Moje první čítanka

Moje první čítanka https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290678/moje-prvni-citanka-1SG-290678.jpg 5 45 11

Čítanka obsahuje pokračování příběhů malého Toma, s nímž se děti seznámily ve Slabikáři, dále pohádky (i dramatizaci), básně, hádanky a lidová říkadla z Čech a Moravy. Závěr knihy je věnován nácviku čtení některých slov (ta lze vystřihovat a volně s nimi pracovat). Učebnice se stala Nejkrásnější českou knihou roku 1993 a získala i Zlatou stuhu 1993.... celý text

Kontryhelka
14.03.2021 5 z 5

Za mně krásná kniha a kresby Heleny Zmatlíkové mají své kouzlo.

Hoshi
07.02.2021 5 z 5

Tohle je jedna z krásných knih, které máme doma v knihovně. Nenáročné texty pro začínající čtenáře, doplněné ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Krásné, jednoduché, čtivé :3

Greenfingers
09.09.2020 4 z 5

Jiří Žáček a Helena Zmatlíková - to je kombinace přímo ideální! Oba mají mé plné uznání.

iiiccc
23.01.2020 5 z 5

Když mi bylo asi 6 let, přinesla mi maminka tuhle knížku, která patřila mezi vyřazené svazky ze staré školní knihovny, kde pracovala. Měla pravdu, že tohle ještě to sběru nepatřilo. Přečetla jsem to několikrát a patřila mezi moje oblíbené.

Richisa
19.03.2019 4 z 5

Druhá kniha přečtená s naším prváčkem. Pěkné obrázky i texty. Spousta básniček, krátkých pohádek a příběhů ze života malého Toma a jeho rodiny.

GaleW
18.03.2019 5 z 5

Bylo to super, moc jsme se s dcerkami nasmály

cz_lynn
05.10.2017 3 z 5

Při čtení synovi mě rušily chybějící čárky ve větách a neskloňování (5. pád). Tohle korektorům uniknout nemělo...

Briv
10.01.2016 5 z 5

Moc pěkné čtení pro děti. Snad všichni četli něco podobného.

syfilak
18.02.2013

Do dnes si pamatuju básničku "Byl jeden domeček....... Kde jsou ti páni? Na hřbitově zakopání." :))

Mikiem
10.02.2012 5 z 5

Kdo to nepamatuje jako by nebyl:o)

Skallarix
18.01.2012 4 z 5

To byla četba! Tatřka "náš první bestseller" - nepočítaje Slabikář od J. Žáčka, který se nejen mě a mým vrstevníkům mile vryl do paměti jakožto jedna z prvních knih. :=)