reccal reccal komentáře u knih

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Příjemně svěží a zelení prokvetlý labyrint se mění na dusné a vyprahlé spáleniště, což je po dalším dobrodružství v lesním prostředí poměrně příjemná změna, i když, pravda, asi ne pro hlavní hrdiny.
Zrádce, blesky, raplové, žárovky, tunely, chlast a bůhvíco ještě spolu vytváří tak zajímavý koktejl, že ten chybějící plátek pomeranče v podobě předvídatelného konce prostě přejdete s přivřenýma očima. I přes spalující žár je druhý díl příjemně svěží a rozhodně má co nabídnout. Tak, Thomasi, posbírej zbývající kámoše a nestvůry a hurááá do třetího dílu.

23.12.2014 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Jednou větou úžasná a propracovaná kniha a pořád se nemůžu rozhodnout, jestli se mi víc líbí kniha, nebo film. Zatím se lehce kloním k filmu, neb mám ráda happyendy:)

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Série HG je moje srdcovka, takže plná palba a doporučení všem. Kniha ani na chvíli nenudí, děj pěkně odsejpá, masakr skupiny a její následné zoufalé přežívání (anebo zvrácené zabíjení) je prostě brilantní. Škoda, že film vynechal mnohé pěkné, dojemné i kruté okamžiky... když už knížku odložíte, do pěti minut začne hlodat červík a tiše povykuje v mozku "čti dál, čti dál, ČTI DÁL!

Zombie: Příručka pro přežití Zombie: Příručka pro přežití Max Brooks

Pro mne podhodnocená knížka, u které jsem se po prvním přečtení lámala smíchy. Skvěle a čtivě napsané. Nutnost pro každého, kdo věří na zombie den D:).

10.02.2014 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Jajajaj... kdyby těch 800 stran bylo zajímavých, jednalo by se o skvělého nástupce skvělých dvou dílů předešlých. Fénixův řád je ovšem zajímavý jen v první půlce a to především díky štábu Fénixova řádu, a pak to jde hodně rychle do.... z kopce. A přitom Umbridgeová je perfektní, zejména ve filmu. Dočteno se zaťatými zuby, aniž bych vlastně moc chápala, co čtu.

13.02.2014 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Perfektní završení perfektní série. Zloba a touha po pomstě křížená s milostným trojúhelníkem a všudypřítomnou pachutí krve. Temnější a političtější díl, tudíž maličko jiný a věřím, že pro mnohé (v mnoha místech) nezáživný. Škoda spousty padlých úžasných postav, ale ve válce se holt přinášejí oběti nejvyšší.

Cesta do Woodbury Cesta do Woodbury Robert Kirkman

Velmi důstojný a srovnatelný bráška prvního dílu, kniha přečtená za jednu noc, to se prostě nedalo. A už se těším na další kolo, protože ať chci, nebo ne, tak hlavním postavám palce prostě držet musím, i kdybych měla druhý den v práci chodit přesně jako zombík. Obrovský těšing na závěrečný díl, protože tahle série má koule!

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Rezistence se může zdát o dost slabším dílem, než Divergence, no bodejť, vždyť už víme, kdo a proč je divergentní, už víme, že dvě hlavní postavy spolu chodí, už víme dost zajímavostí o všech frakcích. Jednoduchý výpočet.
Jenže ono je stále co objevovat a stále to má motor, který to pohání dopředu. A především - ne všechno rozhodně dopadne tak, jak si čtenář přeje. Prostě - Rothová je fuk, kterou postavu jste si oblíbili a jak jste si to naplánovali. Stačí otočit pár stránek a iluze "vím, jak to bude" je dokonale vymazána.

30.11.2014 4 z 5

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Nemám absolutně co vytknout. Charaktery jsou poměrně slušně větvené, příběh doplněný o tolik podrobností, až si člověk říká, kam na to kluci chodí. S každou další stránkou cítíte, jak se vám za krkem rozlévá mrazení z toho, co přijde. Co přijde absolutně nečekáno, plíživě skryto a děsivě vyčkávající. Co vnímá vaše tepny a kapiláry, jak tepou pod kůží a masem.
Vampýrská válka začala, světe, třes se!

30.11.2014 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Ke knížce mě dovedl skvělý filmový trailer. Zcela neobjektivně, sobecky a jednoznačně musím uznat, že Labyrint je jednou z nejlepších post-apo knížek, co jsem četla. A že nerada nadsazuji. Krucifix, nikdy bych neřekla, že mě dostane knížka o skupině chlapů, kteří v klidu a míru obdělávají svůj Plac a pořádají maratony v jakémsi labyrintu. Jenže obal vypadal hustě a tak jsem se zamilovala. A to už asi na desáté stránce.
Po nadšeném dočtení jsem se neméně nadšeně vydala do kina. Hrůza a děs, takhle zprznit skvělou knížku, no, dobře mi tak! Takže další kolo začne 1.12, čekám zapíchnutá ve startovním bloku.

17.10.2014 5 z 5

Geniálně a velmi detailně napsaný díl, oproti ostatním jasný jako Polárka se Sluncem dohromady. Rowlingová předvádí přímo akrobatický výkon na horské dráze osudu dospívajícího čaroděje, kterému dává osud jednu facku za druhou. Navíc se trpělivě čekající nebezpečí prolíná i do reálného světa. Musím uznat, že jsme se dostali od pohádky přes thriller až k poměrně kvalitnímu psychologicko - hororovému ladění.

13.02.2014 4 z 5

Můj neoblíbenější díl celé série, a to jak v knižní, tak ve filmové podobě. Nic není tak, jak se zdá být, po školních pozemcích se potulují příšerky v hábitech a studenty pro změnu učí vlkodlak. No prostě super! A obraceč času je úžasný vynález:)

13.02.2014 5 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Podle obálky jsem čekala dechberoucí děj. Po 50 stránkách jsem knihu postavila zpět na poličku a tak tam stojí už dva roky. Bohužel mne ničím neuzajala, snad jen ona myšlenka popravy nešťastníků proudem. A to je sakra málo.

12.02.2014 2 z 5

Bella a Sebastián (Útulek na Velkém Baou, Tajný dokument) Bella a Sebastián (Útulek na Velkém Baou, Tajný dokument) Cécile Aubry (p)

Moje zamilovaná, nelze jinak, než od začátku fandit jak Sebastiánovi, tak Belle, a přitom snít o tom, jak úžasné musí být stát na vrcholku Baou...

Osudová chyba Osudová chyba Gary Birken

Strhující thriller z lékařského prostředí, přečteno jedním dechem. Brilantní sonda do duše spořádaného slovutného lékaře, který udělal před dvaceti lety jednu jedinou, osudovou chybu.

10.02.2014 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl je o něco složitější, než první, ale stejně skvělý. Děj se dost motá kolem systému Panemu a narozdíl od jedničky také kolem vedlejších postav. Místo skupiny vyděšených dětí zde máme profi zabijáky, kteří žel bohu nemají zase tak velký prostor. Úžasné je ovšem vylíčení arény a jejich smrtonosných nástrah, musím se však přiznat, že raději, než opět "lesní" arénu, bych raději nějakou z popisovaných Haymitchem. Konec velmi nečekaný, ale nenásilný.

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Zčásti horor, zčásti melodrama, zčásti nechutnost a zčásti zoufalost Tak přesně má vypadat post-apo svět zombíků. Po shlédnutí seriálu WD velmi příjemný dodatek, který přechází v samostatnou dějovou linii, která zakousne své vykotlané zoubky a nepustí.

10.02.2014 5 z 5

Počátek zkázy Počátek zkázy James Rollins (p)

Amazonie skvělá, Deep Fathom skvělý, Pohřbeno v hlubinách super.... ale Tucker a Kain jsou jedním slovem úžasní! Bez dechu sledujete svět očima jednoho profesionála a jeho chlupatého parťáka, abyste s nimi prošli půl zeměkoule a zachránili svět. Ohraný námět, že to už tu někde bylo? Určitě.
Ale ne s takovým nábojem a mistrně napsaným napětím, které se střídá s úlevou, která graduje v nově objevenou překážku. Netrpělivě budu očekávat, až se tahle sehraná dvojka vrátí.

14.03.2015 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Konečně jsem se odhodlala koupit první díl, protože "je to přece pro puberťáky, co žerou Hunger Games" a jim podobné. Prvních 50 stránek přečtených v autobuse mě malinko uklidnilo, protože jsem se krásně chytla od prvních písmenek. Poté bylo čtení přerušeno mimořádně zdlouhavým pracovním procesem, abych se k němu vrátila v jedenáct v noci - a skončila o půl třetí ráno. A je mi úplně fuk, jestli jsem zastydlý puberťák, nebo jen milovník tohoto stylu.
Trošku mě mrzí, že jsou postavy hodně ploché, buď hodný, nebo zlý, příběh není rozhodně nijak hluboce propracován, ale Divergenci jsem i tak zhltla jako jednohubku. Bojím se jen filmového zpracování, aby to nedopadlo stejně, jako Labyrint.

19.11.2014 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Na druhý díl jsem v pátek narazila náhodou, ani jsem netušila, že vyjde nebo vyšel. Přece jen jednička byla dobrá, ale bude dvojka stejně dobrá, abych u ní vydržela aspoň dva dny?
Ne, stačil jeden den. Dočteno vesměs jedním dechem včera v noci, druhý díl je o poznání svižnější než první, nepostrádá nečekané zlomy a spoustu nových postav, které si člověk zamiluje. Nic tu nestagnuje, ale naopak valí do cílové rovinky nezměněným a vytrvalým tempem, aby to ještě na cílové čáře udělalo pro nadšené diváctvo pukrle a tajemně zamrkalo.
Série podivných se nám rozjíždí jako tank, co převálcuje všechno dosud čtené.

24.08.2014 5 z 5