Prasátko na útěku

Prasátko na útěku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382906/bmid_prasatko-na-uteku-NcI-382906.jpg 4 53 10

Prasátko si spokojeně žilo na malém statku. Ale jednoho dne se statkářka pustila do velkého úklidu, a co se nestalo! Vyčistila dvorek a zbavila se i bahnitého rybníčku, v kterém si prasátko tak lebedilo. Milé prasátko se hrozitánsky dopálilo a v noci uteklo. Vyběhlo hledat novou pěknou měkoučkou bažinku!

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Small Pig , 1969

bibi.r
15.04.2024 4 z 5

Pro děti 4+ k předčítání
Pro prvňáčky k samostatnému čtení.

Lobel ví jak na to, a u "Prastáko na útěku" to jednoznačně dokazuje. Prvňáček zvládnul jednoduchý text, který měl ale dostatečnou pointu, aby udržel jeho pozornost.

surfrider_

25.08.2020 5 z 5

Pěkný příběh o prasátku.

Luki12
22.06.2020 5 z 5

Knížka je ideální pro prvňáčky - spousta obrázků a málo textu. Synova první knížka, kterou si přečetl bez mé asistence. A líbila se.

Litocha
23.03.2020 4 z 5

Prasátko pobavilo malého i velké (= rodiče). Hezké ilustrace se u Lobela rozumí samy sebou (i když má i povedenější), stejně jako zábavné, mnohdy absurdní situace a jednoduchý, ale výmluvný text. Prasátko s jeho fóbií z vysavače má plus i za pointu a spolu s pohádkovou polívkou se řadí k mým nejoblíbenějším lobelovkám.

Natique
05.02.2020 4 z 5

Pohádka vhodná pro začínající čtenáře. Příběh ale nic moc, autor má i lepší pohádky...

Aknel26
04.02.2020 5 z 5

Moc hezká a opravdu vtipná knížka. Na rozdíl od Kvaka a Žbluňka nejde o epizody, nýbrž jeden delší příběh - ideální pro začínající čtenáře nebo (jako u nás) pro začínající posluchače delších pohádek. Autorem ilustrací, které text skvěle doplňují, je sám Lobel a třeba narůstající dav, který pozoruje nebohé prasátko, nemá chybu.

alka1
18.01.2020 5 z 5

Knihu četl šestiletý syn, moc se mu líbila. Krátký text, obrázek, zase krátký text - pro něj skvělé. Příběh je vtipný.

Richisa
08.02.2019 5 z 5

První kniha, kterou jsem četla napůl s naším prváčkem. Text přiměřený prvnímu čtení i délkou i složitostí.

Pohádka se líbila mě i dětem. Veselá a roztomilá. Jediné, co bych vytkla jsou celkem nic moc ilustrace.