regi1 regi1 komentáře u knih

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Kniha mi absolutně nic nedala,snad jen pocit životního zmaru a beznaděje a pro to opravdu knihy nečtu.Do půlky jsem ještě aspoň byla zvědavá,ale od půlky už mě ta stále stejná písnička o chudákovi,s kterým osud zatočil,opravdu děsně nudila a dočetla jsem jen se sebezapřením.
Tím samozřejmě nesnižuji závažnost životní situace a zdravotního stavu autora a samozřejmě mu přeji,aby se mohl brzy co nejvíce vrátit ke svému původnímu způsobu života.
Očekávala jsem ale od knihy alespoň částečně postavení se osudu a nějakou pidi snahu to řešit,pak by kniha byla jistě velmi přínosná pro mnoho lidí se stejným či podobným osudem.
Moje babička je od 48 let v invalidním důchodu,po těžkém infarktu,po embolii plic,téměř slepá,bez nohy a s ořezanými prsty na rukou,se silnou cukrovkou.Dnes je jí přes 80 let,bojuje se svým osudem již přes 30 let a nikdy jsme ji neslyšela se litovat .Vždycky říká,že se to stejně nezmění,tak se tím nebabrá.Žije pro svou rodinu,své děti a vnoučata,která nadevše miluje
a udělala by pro ně vše,co by mohla.Takový člověk je pro mě velkým hrdinou,o to víc si to teď uvědomuji.Takže mi vlastně kniha něco dala,že:-) Ale na dvě hvězdičky to opravdu nebude,takto to cítím já.

16.01.2014 1 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Nechápu, jak může mít kniha na sobě nálepku světového bestseleru??? myslela jsem,že dokážu přečíst opravdu vše,ale tohle je podle mě kniha pro úchyly. Čtení o týrání dětí ? ...komu to může proboha dělat dobře!!!...odložila jsem to po 50ti stránkách a každý večer přemýšlela,jestli ji zase otevřít,jestli to třeba nebyl jen hodně hustý začátek a pak se to nezmění.Po přečtení pár recenzí zde,jsem zjistila,že to tak bude až do konce a že to naopak hodně přitvrdí.To mě definitivně donutilo knihu už neotevřít. Hledám knihy,které mě posunou dál,otevřou mi oči,pomohou pochopit svět apod.Čtení tohohle mi ale hrozně ubližuje,týrá mě to,ničí mi to duši.

27.08.2014 1 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Přesně můj názor vystihuje příspěvek od makovec.h .
Ideální kniha pro někoho,kdo potřebuje nakopnout,povzbudit a najít tzv.smysl svého života.
Je sice zvláštně psaná (taková jedna velká úvaha s mnoha symbolikami) a potřeba si občas umět najít to své mezi řádky,ale dokáže maximálně odpoutat od každodenního shonu a ukázat úplně jinou stránk našeho bytí.

22.10.2013 3 z 5

Všímavost Všímavost Mark Williams

Pro mě naprosto úžasná kniha,jedno přečtení absolutně nestačí.Hledáte-li v životě něco velkého opravdového a ono to stále nepřichází,přitom o sobě víte,že jste stále myšlenkami v oblacích a utíká vám realita,pak neváhejte a knihu si přečtěte. Kniha je vlastně takovou učebnicí každodenního života.

01.04.2015 5 z 5

Metoda Ludmily Mojžíšové Metoda Ludmily Mojžíšové Olga Strusková

Knihu jsem zakoupila v době,kdy mi nešlo otěhotnět,ale nijak velkou váhu jsem ji nedávala,spíše jsem ji koupila ze zvědavosti,co že to ta metoda Ludmily Mojžíšové vlastně je. Kniha se četla jedním dechem,hlavně životní příběh paní Mojžíšové .Do cviků se přiznám se mi nechtělo,nevěřila sem,že něco tak "primitivního" může tak moc pomoci.Ale zkusila jsem a ono se ukázalo,že to vůbec není primitivní,ale pěkně náročné na techniku provedení a hlavně ta vůle vydržet,ta mi scházela:-)
I kdyby jste s touto metodou neotěhotněla,tak se vám zlepší držení těla a vnímání vlastního těla,cvičení je vhodné pro kohokoli i pro muže.

18.03.2014 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Remarqua miluju a tohle je pro mě jedna z jeho nejlepších knih.

22.02.2014 5 z 5

Půlnoční rituál Půlnoční rituál Laura Walden

Nebýt toho,že občas se téma rovnalo červené knihovně,tak dám 5 hvězdiček. Naprosto mě kniha připoutala,nemohla jsem se odtrhnout. Kdo rád čte knihy z prostředí Nového Zélandu,historické knihy a přitahují ho staré tradice a životy původních obyvatel a trochu i mystično,tak jistě nebude zklamán.

28.12.2014 4 z 5

Memento Memento Radek John

Četla jsem již před mnoha lety,tipuji tak před dvaceti,ale stále si vybavím podstatné věci z děje a hlavně ty,co na mě tak zabůsobily,to asi mluví samo o sobě,kniha,která mě neosloví u té už za pár týdnů nevím o čem byla.

02.03.2014 4 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Sama jsem zatím nečetla,koupila jsem ji manželovi a ten z ní byl unešený ač to původně nečekal a dárek ho trochu překvapil.Takže za manžela dávám 5*

24.02.2014 5 z 5

Kámen a pírko Kámen a pírko Patricia Shaw

Lehká ,odočinková četba.Mě ale v žádném případě nenudila,ba naopak.500 stránek přečteno za 14 dní a to mám roční dítě,nemohla jsem se večer před spaním vždy od knyhy odtrhnout. Kniha mě velmi chytla,ani ne snad vlastním příběhem hl. hrdinky Sibell,jako spíše zpracovaným tématem.Miluji knihy o Austrálii a zde je možné se dozvědět o Austrálii z konce 19.st.
Koho tedy zajímají následjící témata a k tomu si rád přečte odpočinkovou četbu s dobrým konce,tak bude jistě nadšen.
Již zmíněná témata,o kterých se v knize dovíte více:
-osídlování Australského vnitrozemí prvními angličany
-konflikty tzv. svobodných osadníků a osadníků z řad angl. trestanců a jejich rodin(ti byli do Austrálie odesíláni angl. vládou)
-příroda Austrálie,podnebí-období nekonečného sucha a zase nekonečných dešťů
-život aboriginců(původních Austrálců) v jejich přirozeném prostředí a jejich rituály a zvyky
-společenské postavení žen v 19.st.
-rozdílnost života žen v trvdém Australském vnitrozemí a žen pocházejících z řad angl. smetánky
-společenská a politická situace S Teritoria v oné době
-přírodní katastrofy v S Teritoriu-cyklony
-pořátky BAT-britsko angl. telegrafní společnosti
-život honáků dobytka,farmářů
-zlatá horečka,nerostné bohatství Austrálie-zlato,wolfram,cín
-historie měst Perth,Katherine,Darwin,Adelaide
-zeměměřišské práce při zabírání a obsazování nových území,kam dosud "bílá noha" nevstoupila
-zkorumpovanost vlády a její lhostejnost k problematice aboriginců na konci 19.st.

22.10.2013 3 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Jelikož jsem nečetla první díl,tak jsem se docela dlouho chytala,pak mě to chvíli bavilo,ale zase jsem se začala ztrácet.Spoustu věcí mi unikalo,musela jsem se pořád vracet.Rozhodně ale knihu nezatracuji,mám v plánu ji přečíst znovu až přečtu první díl.Ten je určitě nutností než se pustíte do druhého.

06.09.2013 3 z 5

Četla jsem již před lety,ale stále mi při názvu knihy vyvstane to ,jak jsme ji hltala vždy až do dvou do rána a ne a ne se odtrhnout...
Pro mě strhující a fascinující kniha z období starého Egypta,který tak miluji.

13.06.2013 5 z 5

Jsme přece sestry Jsme přece sestry Anne Gesthuysen

Kniha mě po uvedení na trh nadchla svou anotací natolik,že jsem neváhala a rovnou si ji zakoupila. Byla jsem na ni velmi natěšená. Bohužel mě ale zklamala. Váhala jsem při hodnocení mezi dvěma a třemi hvězdami,tři hvězdy jsou pro mě ještě dobře,tedy průměr. Zde jsem nakonec tři hvězdy dát nemohla,kniha je pro mě spíše podprůměrná. Je sice pravdou ,jak píše evasamanka ,že kniha plynula příjemně a lehce vpřed a že je z ní cítit nenásilnou úctu k příbuzným, zároveň ale souhlasím s moni.ka,že se jedná o červenou knihovnu v modrém. Obal se mi líbil,možná to je povrchní,ale i obalem si mě dokáže kniha dostat nebo odradit,aniž ji ještě čtu.Zde jsem se ale netrefila,což mě moc mrzí,protože tématicky mi kniha sedí.
Tím jak se v knize proplétá minulost se současností mi kniha nápadně připomínla Stoletého staříka od Jonassona,třeba je to náhoda...co myslíte?

21.05.2014 2 z 5

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

Jirásek je můj oblíbený autor a tato kniha nejoblíbenější od něj.

02.03.2014 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Hezké,lehké,jistě poučné, oddechové čtení,s většinou myšlenek se ztotožňuji,ale asi jsem podle hodnocení očekávala od knihy až přespříliš,pro mě to na více jak na 3 hvězdy není.

01.03.2014 3 z 5

Ukradený život Ukradený život Renée Villancher

Četla jsem s odstupem času 2x,pro mě absolutně strhující ikdyž tragický příběh,nemohla jsme se odlepit od knihy,přečteno za 4 hodiny.Renée jsem obdivovala,držela ji palce,plakala s ní. Podobných osudů žen jistě nebylo málo,strašná představa...

11.02.2014 5 z 5

Nové obrázky pro nejmenší Nové obrázky pro nejmenší Janine Boudineau

Oba moji synové ji milovaly a to již asi od 18 měsíců,je úžasná,mohu jen doporučit k naučení prvních slůvek

09.02.2014 5 z 5

Myslím,že není co dodat,vše již zde bylo napsáno,přidávám se k 5ti hvězdičkám,něco tak úžasného jsem opravdu dlouho nečetla.
Snad jen dodám motto knihy:"Nech všechno bejt tak,jak je, a uvidíš, že bude tak,jak bude,poněvadž tak to obvykle bejvá."
Alana bych moc ráda potkala a již se opravdu těším na další autorovo dílo.

12.01.2014 5 z 5

A budeme šťastni A budeme šťastni Lubomír Macháček

Zprvu mě kniha nezaujala a nudila mě,přišla mi prostá,postupně mě však začaly vtahovat osudy hrdinů a knihu jsem vcelku s chutí dočetla.Svůj názor jsem během četby změnila,kniha ač zprvu prostě působí a není psána nijak složitě,je ve skutečnosti sondou do lidských duší a odhaluje jejich skryté touhy.
Témata, kterým se kniha věnuje-pocity dítěte rozvádějících se rodičů,rozpadající se partnerský vztah,pocity,přání a vzpomínky umírajícího starce,vnitřní boj alkoholika,touha neplodného páru po dítěti a úvahy pro a proti adopci,platonický milostný vztah v pozdním věku.
Citace,které mě zaujaly:"Hranice lidské fantazie překračují život jedince k životu rodu,život rodu k životu vesmíru..."
"Láska zakryje i maličkosti,z kterých se později stávají problémy."
"Toužíme-li okamžitě vzlétnout,obvykle se nám to nepodaří,právě tak,jako toužíme-li okamžitě milovat.A přeci létáme,milujeme a jsme milováni.Člověk nepřekročí svůj stín,ale lidstvo tuhle šanci má.A v ní je jeho naděje,víra i spása."

15.12.2013 3 z 5

Na jaře zazpívá skřivan naposledy Na jaře zazpívá skřivan naposledy Johannes Mario Simmel

Kniha není až tak poutavá oproti jiným Simmelovým,ale to lze jistě přičíst dokumentární stránce knihy.Rozhodně je kniha maximálně poučná.Mě osobně velmi oslovila,ale ráda bych ji v budoucnu přečetla ještě jednou.
Simmela mám ráda,vím co od něj mám očekávat,přesto mi tato kniha nedá ještě dlouho spát a bude mě děsit.O ekologii se zajímám,ale informace z této knihy předčily spoustu mých naivních názorů.Netušila jsem,že situace může být až tak dramatická.
Jako celek na mě působí kniha spíše negativně,což samozřejmě není u Simmela výjimka,ale pocit zmaru,zbytečných nadějí a marnosti jsme měla při čtení opravdu velmi často.Na druhé straně je si třeba uvědomit,že pokud si Simmel vybral takovéto téma a takto důkladně ho popsal,tak jinak ani kniha působit nemůže.
Porovnám-li to s ostatním,co jsem od Simmela četla,pak je tato kniha pro mě zatím nejnáročnější,zato ale nejpoučnější.Takže záleží co hledáte:-)

17.09.2013 4 z 5