Renike Renike komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Čerstvě dotčeno a nemám slov!! Je to moje první sci-fi kniha, vybrána kvůli čtenářské výzvě - vesmír. Neskutečně čtivá (přečteno za 3-4 dny), úžasná, dojemná kniha, kterou se nedalo odložit. Byla to pecka. PARÁDA! DOPORUČUJI..dala bych i 10* kdyby šlo :) Fakt jsem si tu knížku užila!

15.02.2023 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Páni.. tak to bylo NĚCO :) ani nemám slov, určitě je to tu už v komentech vše napsané.. 3 časové linie, krásně, nesmírně zajímavě a napínavě propletené .. knihu jsem nemohla odložit.. DOPORUČUJU

18.04.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Tahle kniha mě příjemně překvapila. Sympatický pán Carl i Šaša. Jedna z nejhezčích knih o přátelství, o knihách, o čtení a o rozpoznání povah lidí. Obsahuje ne jenom moudrosti o knihách, ale i o mezilidských vztazích. Knížka je krátká, třeba na jedno nebo dva odpoledne, vřele doporučuji každému, kdo knihy miluje stejně jako já.

10.05.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná kniha o přírodě, o životě opuštěné holky v chatrči. Neskutečný silny příběh o samotě a lásce k muži a bažine - kde zpívají raci. Nečekala jsem, že ta kniha bude taková detektivka, a už vůbec nečekala takový konec. Knihu moc doporučuji. Snad nejlepší zatím co jsem letos četla.

13.02.2022 5 z 5

"Kdo na život spĕchá, toho smutek čeká." Hluboké myšlenky v útlé knížce. Moc hezké čtení.

26.08.2023 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Život Viktorie nebyl lehký, ale je to dechberoucí a velmi silný příběh. Kniha je napsaná nádherně, ale je tak strašnĕ smutná, že po druhé už bych to číst nechtěla a ani nebudu.

16.09.2023 5 z 5

RIP Matthew :(

29.10.2023 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dočteno konečně (asi tak 30 let jsem se k tomu odhodlávala) - čtenářská výzva bod 19. Nevím co dodat - depresivní, děsivý a totalitní. Mám to za sebou, ale už se k tomu vracet nechci a ani nebudu.

18.02.2023 4 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Krásné odpočinkové čtení na víkend.. nejvíc mě bavila paní Bransworthová, jak se jí nelíbila žádná kniha, co půjčovala a pořád dokola chtěla vrátit svou průkazku :)
a ještě hláška Alexe (při čem jsem se zasmála i nahlas):
"Půjčil jsem si dvanáct knih, i když bez tvého doporučení jsem byl ztracený, takže jsem nazdařbůh tahal jednu knihu za druhou a dorazil domů s harlekýnkou." :)))

08.05.2022 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Přečteno znovu po 30 letech kvůli letošní čtenářské výzvě a nelituji. Je to klasika.

08.01.2022

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Když jsem si vybrala do čtenářské výzvy tuhle knihu, nevěděla jsem co mě čeká. Takovou knihu jsem ještě nečetla - tolik citu, bolesti, smutku, paradoxu a sily v jednom příběhu. Nezapomenutelná!

05.03.2024 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Nádhera.. nemohla jsem se od knihy odtrhnout.. a co mě bavila nejvíc? Scénka ve skříni:)) .. jdu na dodatek ;)

12.03.2022 5 z 5

Josephine Bakerová: Tanec jejího života Josephine Bakerová: Tanec jejího života Juliana Weinberg

Další nádherně napsaný beletrizovaný životopis od Juliany Weinberg. Přiznám se, o Josephine Baker jsem už slyšela, ale věděla jsem o ní strašně málo. Byla to úžasná bojovnice, temperamentní a tvrdohlavá žena - černoška, v době nelehké. Během čtení jsem googlovala, pouštěla její tanec v banánové sukýnce, její zpěv a vystoupení na youtube, vše co jsem našla. Le Chateau & Jardins des Milandes i dodnes existuje, je lidem navštěvovaný zámek s krásnou zahradou a muzeem. Už mám o Josephine připravenou další knihu ke čtení - Paměti, kterou psala sama s Marcel Sauvage.

05.09.2023 5 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Krásný, čtivý a docela napínavý i bolestný příběh matky, dcery a babičky, tak napůl šťastným koncem. Není to historický román, odehrává se v Anglii a částečně ve Španělsku. Na začátku děj i postavy poskakovaly, ale nakonec dal jeden krásný celek. Moc hezké čtení. Dám šanci i jiné knihy autorky.

16.07.2023 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Komiksy nevyhledávám, podstatě jsem ani nevěděla, že táhle kniha je komiks, než jsem si vzala do ruky. Ale mile mě překvapila. PŘESNĚ SE S TOU HOLKOU ZTOTOŽNÍM :D
Každá strana pravda :)))

29.12.2023 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tak jsem přečetla 512 stran o holokaustu, který už z jiných knih a vyprávění v podstatě známe, abych se na posledních 3 stranách dozvěděla vyvrcholení příběhu. Takový závěr jsem teda nečekala.

13.01.2023 5 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Tu autorku mám moc ráda, píše-li jako Jules Wake nebo Julie Caplin. Tahle kniha mě zaujala i obálkou, je nádherná zimní. Sice ještě Vánoční čas není a v knize s Vánocemi potkáme až ke konci, i tak to byla hezká odpočinková knížka. Jak Jason tak i hlavní hrdinka Siena mi byli sympatičtí. Knížku jsem si užila.

10.10.2022 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Na to, že jsem se dlouho nemohla začíst do knihy - příliš dlouhý začátek, druhá půlka mě o to víc zajímala. Je to pozoruhodný první příběh velké rodinné ságy - fikce, kde je historie zakompovaná překrásně a také skutečné historické postavy. Strašně ráda čtu knihy, ve které o něčem novým něco dozvím - tentokrát to byla socha Krista Spasitele v Rio de Janeiro i jeho autor Paul Landowski. Kniha ke konci zůstala otevřená a nezbývá mi nic jiného, než pokračovat s druhým dílem :)

13.08.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

První půlka knihy mě bavila víc, druhá už trochu pokulhávala. Celkově mám z té knihy smutný dojem. Nevadil mi už konec, dotčeno. Už se k ní nevrátím.

28.05.2022 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Mě se ta knížka moc líbila, dojemná a smutná. Od půlky knihy, když se stal zvrat, jsem se už nemohla odtrhnout. Konec takový otevřený jsem nečekala. Škoda, ze není pokračování. Obálka knihy je skutečně nádherná.

14.05.2022 5 z 5