rengers rengers komentáře u knih

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Pokračování příběhu o sériovém vrahovi od Medvědí řeky se autorce povedl. Nemá to sice tak rychlý spád jako první díl, ale velmi dobře se čte.

21.12.2014 5 z 5

Léčitelé Léčitelé Henry Denker

Velmi čtivá knížka, byl jsem mile překvapen. Nechybí napětí, překvapení, láska. Děj se sice odehrává koncem 19. století, ale to na kvalitě knížky nic neubírá, spíš naopak.

10.12.2014 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Politika, moc, peníze a zločin. Vše je to propojeno. Začátek příběhu trochu nudný, ale od půlky knížky dobře čtivé. Spisovatel nezklamal.

30.11.2014 4 z 5

Zpověď šílence Zpověď šílence John Katzenbach

Byla to pátá knížka, kterou jsem od Johna Katzenbacha četl, velmi jsem si ho oblíbil. Ale tenhle příběh mě moc neoslovil, chybí tam větší napětí a rychlejší spád - pro tohoto spisovatele tak typický. A nic na tom nemění ani to, v jakém prostředí se děj knihy odehrává.

23.11.2014 3 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Příběh rozhodně není špatný, jen trochu zdlouhavý. Moc podrobné popisování okolí a málo opravdové lásky! Jak záporná, tak kladná role disponuje vysokou schopností odhadu psychologie člověka. Knížka se mi četla dobře, ale asi se nijak nebudu hnát ke čtení dalšího dílu, myslím si, že druhý díl už nepřinese nic moc nového.

17.11.2014 4 z 5

Nevracej se Nevracej se Lee Child

Knížce bych dal název 50 na 50. Někomu se bude líbit a někomu ne. Klasika od Lee CHilda jak ho známe, Jack Racher jeho úvahy + kočovný život. Je čtivá jako vždy, ale už napsal mnohem lepší, proto mu dávám o hvězdičku míň.

14.11.2014 4 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Spisovatelka má cit pro psaní, příběh je plynulý, bez pasáže, kde by se člověk nudil. Pro lidi kteří nechtějí mít nic společného s patologii nedoporučuji. Těm co to nevadí tak ok.

11.11.2014 5 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Četl jsem od ní první knížku. Musím uznat, že píše přehledně a čtivě. Krásná ukázka toho, jak dlouhé prsty má korupce, až je z toho člověku nanic. A nakonec bych dodal, že v knížce je dobře popisována psychologie a emoce hlavních postav, což se mi líbí. Doporučuji.

09.11.2014 4 z 5

Osamělá smrt Osamělá smrt Lisa Jackson

Moc pěkně napsané, má to spád a sama nečekaná překvapení. Nechybí tam vykreslení pocitů hlavních hrdinů. Akorát je škoda, že knížka není úplně zakončená, tím pádem vás to nutí si přečíst další díl - Vyvolená k smrti.

30.10.2014 5 z 5

9 draků 9 draků Michael Connelly

Michael Connelly nijak nepřekvapil a hlavně nezklamal. Dobrá detektivní knížka se vším všudy, kdy do poslední stránky nevíte jak to dopadne a kdo byl vrah. Líbí se mi, jak hlavní hrdina Herry Bosch přistupuje ke každému možnému důkazu s nadhledem a dokáže s ničeho vydolovat maximum informací.

27.10.2014 4 z 5

Volání na ďábla Volání na ďábla Wilbur Smith

Příběh má spád a čte se velmi dobře. Jediným nedostatkem je nemotornost a naivita hlavního hrdiny, který má obrovské, až neuvěřitelné štěstí přežít v podstatě cokoli.

23.10.2014 4 z 5

Lék na život Lék na život Michael Palmer

Začátek příběhu je táhlý a docela nudný. Až od druhé půlky to začne mít dobrý spád. Četl jsem od něho už hodně knížek, ale ta zatím byla nejslabší. Přečtěte si od něho radši nějakou jinou knížku.

20.10.2014 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Velmi poutavý a napínavý příběh se vším všudy co k detektivce patří. Také je poznat, že to píše muž a žena dohromady. Musím uznat, že jsem se rozhodně nenudil, jenom těch posledních 30 stran nic moc.

15.10.2014 5 z 5

Smrtící pronásledování Smrtící pronásledování Brian Harper

Příběh vypráví o velmi inteligentním masovém vrahovi, který dokáže svým vzhledem, gestikulací těla a dobře vybranou komunikací přesvědčit každou ženu o tom, jak je neodolatelný. V příběhu mi vadila pouze naivita jedné postavy - vrahův bývalý přítel Steve Gardner. Jinak docela slušné.

06.10.2014 4 z 5

Talár a dres Talár a dres Dick Francis (p)

Každý by čekal kriminální příběh odehrávající se na dostizích. V dostihovém prostředí se to částečně odehrává, ale z větší části je příběh ze soudní síně, aneb jak zastrašit porotu a svědky ve prospěch zločince. Je to čtivé a konec příběhu velmi napínavý, doporučuji.

02.10.2014 4 z 5

Americký zabiják Americký zabiják Vince Flynn

Knížka pojednává o tom, jak vycvičit tajného agenta alias nájemného vraha. Příběh má spád a dobře se čte, jelikož podobné příběhy už napsaly desítky spisovatelů, tak tomu dávám čtyři hvězdičky. Pokud máte rádi špionážní knížky, tak rozhodně doporučuji přečíst.

28.09.2014 4 z 5

Orel v oblacích Orel v oblacích Wilbur Smith

Četl jsem od něho už deset knížek, ale ta byla pro mně zklamáním. Je to jako bych četl román Kráska a zvíře, akorát s tím rozdílem, že kráska je slepá a zvíře je člověk s ohořelou hlavou. Také si říkám jestli to napsal Wilbur Smith? Po přečtení několika jeho knížek, tahle do jeho kategorie vůbec nezapadá!? Přečtěte si třeba Píseň slonů nebo tetralogii Sága rodu Ballantyneů.

25.09.2014 3 z 5

Plavba za všechny prachy Plavba za všechny prachy Jackie Collins

Že to bude hodně o sexu a bohatých lidech, to se u té spisovatelky dá očekávat, vlastně o ničem jiném nepíše. Tahle knížka má jeden nedostatek - mnoho lidských osudů na jeden zátah, takže se ztrácíte ve spoustě jmen a osobností. Příběh docela ujde, ale nic velkého! Nedoporučuji, má spoustu lepších knížek, asi už stárne.

21.09.2014 3 z 5

Doktorka Doktorka Henry Denker

Hlavní myšlenka knihy je psychologie rodiny a dítěte. Děj se sice odehrává převážně v lékařském prostředí, ale rozhovory hlavních hrdinů je směrován na domácí půdu a rodinné zázemí. Je tam i trochu nemocniční politiky bojující s lékařskou etikou. Knížka se mi líbila, kdo má rád psychologii vřele doporučuji.

20.09.2014 5 z 5

Šelma Šelma Wilbur Smith

Pokud by se v knize nepsalo i něco o sexu, dalo by se říct, že je to pokračování Old Shatterhanda v podobě Hectora Crosse. V oceánu jako první uvidí za dvacátou druhou vlnou nepřítele plujícího na člunu, na 100 metrů sestřelí bleší řiť a na kilometr ucítí pot nepřítele v pouštních dunách. Příběh má skvělý spád, jako vždy u tohoto autora a jelikož se mi Mayovky kdysi líbily, dávám tomu čtyři hvězdičky.

13.09.2014 4 z 5