teda líbilo. Bylo super jak sice vlkodlak ale pořád slabší odvar proti upírům jim dá díky výcviku SAS a technice na prdel. Ten konec byl trochu chaotický a hlavní hrdina nedovtipný pac bylo jasné jako slunce co se mu to děje ale za mne skvělá jízda.

19.06.2020 5 z 5

Armáda Armáda Miroslav Žamboch

Jsem rád že tahle kniha vyšla. Kolibříky jsem nekupoval přeci jen ta cena a velikost sešitku mi nešlo k sobě. Jen jsem myslel že v časové ose bylo Holýma rukama před Andělem bez slitování. Původní tři povídky super ty druhé dvě ale nebyly slabší a opravdu se mi líbily také. Já osobně mám Baklyho raději než Koniáše, je to moje srdcova postava už od Bez slitování. Klidně by mohlo vycházet o něm více, rozhodně prostoru by zde bylo dost díky oknům které ty povídky dělají ale uvítal bych více propojovacích bodů abych si je mohl propojit v časové linii.

13.02.2020 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Tak tady je vse v poradku autor se naladil na stejnou vlnu humoru a psani jako mel u serie Narezu a je to super. Skvele jsem se bavil a budu doufat v nejakou dalsi knihu psanou stylem - Kotleta a Hustej narez. Urcite tu je dost prostoru treba - treba na konci zminovana studena valka.

02.08.2019 5 z 5

V objetí smrti V objetí smrti Miroslav Žamboch

Proti prvnimu dilu zde jsem spokojeny. Pribeh nabere otacky, dejove linie se propojuji a konec graduje ve zbesilem tempu. Jen skoda ze souboj v arene okolo ktereho se dost toci prvni dil tady jen tak probehne, neurazi ale ani nenadchne urcite sel napsat trochu poutaveji ale hold byly zde jine udalosti ktere ho zastinili.

08.02.2019 5 z 5

Čepel azylu Čepel azylu Lucie Lukačovičová

Moc pěkně napsané a už se moc c těším na třetí díl který počítám bude někde v Asii:-). Konec jsem si představoval trochu jinak ale asi to takto bylo lepší a chlapci jsou volní a mohou vletět po hlavě do dalšího boje s monstry. Je to úplně něco jiného než jsem zvyklý u Larryho Correi a nebo od Ringa v jejich lovců Monster ale určitě člověk neudělá chybu když si sáhne i po této knize a koukne se na život trochu jiných lovců Monster.

11.05.2023 5 z 5

Universalchymie Universalchymie Petr Heteša

Jak mám autorovi knihy rád a těším se na každou další tak do této jsem v té prázdné polovině musel vyloženě nutit abych ji dočetl. Nebýt komentářů tady že se to zase rozjede tak nevím jestli bych ji dočetl. Je škoda že takový super nápad s alchymií nedokázal autor uchopit s lehkostí jako u jiných knih například Tekuté krystaly atd. Nicméně opravdu se těším na další knihu od pana Heteši a doufám že to bude bláznivá jízda plná humoru, hlášek, dobrého pití, sexy žen atd. jak jsem si zvykl .

22.03.2023 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Natěšený z hodnocení a komentářů jsem se do knihy pustil a následoval naráz. Začátek knihy absolutně nudný,hlavní postava nezajímavá, musel jsem se nutit číst pak rádoby napětí které se nekonalo. Rozuzlení absolutně neuvěřitelné a už jsem se těšil na konec. Další díl vynechám.

07.02.2023 3 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

Opět slabší díl série. Nemohu na něj pět chválu jako někteří. Začátek jsem se do čtení musel nutit žížaly mně vůbec nezaujali a pak ikdyz se to trochu rozjede je to pořád jak kdyby byla zatažená ruční brzda a prostě to nemůže pořád nabrat rychlost ikdyz se autor snaží. Necítím tam lehkost kdy dej krásně plyne a ani humor. Legie mi k srdci nepřiroste stejně jako Spad ale ten bych hodnotil rozhodně lépe.

18.07.2022 3 z 5

Kořist Kořist Paul Finch

Tak po předchozím úletu tohle byl Finch jak ho mám rád. Dej utíkal a člověk se nenudil. Jistě že to bylo přehnané a těžko uvěřitelné ale tak je to vymyšlený příběh nikoliv literatura faktu. Za mne určitě plné hodnocení. Jen pořád nechápu vzhledem k situacím do kterých se hlavní postava každou chvíli dostane nechuť nosit zbraň a myslet si že vše vyřešíme domluvou nebo ručně.

20.12.2020 5 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Půjdu proti proudu ale mně víc než průměr dát nemohu. První polovina byla roztahana a podprůměrná až jsem si říkal jestli to vůbec dočtu ale od poloviny to nabralo na spádu a dej se dostal nad průměr takže na konec i díky té závěrečné bitvě která se moc nepovedla a vrátila dílo opět do průměru tak proto tři hvězdy. Díky té vzrůstající kvalitě dám šanci i pokračování a budu doufat že v tom bude pokračovat. Potenciál tam rozhodně je a je škoda že v první knize nebyl moc využit. Kniha neurazí ale ani nenadchne už jsem četl lépe napsané i humornější, srovnávat ji s Gemmellem či Pratchettem to fakt nejde ti byli úplně někde jinde.

27.08.2020 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Zatím za mne asi nejhorší díl. Nebavilo mne to a skoro bych podezříval autorku že jen rychle něco splácala aby to bylo venku. Přitom nápad to byl na zápletku dobrý jen se nevyužil jeho potenciál včetně line vztahu hlavní postavy. Nemít už půjčený další díl tak by tohle asi byla poslední kniha od autorky což by vzhledem k dalšímu dílů byla škoda protože ten byl opravdu super.

01.08.2020 3 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Nebylo to špatné ale ten wauv efekt po dočtení se nedostavil. Ten potenciál tam je ale není využit, třeba je skoda že se člověk nedozví jak to opravdu je mimo město atd. Možná si tím autor připravuje půdu pro další knihy a příběhy těžko říct. Každopádně za nové oblíbené slovo transmrdky si zaslouží 4 hvězdičky .

04.04.2020 4 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Kniha opet super jen na mne pusobil pribeh tak nejak temne, suroveji ani stastne udalosti to moc nedokazali prosvetlit. Byla vic zamerena na pribeh postav nez historicke udalosti a na Jana Lucemburskeho. Nemyslim ze by musela byt serie touto knihou zakoncena, jeste tam je co se historie tyce prostoru opravdu hodne kam by se dal pribeh tlacit dal.

13.05.2019 5 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Kniha mne mile prekvapila. Nekdo srovnava s Asfaltem a za mne ten mne moc nebavil takze dle mych pocitu Infernium urcite lepsi. Na druhou stranu Kulhankovo podani pekla - Vyhlidka na vecnost, mne bavilo vic. Celkove velmi dobre promysleno co se deje s lidmi v pekle po smrti a popis celeho toho jejich sveta byl dobre podany.

10.04.2019 5 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Takže kniha je napsána pro mládež což už dávno nejsem a pro ty co se jim sekání padouchů přejedlo, což taky rozhodně není můj případ. Ale je to takové nenásilné miloucke a pitomoucke až mně to fakt pobavilo a určitě si dám i druhý díl. Docela člověk i dostal chuť na nějakou kávu a něco sladkého k tomu:-). Nečekejte od toho hluboký příběh a prostě jen si užijete klidnou a pohodovou atmosféru která pomalu plyne až je najednou konec.

09.03.2024 4 z 5

Povídky z Manhattanu Povídky z Manhattanu Mary Higgins Clark

Po mistrech thrilleru tohle vyloženě potěšilo. Samozřejmě tu byly slabší a pak ale i skvělé povídky. Některé ani nebyli detektivky ani napínavé ale některé ve mně i přes to zanechali hrozně silný pocit. Právě takovouto byla povídka Omezování škod. Po jejím přečtení mi bylo vyloženě smutno nad osudem té dívky. Zklamaný jsem byl z Lee Childa druhý soubor povídek kam přispěl a opět nic moc, byť tentokrát tam alespoň byl Reacher. Rozhodně si některé autory zde vyhledám a podívám se na jejich další knihy. Tu 4 hvězdu dávám za tu grafickou stránku knihy. Ta je geniální. Ty fotky nemají chybu a klidně by jich ta za mne mohlo být mnohem více.

06.03.2024 4 z 5

Vlk z Wessexu Vlk z Wessexu Matthew Harffy

Nebylo to špatné ale na Uthera od Cornwella to nemá ani zdaleka. Chvíli jsem váhal jestli tři nebo čtyři hvězdy ale Uthera mám asi tak za 7 hvězd tak to hodnocení je v pohodě. Je to takové nevinné čtení v pohodě i pro slabší povahy a dalo se z toho vytěžit víc ale bohužel autor začíná a asi se bál víc přidat na reálnosti surovosti tehdejší doby. Určitě nelituji že jsem po ní v knihovně sáhl ale domů bych ji nechtěl a vím že už se k ní nikdy nevrátím abych si ji přečetl znovu.

25.02.2024 4 z 5

Zakladatel Zakladatel Alexej Osadčuk

Nejspíš konec téhle série. Sice by pokračování by šlo udělat, dveře si nechal autor otevřené, ale už by to asi bylo mlácení prázdné slámy jak se říká. Hold nechám se překvapit. Hlavní postava se hodně změnila a ten její vývoj je tak nějak na pozadí a spíš se řeší rozvoj města pevnosti atd. a abych se přiznal tolik mně to už nebavilo jako ty předchozí díly ale pořád je to značně nadprůměrné. Spousta zajímavých akcí je jen tak zmíněná mimochodem asi tím jak se rozjela šíře záběru hlavní postavy tak už nebylo tolik místa a autor už to nechtěl natahovat do další knihy. Rozhodně se těším že od autora ještě něco do ruky k přečtení dostanu.

08.12.2023 4 z 5