Talár a dres

Talár a dres https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18567/bmid_talar-a-dres-DyG-18567.jpg 4 132 13

Soudní obhájce Geoffrey Mason jezdí jako amatérský jezdec dostihy a jeho vášní je sedět v sedle plnokrevníka, jenž v zápalu steeplechasového dostihu tepe kopyty turf. Když je ale jeden z jezdců brutálně zavražděn, začne se Masonův dostihový život až příliš prolínat s jeho profesí. Hlavním podezřelým je totiž žokej šampion Steve Mitchell. Mason nemá zrovna chuť vyhovět Stevově žádosti, aby jej obhajoval, brzy se však sám ocitá uprostřed zlověstné sítě výhrůžek a zastrašování. Nezbývá mu než se pustit do boje nejen za spravedlnost, ale i za vlastní život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Olympia

Silks , 2008

Luigi1
27.04.2023 5 z 5

Francisové opět nezklamali

Filatov
12.07.2022 4 z 5

Dostihy a detektivní příběh? To jsem se zase pustil úplně do neznáma, ačkoliv Dicka Francise znám. Knihu jsem dostal darem a proto jsem se začetl a nestačil jsem se divit. Jednak mě zajímalo, jestli Geoffrey svého klienta z toho průšvihu vyseká, ale přistihl jsem se, že možná ještě o trochu víc mě zajímá, jak dopadne jeho milostná linka, takže si myslím, že se k Francisovi ještě vrátím.

ludek.n
20.06.2022 4 z 5

Už samotný název románu Dicka a Felixe Francisových naznačuje, jakým směrem se bude jejich vyprávění ubírat. V osobě hlavního hrdiny Geoffreye Masona se totiž spojují dva světy: právo, pořádek a spravedlnost na straně jedné, koně, divoké sázky a dostihový sport na straně druhé. Profesně je Geoffrey, díky svému příjmení přezdívaný Perry, soudním advokátem v právní kanceláři královského soudního rady Jamese Horleyho, v civilu pak amatérským jezdcem steeplechasových dostihů. Případ, který je na pořadu dne, se pak týká obou jeho vášní: slavný žokej Steve Mitchell je obviněn z vraždy. Za jeho zatčením se však skrývá obludná síť podvodů, výhružek a zastrašování, která dopadá i na našeho hrdinu Geoffreye Masona. Jeho boj v soudní síni i mimo ni si v ničem nezadají a jsou elektrizujícím představením hodným slavného jména, které nosí. Autorům se podařilo našlapat text fakty, napětím i emocemi. Děj je přímočarý a silně vznětlivý. Ani se nenadějete a zcela si vás podmaní. Bez dechu pak sledujete cestu spravedlnosti od dětských krůčků až k velkolepému finále.

Adiemus
20.12.2019 3 z 5

Bohužel mě celou dobu rušil často neobratný překlad a s imaginární slzou v oku jsem vzpomínala na Jaroslavu Moserovou.

JancaMia
21.11.2019 5 z 5

dalsi skvela kniha od krale dostihovych detektivek :)

Jack93
13.08.2019 5 z 5

Výborná kniha s chytlavým příběhem. Přestože mě právnický svět nikdy nezajímal, Francis(ové) ho popsal(i) tak záživně, že vás od úvodní stránky strhne a necháte se jím unášet. Také je třeba ocenit postupné rozvíjení psychologie jednotlivých postav. Rozhodně jedno z nejlepších Francisových děl.

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Tentokrát napůl z dostihů, napůl ze soudní síně. Zajímavé a čtivé :-)

kh123
12.07.2017 4 z 5

Příjemná kombinace prostředí právnického a dostihového, stupňující se napětí a obavy hlavního hrdiny nejen o sebe, překvapivé vyvrcholení i závěr, zase jeden skvělý "Francis". Doporučuji.

Disease
05.05.2017 3 z 5

Slabší kousek, asi vinou suchopárného právníka jakožto hlavní postavy.

akdar72
01.11.2016 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od Francise.

rengers
02.10.2014 4 z 5

Každý by čekal kriminální příběh odehrávající se na dostizích. V dostihovém prostředí se to částečně odehrává, ale z větší části je příběh ze soudní síně, aneb jak zastrašit porotu a svědky ve prospěch zločince. Je to čtivé a konec příběhu velmi napínavý, doporučuji.

hošanda
11.08.2013 5 z 5

Jako vždy Francisové nezklamali

vitavita
09.03.2012 3 z 5

Rozsáhlejší a spletitější román, který zaujme a nepustí.

Anglie napětí právníci koňské dostihy

Autoři knihy

Dick Francis (p)