Red-haired Red-haired komentáře u knih

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Autorka píše opět čtivě. Moc se mi líbil Vztah Gaby s jejím bratrem i kamarády a jejich na jednu stranu ochranářské, na druhou sadistické sklony. :D
Pokud máte rádi autorčin typický humor týkající se těch méně chutných tělesných funkcí, pak budete nadšení, protože tady se vyskytuje v extrémním množství. Já na to bohužel nejsem, takže na mě pak hlavní hrdinové působili jako dvanáctileté děti a dost mi to kazilo romantickou linku.
Škoda...

10.01.2021 3 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Moc příjemný návrat do jedné z mých oblíbených knih. Moc jsem nevěděla, co od knížky čekat, když je to jen krátký doplněk ke Kronikám prachu, naštěstí se zklamání nekonalo a čtení jsem si moc užila, i když na původní knihu to samozřejmě nemá.

Velké plus za krásné ilustrace, které pro mě byly velkým překvapením. ❤
Kniha obsahuje bonusové kapitoly, ale také dopisy postav a poznámky autorky. Musím přiznat, že poznámky autorky bych klidně vynechala. Dopisy mě většinou pobavily a bonusové kapitoly byly jednoznačně nejlepší!

Po dočtení můžu konstatovat, že o Reedovi s Animant bych klidně přečetla dalších 10 knížek a stále bych se nenudila. :D A také že Elisa je natolik skvělá, že i ona by si zasloužila samostatnou knihu!

Moc doporučují všem, pro které jsou Kroniky prachu také srdcovka.

08.01.2021 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Ach, to byla dokonalost!❤
Knihu jsem si pořizovala hlavně proto, že jsem velkou fanynkou knih Mony Kasten, takže pokud na mě vyskočí věta „pro fanoušky Mony Kasten“, pak na mě marketing zcela jistě zafunguje a já rovnou předobjednávám. :D
Musím ale říct, že tohle bylo snad ještě lepší.♥
V knize si můžete užít atmosféru vysokoškolského života i silný životní příběh hlavních hrdinů a romantickou linku, ze které se budete úplně rozplývat.

Sage se snaží utéct před svou minulostí a vypořádat se s následky, které v ní zanechala, a tak se odstěhuje do Nevady, kde je odhodlaná začít nový život. Z věcí, se kterými se Sage musela potýkat, mi někdy bylo až fyzicky špatně, ale plně mi to vynahrazoval love interest Luca, který je prostě top! Ano, mám dalšího oblíbence - a nejen, že vypadá skvěle, je chytrý, vtipný, trpělivý, chápavý, ale on i rád čte! :D❤
Je to neuvěřitelně čtivé, plné emocí. Všem romantickým duším moc doporučuji! Jen upozorňuji, že po dočtení budete nutně potřebovat další díl…

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Kniha je sice čtivá, ale autorka nemá vůbec jasno v tom, v jakém světě nebo v době se odehrává, je to velká směska prvků převzatých z našeho světa bez jakéhokoli řádu.
Hlavní hrdinka je nesnesitelná, ale knížku docela zachránila část odehrávající se na severu, kde jsem si příběh aspoň chvíli užila.
Kniha ale končí tam, kde se podle mě měla teprve rozběhnout, takže velké zklamání.

20.11.2020 2 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Určitě od knihy nečekejte klasický erotický román, je to spíš krásná romanťárna a dojemná ždímačka emocí, ale napsaná tak, že na mě naštěstí nepůsobila jako velké neuvěřitelné klišé.
Hlavní postavy jsem si moc oblíbila, líbilo se mi počáteční špičkování Carrie a Rivera a bylo jednoduše krásné sledovat, jak se dávají dohromady.❤
Na konci jsem dostala menší infarkt, protože i přesto, že tyto romány mají většinou stejnou konstrukci, stát se může všechno, že jo. :D

Připravte si tedy pevné nervy a směle se pusťte do čtení, dáte to s přehledem na jeden zátah a nudit se určitě nebudete.

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Musím říct, že se mi knížka hodnotí dost těžko. Na jednu stranu to byla pěkná oddechovka, které nemůžu vytknout nějaké zásadní chyby, ale zároveň jsem z ní nebyla unešená a místy jsem se nudila.
Na začátku mě iritovalo, jak hlavní hrdina – náš profesor Caine se svojí asistentkou Rachel okatě flirtuje, viditelně ji nabaluje, ale pak nahodí zpátečku, protože „Neneneee, se svojí studentkou nemůžu, to přece nejde!“
Postava Rachel je ale skvělá. Je vtipná, přímá, skoro všude chodí pozdě a jen tak se nezalekne. :) Líbilo se mi i propojení minulosti hrdinů, moc pěkný originální nápad, ale…

Mám při čtení autorčiných knih často pocit, že měla dobrý nápad, ale nakonec to, co mělo být smutné a dojemné vyzní strašně „klišoidně“
Každopádně je to za mě mnohem lepší, než Hříšné dopisy, na rozdíl od nich tady humor totiž fungoval na jedničku a chemie mezi hlavními hrdiny byla taky naprosto v pořádku.

20.11.2020 3 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Určitě jsem nečekala, že zrovna příběh z fotbalového prostředí mě vtáhne tak, že budu číst celý den v kuse. Pokud hledáte dokonalou slow burn romantiku, pak s Kultim určitě nešlápnete vedle.❤
Na úplném začátku jsem byla docela rozpačitá. Autorka totiž píše čtivě, ale její smysl pro humor mě docela vyděsil, protože kdybych měla v průběhu celé knihy snášet její „záchodový“ humor v takové míře, jako byl na začátku, byla bych asi jen pořád znechucená. Naštěstí od něj upustila a dále se objevoval minimálně. (Zmiňuji to schválně, aby někoho nenapadlo zahodit knihu po prvních kapitolách) :D
Jinak mě kniha vtáhla tak, až byla návyková. 500 stránek mi mezi rukama uteklo, ani nevím jak, a já byla v totálním čtecím kómatu. Užívala jsem si počáteční třenice a konflikty mezi Sal a Kultim a jejich následné poznávání. Často jsem se při čtení culila jak malá holka a vůbec se za to nestydím. Navíc miluju ty národnostní přezdívky, kterými se ti dva častovali. :)

Bylo to vtipné, originální, s dokonalou romantickou zápletkou, která se ani za 500 stran neomrzí.

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Jsem odpůrcem toho šíleného natahování knih autorky, a skoro 800 stran byl pro mě už extrém, přesto knížku miluju.
Geniální svět i postavy, vtipné kousavé dialogy, romantika, detektivní zápletka, akce, zvraty velká přátelství - vše bylo na výbornou, včetně vážných témat, která autorka tentokrát zakomponovala.
Nemůžu hodnotit jinak než na plný počet i přesto, že mě z držení kilové knížky fakt bolí ruce. :D
U knihy jsem se smála, brečela, fandila hrdinům a bála se o ně, užila jsem si čtení na plno a přesně tohle si od knih přeji. ♥

03.11.2020 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Tohle bylo trochu silné kafe, i když jsem si ještě první polovinu knihy říkala, jak je to vlastně úsměvné a proč si sakra nechávám trhat žíly pražským dialektem, ale od poloviny jsem na něj už docela zapomněla.
Navíc jsem si po dočtení opět uvědomila, proč tak ráda čtu oddechové žánry – mám prostě ráda ten pěkný pocit po dočtení knihy. Tady dobrý pocit rozhodně nečekejte. :D

Jak jsem již zmínila, kniha je psána obecnou češtinou, což pro holku z Ostravy může být extrémně rušivé. :D Autor také používá hodně anglických slovíček a frází, to mi ale kupodivu až tak nevadilo, protože je to někdy pro pojmenování dané situace prostě trefnější. A vzhledem k tomu, že je to první kniha, kterou jsem od autora četla, docela mě vyvedl z míry chaotický styl psaní. Nedefinované přeskakování v čase, vsuvky uprostřed děje, místy jsem se chvilku ztrácela a musela mrknout, která situace navazuje na kterou, ale nakonec se v tom dá zorientovat.

Naopak se mi neskutečně líbilo, jak do sebe vše na konci zapadlo, jak jsem během dočítání napětím nedutala a i ten bezútěšný závěr musím vyzdvihnout, i když mi nepřinesl ten pěkný pocit, který mám po dočtení knih ráda. Lenny jako hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla, ale o to reálněji na mě působila jako osobnost, o to reálněji působily problémy, se kterými se potýkala…

Knihu hodnotím 4*/5* a doporučuji. :)

28.09.2020 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Zorie mi jako hlavní hrdinka nevadila, pokud nepočítáme její počáteční pochybný výběr přátel a snahu zalíbit se, zato Lennon je zlatíčko od začátku do konce. ❤
Moc mě bavila témata, která jsou v příběhu zakomponovaná – Zoriena astronomie, Lennonovy znalosti o plazech, divokých zvířatech a přírodě obecně a hlavně jejich společná cesta mimo civilizaci. Bouřky, lesy a dlouhé túry, to já můžu. :)
Trošku méně se mnou pohnuly rodinné trable, které Zorie řeší, a jak už jsem zmínila – falešní přátelé, ale jak to u těchto příběhů bývá, ono stejně všechno nakonec dopadne, jak má.
Hodnotím na pěkné 4*, v jisté části jsem se vůbec nemohla odtrhnout, ale nebylo tomu tak po celou knihu.

20.09.2020 4 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Musím říct, že by to pro mě byl perfektní fantasy příběh, jen kdyby byl napsán v ich formě...
Zamilovala jsem si během čtení Naďu s Malachiášem – jejich přirozenou nenávist vůči nepříteli, jejich filozofické hádky ohledně víry, provokace a samozřejmě jiskření, které musí nutně vyústit v něco víc. Ano, romantickou linku jsem žrala. :) ♥

Zamilovala jsem si i akční scény a odlišný způsob magie, který postavy používají. (hlavně představa pokrevní magie zahrnující trhání stránek ze zaříkací knížky byla fascinující) :D

Nakonec se vyklubal sympaťák i ze Serafína, který mě větší část knihy spíš nudil, nakonec ale zase takový suchar nebude. :D

Jediný problém jsem měla s er formou, protože i když mě po dlouhé době něco z fantasy žánru opravdu nadchlo, četlo se mi to dost těžkopádně.

10.09.2020 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Příběh Everly a Nolana rozhodně nezklamal! Opět klasická romanťárna ze studentského prostředí, obohacená o démony z minulosti, které si musí hlavní hrdinové vyřešit. Tentokrát však o zakázané lásce mezi učitelem a studentkou. :)
Tyto knížky se čtou samy a vždy mi vykouzlí lepší náladu, takže jsem na sérii už úplně závislá. :D Musím ale říct, že Doufat znovu se mezi mé oblíbené díly řadit nebude. Jednu hvězdičku jsem tentokrát ubrala, protože ke konci už kniha ztratila spád a ze závěru jsem nebyla tak nadšená, jak u autorky obvykle bývám.

05.09.2020 4 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Tohle pro mě bylo bohužel velké zklamání.
Prvních 100 stránek jsem byla na příběh ještě docela naladěná, protože se jednalo pouze o očekávání setkání dvou hlavních hrdinů, a i když jsem z děje nebyla u vytržení, čekala jsem na velké finále.
Od osudného setkání jsem byla akorát čím dál víc znechucená, z opakování trapných vtipů otrávená, z nulové chemie mezi hlavními hrdiny znuděná, a z neexistující zápletky zklamaná.
Jelikož chemie mezi hlavními hrdiny nefungovala, laciný humor nebyl vůbec pro mě a situace, které autorky vytvářely, aby se aspoň něco dělo, byly naprosto stupidní, nemůžu knihu ohodnotit na více než 1*/5*, což je nejspíš teprve mé druhé jednohvězdičkové hodnocení v životě – tak špatné to pro mě bylo.
Určitě ale nechci od čtení odradit, jak vidím, mnoho lidí si knížku užilo, můj šálek to ale nebyl.

05.09.2020 1 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Nebylo to tak skvělé jako Kluk odvedle nebo P.S. Líbíš se mi, ale bylo to zase fajn čtení.
Hlavní hrdinka Autumn mi nebyla nijak zvlášť sympatická, ale ani mě neiritovala, za to Dax byl skvělý. Nejzábavnější pro mě byla stejně část, kdy spolu Dax s Autumn uvízli v knihovně a postupně si k sobě nalézali cestu. Část knihy, která se věnovala převážně Jeffovi v nemocnici, byla za mě bohužel nudná.
Nakonec jsem ale spokojená, kniha mi zpříjemnila den, a pokud zrovna máte náladu přesně na tento žánr, klidně se do ní pusťte, topka to ale není

21.08.2020 4 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Musím říct, že tohle byla extrémně milá a příjemná knížka, kterou jsem přečetla na jeden zátah. A nedá mi to, za mě dokonce lepší než P.S. Líbíš se mi, kterou jsem od Kasie West už četla.
Od začátku mě bavila interakce hlavní hrdinky s bratry a sousedem. Charlie s kluky zápasí, účastní se absurdních sázek, hecování a její život ji naprosto vyhovuje, dokud nezatouží být taky trošku víc holčičí a pokusí se vyjít ze své komfortní zóny.
Za mě opravdu zábava. Krásná romantická linka i rodinné zázemí, dýchne to na vás pořádnou dávku pozitivní energie, slunce a duhy, pokud to zrovna potřebujete. :D♥

27.07.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Začátek čtení pro mě byl poněkud zmatený, protože se zde setkáváme s vyprávěním příběhu čtyř různých postav, přičemž se jejich pohledy střídají v krátkých kapitolkách, takže než zachytíme, co se děje u jedné postavy, už měníme místo i osobu a musíme se naladit na jinou situaci.
Naštěstí se cesta těchto postav spojuje čím dál víc, takže jsem časem už bez vyrušení četla jeden příběh.
Musím říct, že mi bylo krajně nepříjemné čtení z pohledu Alfreda, což je nejspíš dobře, protože to znamená, že autorka dokázala velmi přesvědčivě vykreslit myšlenky psychopata. Ostatní postavy jsou naopak sympatické každá svým způsobem, takže jsem během katastrofy v poslední třetině knihu nedokázala knihu odložit a nutně potřebovala vědět, jak to s nimi dopadne.
Přesto, že historické knihy moc často nečtu, filmů jsem jako malá viděla nespočet, a líbily se mi zmínky o některých válečných událostech, které si kupodivu moc dobře pamatuji. Co mě ale dostalo asi nejvíc, bylo propojení s předchozí knihou autorky. Protože je Joana zmiňovanou sestřenicí Liny (hlavní hrdinky knihy V šedých tónech), dozvídáme se zde i důležitý detail jejího příběhu.
Ve zkratce – pokud se vám líbilo V šedých tónech, pak si určitě přečtěte i Sůl moře. ♥

26.07.2020 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Miluju svět i postavy, které autorka vytváří. ♥ V závěrečném dílu opět nechyběla akce, napětí, intriky, ale taky komplikované vztahy. Hlavně Judeiny rodinné vztahy si podle mě zaslouží pozornost a autorka je dokázala vyřešit skvěle. Ne, stále nemám ráda Madoca, Taryn ani Vivi, ale s rodinou to bývá komplikované a konflikt Jude a Madoca jako otce a dcery vs. politických nepřátel mi stejně rval srdce za Jude.
Cardanem autorka opět šetřila jako šafránem, ale po dokončení série nemám pochyb o tom, že to dělala schválně. Čím méně Cardana, tím více Cardana chceme. :D Propůjčuje mu to jistou záhadnost a do poslední chvíle tak nevíme, jak se s ním věci vlastně mají. (I když jsem po druhém díle už měla jasné teorie.)
Dokážu si představit, že některé závěr neuspokojí, já s ním spokojená jsem a celá série je moje velká srdcovka. ♥

26.07.2020 5 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Na začátku příběh vypadal slibně, ale když se vám zprotiví hlavní postavy, to se jim pak těžko fandí. Knihy z právnického prostředí moc nečtu, takže jsem se docela těšila na zpestření, ve výsledku se ale žádné velké wow nekonalo. Že by to mezi hlavními hrdiny nějak zvlášť jiskřilo, jsem také nepociťovala, navíc byl hlavní hrdina v chování k ženám (odpusťte mi ten výraz) strašné hovado a krásně to završil scénou, kdy chtěl svou milovanou fyzicky napadnout...
Jedinou zajímavou postavou byl paradoxně psychopat Šedivák, který v příběhu hraje roli záporáka, a určitě bych uvítala, kdyby se objevoval častěji, protože tohle byla stejně lepší love story. :D
Ve výsledku se jedná o opravdu průměrnou knížku, někoho může nadchnout víc, ale já se k ní už určitě vracet nebudu

19.07.2020 3 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Whitney G. umí skvěle vykreslit chemii mezi hlavními hrdiny, napsat vtipné dialogy a skvělé sexuální scény, a to platí i v případě Turbulence. Tentokrát jsem si s hlavními hrdiny ale moc nesedla a jejich vztah dlouho funguje na principu - ON ji ubližuje, ONA mu to ještě nejmíň 10X odpustí, protože on je přece taaak dobrý v posteli... to se mi poněkud příčí. Taky články na blogu a propojení fikce s realitou mělo knihu nejspíš ještě vylepšit, na mě to ten wow efekt nemělo.
Přesto je to opět čtivé, žhavé a stejně jsem to během čtení hltala, tak si to ty 4*/5* zaslouží.

19.07.2020 4 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Tak tohle bylo dokonalé!❤
Mě osobně romantika z kancelářského prostředí a vztahy – od nenávisti k lásce – baví snad úplně nejvíc, a Výpověď dokonce předčila má očekávání.
Přesně tohle u oddechového čtení hledám - knihu, která baví od začátku do konce, je nenáročná, vtipná, překvapí, dojme a zaručeně vám zpříjemní den. Výpověď tohle všechno splňuje a hlavní postavy si prostě musíte zamilovat.
Určitě doporučuji!

19.07.2020 5 z 5