Richisa Richisa komentáře u knih

Moje první čítanka Moje první čítanka Jiří Žáček

Druhá kniha přečtená s naším prváčkem. Pěkné obrázky i texty. Spousta básniček, krátkých pohádek a příběhů ze života malého Toma a jeho rodiny.

19.03.2019 4 z 5

Disney Pixar - Nejkrásnější kolekce Disney Pixar - Nejkrásnější kolekce Walt Disney

Pěkná, milujeme kreslené příběhy podle filmů. Tato kniha obsahuje Auta3, Toy story1, Úžasňákovi1, Hledá se Nemo a Příšerky s.r.o. Všechny příběhy jsou akorát dlouhé, aby nebyly vynechány podstatné části, příběh byl ucelený a při tom ještě nenudil menší děti.

19.03.2019 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Jako vždy úžasný literární zážitek. Skvělá práce s jazykem.
Proti V šedých tónech ucelenější a méně uspěchané na konci. V této knize se mi líbí i krátké kapitoly vyprávěné různými lidmi (navozuje atmosféru cesty, chaos a strach a kniha je díky tomu velmi životná).

Dějově pěkně zpracovaná velká katastrofa konce války... Ještě dlouho mi bude ležet v hlavě...

Doporučuji

19.03.2019 5 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Kniha psaná z pohledu vězněné britské špionky a její kamarádky letkyně.

Postavy i děj byly vykresleny uvěřitelně. Děj byl čtivý, nevznikla hluchá místa. Chvíli jsem se obávala happy endu, který by knihu posunul mezi sladké románky na slzičky, nakonec vše dopadlo tak jak mělo - naštěstí.

15.03.2019 5 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Kniha se moc pěkně četla a byla to docela jízda... Frank měl neuvěřitelné kouzlo a nedivím se, že mu jeho činy dlouho procházely.

Je až neuvěřitelné, jak málo se tehdy dbalo na bezpečnost, ať už ve finanční sféře nano třeba v letectví.

Super kniha.

08.03.2019 5 z 5

Minipohádky: Kniha džunglí Minipohádky: Kniha džunglí Miriam Bos

Koupila jsem nejmenšímu synkovi a je z ní nadšený. Nejraději dělá houpy kroupy Mauglímu.

Příběh je veršovaný, zjednodušený na 4 stránky. Ilustrace moc hezké.

03.03.2019 5 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Náhodou jsem na knihu narazila v knihovně a zalíbila se mi její obálka.

Ze začátku jsem jí moc šancí nedávala. Po 30 stránkách jsem ji odložila, že asi není pro mě, ale jsem ráda, že jsem jí dala ještě šanci.

Kniha mě velmi oslovila svým poselstvím. Uvědomila jsem si, jak důležité je udržovat pěkné vztahy se svou rodinou a podporovat se navzájem...
Příběh je sice asi lehce sladký, ale i tak má rozhodně co říci a pohladí na duši.

01.03.2019 3 z 5

Makový mužíček Makový mužíček František Nepil

Krásná pohádka, která minimálně svým jazykem pohladí na duši.

28.02.2019 4 z 5

Modlitba za matku Modlitba za matku Kjung-suk Šin

Krásná smutná kniha. Jak často si uvědomíme, co pro nás člověk znamená, až když ho ztratíme.

Pro mě trochu nezvyklé, ale jsem ráda, že jsem se ke knize prostřednictvím výzvy dostala.

21.02.2019 5 z 5

Prasátko na útěku Prasátko na útěku Arnold Lobel

První kniha, kterou jsem četla napůl s naším prváčkem. Text přiměřený prvnímu čtení i délkou i složitostí.

Pohádka se líbila mě i dětem. Veselá a roztomilá. Jediné, co bych vytkla jsou celkem nic moc ilustrace.

08.02.2019 5 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Zase výborná práce paní spisovatelky. Kromě toho, že mě příběh bavil jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí z Brna 14. století. Obzvláště mě potěšily zmínky z historie hradů Obřany a Horákov, jejichž zbytky (dá - li se to tak vůbec nazvat) dobře znám, ale jejich historii vůbec.

08.02.2019 5 z 5

Wolf Hall Wolf Hall Hilary Mantel

Kniha byla poměrně náročná, měla jsem problém zorientovat se v lidech v období, které bylo politicky takto náročné...
Dlouho jsem se nemohla začíst, ale pak už mě děj bavil.

Postava Cromwella mě velmi zaujala. Byl popsán jako velmi schopný a loajální člověk.

30.01.2019 4 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Moc krásná kniha. I když byla válka, museli utíkat a postarat se o sebe, přesto prožívali svá dobrodružství a radosti.
Kniha je psána pěkným jazykem a čte se lehce.
Knihu doporučuji.

11.01.2019 5 z 5

Tlapková patrola - 5 minutové pohádky Tlapková patrola - 5 minutové pohádky kolektiv autorů

Oblíbené pohádky mých kluků konečně i v knižní podobě. 9 příběhů tlapek. Klukům se moc líbila.

30.12.2018 4 z 5

Pohádkový adventní kalendář Pohádkový adventní kalendář Walt Disney

Krásné pohádky v sešitkovém vydání svázáno velkými deskami. Pohádky mají akorát délku pro čtení před spaním s předškoláky a malými školáky.

25.12.2018 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha mě ničím nezaujala. Nelíbily se mi charaktery, napětí mě celkem nenutilo číst dál, dej mi nepřišel uvěřitelný...
Celkem mě zajímalo, jak to dopadne, ale neustále jsem přemýšlela, jestli se mi to vůbec chce dočítat.

Nejvíce mi vadilo neustálý popis všeho - co si kdo objednal k jídlu, kolikrat si kdo dal kávu, jestli si někdo umyl ruce po záchodě...
Za mě prostě ne.

25.12.2018 2 z 5

Isaac Newton - Minibiografie převratného vědce Isaac Newton - Minibiografie převratného vědce José Morán

Zajímavě pro děti zpracovaný životopis slavného vědce.

Četla jsem klukům.

13.12.2018 4 z 5

Včelička Včelička Chris Cleave

Kniha mě příliš nezaujala. Četla jsem ji dost dlouho a ještě tak na straně 200 jsem si říkala, že je to přehlídka divných lidí, že mi tam není sympatická ani jediná postava. Poslední kousek se to maličko zlepšilo.

Přesto je to téma k velkému zamyšlení. Neustále jsem přemýšlela, co by bylo pro Včeličku dobře nebo špatně, jak vlastně ty imigrační zákony fungují, apod. Jen styl psaní mi vůbec neseděl.

09.12.2018 3 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Skvělá kniha... Nečekala jsem takovou čtivost. Chtěla jsem si utvořit názor a dostalo se mi kromě fakt i vynikající zábavy.

Mohu jen doporučit.

19.11.2018 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Kniha mě velmi zaujala, jak po stránce literární, tak i obsahové. Po delší době jsem se u knihy těšila na každou volnou chvíli, abych se dozvěděla, co bude s Čijo/Sajuri dál.

Dívka Čijo postupně vyrůstá v nelehkém prostředí plném intrik, aby pak jako Sajuri dozrála do životní moudrosti...

Kromě příběhu samotného se z knihy dovídáme spoustu informací o Japonsku v období okolo 2. světové války.

Doporučuji.

01.11.2018 5 z 5