ReziEngli ReziEngli komentáře u knih

Vodopád Vodopád Lauren Kate

Tuhle knihu jsem si přečetla z nutnosti, abych měla komplet sérii. A ne. Tohle fakt už číst nikdy nebudu. Ačkoliv je příběh dobrý, zpracování je tragédie. Byla to nuda, nuda, nuda. Přeskakovala jsem celé pasáže a stejně mi přišlo, že se tam absolutně nic neděje!! Vhodné je to tak pro mladé čtenářky, které v příbězích nehledají nic a jen si čtou. Jako oddechovka, u které se nemusí přemýšlet by to asi šlo. Ale tak sérii mám dočtenou, a ráda na ni zapomenu.

28.05.2018

The Crown: Podrobná historie The Crown: Podrobná historie Robert Lacey

Krásně zpracovaná kniha :) Kompletně zpracovaná historie britské královské rodiny a hlavně nejdéle vládnoucí panovnice Alžběty II. Četla jsem separátně spolu se seriálem a rozhodně doporučuji :)

17.05.2018 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Moc mě to bavilo :) Sice mi místy přišel příběh takový vleklý a lehce nudný, plný spousty technických pojmů a zkratek, ale ten pompézní závěr jakoby všechno smazal. Stoprocentně jsem tuhle knihu nečetla naposledy!

13.05.2018 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Jako nebylo to špatné, ale něco mi tam chybělo.

03.02.2018 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Za mě lepší než Skleněný trůn, naprosto uchvácená jsem :) Už do sebe cpu druhý díl :)

22.01.2018 5 z 5

Dívky, které zmizely Dívky, které zmizely Amanda Quick (p)

Nebyla špatná :) Sice jsem spoustu věcí odhadla sama, ale jinak byla super! :) Mám ráda takovéhle detektivky s troškou romantiky :)

15.01.2018 4 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Ne. Za mě fakt ne. Začátek vypadal slibně. Zajímalo mě to, jak to bude porkačovat. Ale pak se to jaksi zlomilo, pochybnosti narůstaly, až se z toho stala braková záležitost. Můj názor je ten, že tohle na Wattpadu, odkud to vzešlo, mělo zůstat a nikdy nespatřit světlo světa v knižní podobě. Wattpad je plný takovýchto povídek typu - dívka je unesena a zamiluje se do svého únosce, nejlépe když je to vampýr. Klasické klišé, kterého je po světě miliony. Do druhého dílu stopro nejdu. Za mě obří zklamání.

07.01.2018 2 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Oddechové čtení, pěkný příběh :) Takový ten typický pubertální, ale mě se moc líbil :)

03.01.2018 4 z 5

Výkřik do tmy Výkřik do tmy Manuela Martini

No, nic moc. Jako oddechovka na večer dobrý, ale nic hlubšího v tom nehledejte.

16.12.2017 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Nemohla jsem se dlouho začíst, vadilo mi střídání osob, chvíli ze třetí osoby, chvíli v ich formě ... Mě kniha nebavila, nenadchla mě, hlavní hrdinka byla na facku ...

06.10.2017 3 z 5

Trochu mi vadili až příliš vulgární slova, ale jinak to byl až velmi mrazivý thriller plný tajemství. Nemohla jsem se od něj odtrhnout, autor jej napsal velmi čtivým a poutavým stylem.

17.07.2017 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Druhý díl mě bavil o něco více než ten první. Mám to asi obráceně než většina čtenářů, kterým se více líbil první díl. Mě přišlo, že v tom druhém, v Půlnoční koruně, bylo mnohem více akce a tajemna. Konečně se Celaena stala královou vražedkyní - a s tím jí to přineslo hromadu problémů. Co mě opravdu překvapilo a zároveň hodně potěšilo, byla chvíle, kdy jsem se na konci knihy dozvěděla pravou identitu Cealeny. Po celou dobu čtení obou knih jsem nad tím stále uvažovala, i když jsem jakési podezření měla. Nemůžu se dočkat třetího dílu.

11.06.2017 5 z 5

Karambol Karambol Håkan Nesser

Bohužel, mě kniha nebavila. Četla jsem od autora Münsterův případ, a ten jsem slupla jako malinu. Ovšem Karambol mi přišel už ze začátku nudný a nezajímavý. Přišlo mi to, jako by si autor vymyslel skvělý příběh, ale nedokázal ho dobře zpracovat. Bohužel pro mě zklamání.

02.05.2017 3 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Sice mi přišel příběh místy dost přitažený za vlasy, ale jinak se mi to líbilo. Stylově je to napsané moc pěkně a poutavě. Sice je to velmi smutný příběh, a u konce jsem i brečela, ale i tak si přečtu další díly, protože chci vědět, jak bude příběh Chrise, Cathy a Carrie pokračovat.

10.04.2017 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Prostě miluju fantasy žánr, a tahle kniha mě v tom ještě více utvrdila. Uchvátil mě nový svět, nové bytosti, nové technologie ... Tohle se fakt povedlo, autorka má úžasnou fantazii, skvělé popisy, kniha se velmi dobře čte .... Prostě jednička. Už se těším na další díl.

05.04.2017 5 z 5

Opatruj mě Opatruj mě Maya Banks

Kniha jako taková se mi líbila, děj to mělo pěkný, zápletku taky. Co mi ale strašně vadilo, bylo neustálé fňukání obou postav, Caleba i Ramie. To bylo pořád dokola "Ublížil jsem jí" "Bude mě nenávidět" "On mě najde a zabije" atd ... myslím, že tam tohohle bylo zbytečně moc. Chápu, že autorka chtěla zvýraznit pocity Ramie jakožto dívky, která prchá před vrahem, a i z jejího pohledu bych to i chápala, ale Calebovo fňukání na mě bylo příliš. Ale i tak si přečtu další díly, protože mě zajímá, jak to bude pokračovat.

29.01.2017 3 z 5

Moudré z nebe Moudré z nebe Richard Skolek

Oddychovka na pobavení. Sice mi občas pěkně vadily ty strašně zdlouhavý věty, protože mám radši kratší, ale na druhou stranu to příběhu dodávalo jakýsi šmrnc. Díky této knize jsem si dokonce připomněla svoje vlastní dětství. :) Kniha super, určitě doporučuji!

26.01.2017 4 z 5

Úsměvy žen Úsměvy žen Nicolas Barreau

Kniha se mi líbila, trochu mě mrzelo, že ten děj byl tak rychlý, možná by nebylo od věci to trochu natáhnout. Jinak děj moc pěkný, knihu jsem přečetla fakt rychle, a rozhodně ji doporučuji. Takové lehké zamilované čtení :)

13.09.2016 4 z 5

Münsterův případ Münsterův případ Håkan Nesser

Hodně dobrá detektivka, neměla předvídatelný děj, bavila mě. Přečetla jsem ji opravdu rychle, a mrzí mě, že jsem nečetla předešlé díly.

09.09.2016 5 z 5

Chytrá žena pro manžela přes plot skočí Chytrá žena pro manžela přes plot skočí Alena Jakoubková

Kniha se mi hodně líbila, navíc ozvláštněná recepty, což mě potěšilo. Taková letní oddechovka, ovšem donutí čtenáře se trochu zamyslet. :) Co mi malinko vadilo, bylo chování Přemysla, a naivita Kláry.

16.08.2016 5 z 5