regi1

VšímavostVšímavostMark Williams

Pro mě naprosto úžasná kniha,jedno přečtení absolutně nestačí.Hledáte-li v životě něco velkého opravdového a ono to stále nepřichází,přitom o sobě víte,že jste stále myšlenkami v oblacích a utíká vám realita,pak neváhejte a knihu si přečtěte. Kniha je vlastně takovou učebnicí každodenního života.

01.04.2015

MedojedkyMedojedkyRobert Ruark

Začala jsem číst na doporučení,ale v půlce jsem toho nechala,musela jsem se do čtení nutit.Nevím čím to,často knihy neodkládám a uznávám,že je to kvalitní četba,ale chybí jí něco,co upoutá a je zbytečně roztahaná.

29.12.2014

Byliny léčíByliny léčíJarmila Podhorná

Pro zájemce o přírodní léčení bylinami je kniha výborným zdrojem informací,přehledně a zbytečně nerozvláčně si zde najdete potřebné informace. Podrobným popisem jednotlivých bylin se ale kniha nezabývá,v tomto případě sáhněte po herbáři.

28.12.2014

Půlnoční rituálPůlnoční rituálLaura Walden

Nebýt toho,že občas se téma rovnalo červené knihovně,tak dám 5 hvězdiček. Naprosto mě kniha připoutala,nemohla jsem se odtrhnout. Kdo rád čte knihy z prostředí Nového Zélandu,historické knihy a přitahují ho staré tradice a životy původních obyvatel a trochu i mystično,tak jistě nebude zklamán.

28.12.2014

Vraní dívkaVraní dívkaErik Axl Sund

Nechápu, jak může mít kniha na sobě nálepku světového bestseleru??? myslela jsem,že dokážu přečíst opravdu vše,ale tohle je podle mě kniha pro úchyly. Čtení o týrání dětí ? ...komu to může proboha dělat dobře!!!...odložila jsem to po 50ti stránkách a každý večer přemýšlela,jestli ji zase otevřít,jestli to třeba nebyl jen hodně hustý začátek a pak se to nezmění.Po přečtení pár recenzí zde,jsem zjistila,že to tak bude až do konce a že to naopak hodně přitvrdí.To mě definitivně donutilo knihu už neotevřít. Hledám knihy,které mě posunou dál,otevřou mi oči,pomohou pochopit svět apod.Čtení tohohle mi ale hrozně ubližuje,týrá mě to,ničí mi to duši.

27.08.2014

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Láska a mládí na straně jedné a rakovina a umírání na straně druhé. Složitější rovnici už asi život napsat nemůže.A přeci je v knize vyřešena na výbornou.Klobouk dolů před autorem,jak se zhostil,tak těžkého tématu.
Mé hodnocení je tak krátké,jelikož mám pocit,že každé další slovo je zde zbytečné,musíte si to prostě přečíst.

02.07.2014

Skřítkovy úkolySkřítkovy úkolyŠárka Pavličová

Podle mne kniha nejen na prázdniny, je plná nápaditých tipů,jak dětem zaplnit smysluplně volný čas a formou zábavné hry je mnohému naučit. Kupovala jsem ji prvnímu synovi před deseti lety a již se těším,jak si podle ní budeme s druhým nyní dvouletým synem hrát. Sama bych takovou zábavu rozhodně nevymyslela.

28.05.2014

Jsme přece sestryJsme přece sestryAnne Gesthuysen

Kniha mě po uvedení na trh nadchla svou anotací natolik,že jsem neváhala a rovnou si ji zakoupila. Byla jsem na ni velmi natěšená. Bohužel mě ale zklamala. Váhala jsem při hodnocení mezi dvěma a třemi hvězdami,tři hvězdy jsou pro mě ještě dobře,tedy průměr. Zde jsem nakonec tři hvězdy dát nemohla,kniha je pro mě spíše podprůměrná. Je sice pravdou ,jak píše evasamanka ,že kniha plynula příjemně a lehce vpřed a že je z ní cítit nenásilnou úctu k příbuzným, zároveň ale souhlasím s moni.ka,že se jedná o červenou knihovnu v modrém. Obal se mi líbil,možná to je povrchní,ale i obalem si mě dokáže kniha dostat nebo odradit,aniž ji ještě čtu.Zde jsem se ale netrefila,což mě moc mrzí,protože tématicky mi kniha sedí.
Tím jak se v knize proplétá minulost se současností mi kniha nápadně připomínla Stoletého staříka od Jonassona,třeba je to náhoda...co myslíte?

21.05.2014

Metoda Ludmily MojžíšovéMetoda Ludmily MojžíšovéOlga Strusková

Knihu jsem zakoupila v době,kdy mi nešlo otěhotnět,ale nijak velkou váhu jsem ji nedávala,spíše jsem ji koupila ze zvědavosti,co že to ta metoda Ludmily Mojžíšové vlastně je. Kniha se četla jedním dechem,hlavně životní příběh paní Mojžíšové .Do cviků se přiznám se mi nechtělo,nevěřila sem,že něco tak "primitivního" může tak moc pomoci.Ale zkusila jsem a ono se ukázalo,že to vůbec není primitivní,ale pěkně náročné na techniku provedení a hlavně ta vůle vydržet,ta mi scházela:-)
I kdyby jste s touto metodou neotěhotněla,tak se vám zlepší držení těla a vnímání vlastního těla,cvičení je vhodné pro kohokoli i pro muže.

18.03.2014

Přehled středoškolské chemiePřehled středoškolské chemieJiří Vacík

Maturovala jsem v roce 1994 a kniha mi tehdy velmi posloužila,nebylo snad informací,které bych v ní nenašla.

16.03.2014

Panická porucha a jak ji zvládatPanická porucha a jak ji zvládatJán Praško

Absolutně špičková brožurka pro pacienty s touto chorobou

14.03.2014

ÚtěkÚtěkOta Hofman

Po knize jsem sáhla,protože ji má syn v páté třídě v doporučené literatuře ve škole.Jelikož se jedná o psychologické téma,chtěla jsem vědět,co bude číst.
Knihu bych sama za sebe tedy dětem nedoporučovala. Vadil mi hlavně strohý jazyk,který autor používá.Něco tak holého mi nepřijde vhodné pro děti,které naopak mají mít barvité popisy věcí pro rozvoj fantazie-dle mého.Sekané strohé věty,třeba i o jednom slově.Vadilo to mě i jako dospělákovi.
Ikdyž téma je zajímavé a dokážu si je představit jako napínavý příběh v jiném zpracování,tak na mě kniha jako celek působila dosti pochmurně až depresivně.

12.03.2014

O Mokráskovi a jiných vodnícíchO Mokráskovi a jiných vodnícíchBohuslav Fišer

Knihu jsme doma zatím nečetli celou,ale již prolistování a namátková četba mě opravdu bavily a těším se až ji budu svému zatím ročnímu synovi číst.

10.03.2014

Nejznámější pohádky - učíme se anglickyNejznámější pohádky - učíme se anglickyJoanna Zarańska

Kniha má přenádherné obrázky,krásné pohádky,chybí mi ale uvedení výslovnosti ihned u přeloženého textu,je si třeba slovíčka dohledat po straně a to pouze některá.Proto podle mne není kniha vhodná pro úplné začátečníky,jak je uvedeno v úvodu knihy.Mám podobných knih doma více a mám právě osvědčeno,když je výslovnost nadepsaná třeba hned nad anglickou větou a nic se nemusí nikde hledat.Pokud takovou knihu hledáte,pak doporučuji česko-anglické pohádky.

Česko-anglické pohádkyČesko-anglické pohádkykolektiv autorů

Knížka je super a v žádném případě jen pro děti.Pro mě super,že si vlevo přečtu větu anglicky a hned vpravo na druhé straně je vše přeloženo.

1000 anglických slovíček1000 anglických slovíčekkolektiv autorů

Super věcička na cestu,malý lehký a přesto maximálně obsáhlý slovníček a díky skvělým ilustracím i zábavný a vtipný.Rádi v něm doma listujeme,jak syn,tak i mi dospělí.

10.03.2014

55 nejnebezpečnějších zvířat naší planety55 nejnebezpečnějších zvířat naší planetyMario Ludwig

Já osobně ji nečetla celou,ale za syna dávám 5 hvězdiček.Koupili jsme mu ji před čtyřmi lety,když mu bylo sedm let a dodnes ji rád čte,vše už zná téměř nazpaměť a kniha je jeho oblíbenou.

03.03.2014

MementoMementoRadek John

Četla jsem již před mnoha lety,tipuji tak před dvaceti,ale stále si vybavím podstatné věci z děje a hlavně ty,co na mě tak zabůsobily,to asi mluví samo o sobě,kniha,která mě neosloví u té už za pár týdnů nevím o čem byla.

02.03.2014

PsohlavciPsohlavciAlois Jirásek

Jirásek je můj oblíbený autor a tato kniha nejoblíbenější od něj.

02.03.2014

Muž, který chtěl být šťastnýMuž, který chtěl být šťastnýLaurent Gounelle

Hezké,lehké,jistě poučné, oddechové čtení,s většinou myšlenek se ztotožňuji,ale asi jsem podle hodnocení očekávala od knihy až přespříliš,pro mě to na více jak na 3 hvězdy není.

01.03.2014

Dlouhá trnitá cesta z peklaDlouhá trnitá cesta z peklaNeil Strauss

Sama jsem zatím nečetla,koupila jsem ji manželovi a ten z ní byl unešený ač to původně nečekal a dárek ho trochu překvapil.Takže za manžela dávám 5*

24.02.2014

Čas žít, čas umíratČas žít, čas umíratErich Maria Remarque

Remarqua miluju a tohle je pro mě jedna z jeho nejlepších knih.

22.02.2014

Země, kam nikdy nedojdešZemě, kam nikdy nedojdešAndré Dhôtel

Zvláštní kniha,těžko se hodnotí.Nápadně mi připomíná Coelheova Alchymistu.
Sáhla jsem po ní,jelikož jsem právě dočetla pesimisticky laděnou knihu s výžným tématem a potřebovala jsem se odreagovat a uvolnit. A zvolila jsem dobře.Jednoduchý příběh s až neskutečným pohádkovým dějem plným fantazie se četl opravdu jako dětská pohádka.
Kniha by se mohla jevit jako jednoduchá a nepřínosná.Při jejím čtení jsem se však lehce nechala unášet a cítila se součástí pohádkových příběhu hlavního hrdiny.Na konci knihy ve mě zůstal pocit volnosti,svobody a touhy zažít to znovu.Pod povrchem každodennosti se autorovi vždy podařilo odhalit neskutečnou nádheru života a tím mě kniha nejvíce oslovila.Škoda,že není do češtiny přeloženo více jeho knih,ráda bych sáhla i po dalších.

15.02.2014

Ukradený životUkradený životRenée Villancher

Četla jsem s odstupem času 2x,pro mě absolutně strhující ikdyž tragický příběh,nemohla jsme se odlepit od knihy,přečteno za 4 hodiny.Renée jsem obdivovala,držela ji palce,plakala s ní. Podobných osudů žen jistě nebylo málo,strašná představa...

11.02.2014

Na dno nebo na vrchol: nevšední dobrodružství všedního životaNa dno nebo na vrchol: nevšední dobrodružství všedního životaJan Hejma

Velmi poutavý cestopis,jehož hlavním tématem je potápění.Objevujeme s autorem vody Kostariky, Madagaskaru,Mauricia,Réunionu,Kuby, JARu,Seychel,Keni.
Dalšími adrenalinovými sporty v knize,které autor okusil a popisuje nám z nich zážitky a výlety jsou rogalo,canoing a balon.

11.02.2014

Nové obrázky pro nejmenšíNové obrázky pro nejmenšíJanine Boudineau

Oba moji synové ji milovaly a to již asi od 18 měsíců,je úžasná,mohu jen doporučit k naučení prvních slůvek

09.02.2014

Můj život po životěMůj život po životěMichal Viewegh

Kniha mi absolutně nic nedala,snad jen pocit životního zmaru a beznaděje a pro to opravdu knihy nečtu.Do půlky jsem ještě aspoň byla zvědavá,ale od půlky už mě ta stále stejná písnička o chudákovi,s kterým osud zatočil,opravdu děsně nudila a dočetla jsem jen se sebezapřením.
Tím samozřejmě nesnižuji závažnost životní situace a zdravotního stavu autora a samozřejmě mu přeji,aby se mohl brzy co nejvíce vrátit ke svému původnímu způsobu života.
Očekávala jsem ale od knihy alespoň částečně postavení se osudu a nějakou pidi snahu to řešit,pak by kniha byla jistě velmi přínosná pro mnoho lidí se stejným či podobným osudem.
Moje babička je od 48 let v invalidním důchodu,po těžkém infarktu,po embolii plic,téměř slepá,bez nohy a s ořezanými prsty na rukou,se silnou cukrovkou.Dnes je jí přes 80 let,bojuje se svým osudem již přes 30 let a nikdy jsme ji neslyšela se litovat .Vždycky říká,že se to stejně nezmění,tak se tím nebabrá.Žije pro svou rodinu,své děti a vnoučata,která nadevše miluje
a udělala by pro ně vše,co by mohla.Takový člověk je pro mě velkým hrdinou,o to víc si to teď uvědomuji.Takže mi vlastně kniha něco dala,že:-) Ale na dvě hvězdičky to opravdu nebude,takto to cítím já.

16.01.2014

Šance pro OndřejeŠance pro OndřejeMarie Šulcová

Velmi lehké počteníčko,ikdyž řeší závažné téma,samozřejmě,to je nepopiratelné
Vcelku čtivé.Jako psychologický román pro mě ale žádná sláva.
Kniha (napsaná v roce 1981) mě spíše zaujala připomínkou života lidí za totality,což jistě stojí za to.

13.01.2014

Myslím,že není co dodat,vše již zde bylo napsáno,přidávám se k 5ti hvězdičkám,něco tak úžasného jsem opravdu dlouho nečetla.
Snad jen dodám motto knihy:"Nech všechno bejt tak,jak je, a uvidíš, že bude tak,jak bude,poněvadž tak to obvykle bejvá."
Alana bych moc ráda potkala a již se opravdu těším na další autorovo dílo.

12.01.2014

Šťastné dnyŠťastné dnySigrid Undset

Oddechové počtení,zaujmulo nejvíce popisem starodávných zvyků,způsobem nám již mnohdy zapomenutého způsobu prostého života p oprvní větové válce a popisem norské přírody,jinak bych u něj asi nevydržela.

12.01.2014