rajcatko rajcatko komentáře u knih

Je to mišmaš thrilleru, romantiky, fantasy. A to je asi ten problém, nejasně definovaný původ. Lidé, co si čtou knihu s upíří tématikou čekají buď slaďárnu nebo řezničinu. Tohle mělo všechno, ale přesto to bylo takové nijaké. Já čekala, že to bude napínavé jako kšandy, drsné až hororové. Ale i když děj krásně plynul, neměl hluchá místa a já chtěla vědět, jak to celé dopadne, po dočtení mám jen takový divný pocit, jako ,, A to bylo všechno?"

22.07.2020 3 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Jsem ráda, že mám celou sérii za sebou a už se k ní nikdy nebudu vracet. Všechny příběhy mají naprosto stejnou šablonu. Autorka jen změnila jména. Chtěla jsem tomu dát šanci a to se také stalo, chtěla jsem pochopit to vysoké hodnocení, to se ale bohužel nedostavilo. Opravdu ne!

19.07.2020 odpad!

Meta Meta Pavel Bareš

Pavel Bareš, milovník citoslovce, slavný autor Kronových dětí, které ještě nedopsal, neboť si odskočil k této jednohubce. A jak podle něj vypadá peklo? To se dozvíte, když si přečtete Metu. Stojí to za to!

19.07.2020 4 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

(SPOILER) Potenciál to mělo, škoda, že logiku vůbec. Prostředí mafiánů má být nebezpečné, ale tady to tak nebylo. Hlavní hrdinové dost nudní. Holkám se zlí kluci líbí, z nevysvětlitelného důvodu je milují automaticky, není potřeba z nich dělat v jádru věrná štěňátka, ztrácí to to kouzlo. A Riley? Nevím, jakým blbým výcvikem prošla, ale agentku, co se sesype při každém prdu, omdlévá, klepe se a zvrací, to fakt nechceš. Její sebedestrukce byla dětinská a protivná.
Autorka některé věci podcenila. Třeba věta: ,,Ten chlap vykrvácel. Prořízli mu tepnu, aby to bylo pomalé a bolestivé." Cože? Základy první pomoci? Tepenné krvácení? Jako halo, to je všechno možné, jen ne pomalé!!!
A dál: ,,Popadla jsem láhev,potřebovala jsem alkohol jako zeď proti něžnosti, která se ve mě probouzela." Jasně. Protože alkohol vůbec neodbourává zábrany, že? Protože když jsme ožralí, tak se dokonale kontrolujeme co?
Když pominu věty, které se opakovaly pořád dokola a někdy i v každém odstavci ( ,,Rodina na prvním místě"- jak překvapivé u mafiánů, ,,Jeho oči zčernaly"- ten chlap byl odborník na temné pohledy), tak se to četlo celkem dobře. A to je taky jediné, co je na této knize fajn. Protože ten konec, to naprosto zbytečné drama, to už byl vrchol.

04.07.2020 1 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Dalo se to, jen nechápu ten název..? V celé knize padla jen jedna lež a to ještě ze strany London. Naproti tomu, borec byl až nechutně upřímný, tak nevím..

02.07.2020 1 z 5

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

Přeslazený, kýčovitý, místy až trapný. Tohle ne! Anotace naláká na drsného chlapa, ale to ani náhodou. Už teď kniha upadla v zapomnění.

01.07.2020 odpad!

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Nudila jsem se!

28.06.2020 odpad!

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Jasně, že je to čtivo pro puberťáky, ale bože, vaří se mi mozek, jak řeším samé dospělácké starosti a já prostě potřebuju něco jednoduchého. Když už nedokážete z vámi napsaného nákupního seznamu odvodit, co vlastně chcete vařit, potřebujete buď tohle, nebo slabikář. A mě fakt vytáčí, že ta máma pořád nemá umleté to blbý maso, takže volba je jasná. A se svou volbou jsem naprosto spokojená!

25.06.2020 4 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Příběh dost plochý. Nejzajímavější je vedlejší postava Tima, který má aspoň nějaký vývoj. Jinak jsem se místy dost nudila. Ale to není chyba knihy, spíš mého věku. Na druhou stranu, když přišla řeč na zlomový okamžik ( to není spoiler, to je součást každého příběhu), na ten jsem stará dost a stejně jsem nedočkavě vyhlížela konec. Který byl teda dost odfláknutý. Znám mnohem více lepších příběhů.

25.06.2020 2 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Vtipné, hravé, originální. Mohu jen doporučit!

23.06.2020 5 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Nebylo to špatné. Retellingy moc nečtu, ale tento se mi zdá povedený. Pořád se drží pohádkovského stylu, ale nebojí se ukázat i temnější stránku. Ať je to jak chce, já se bavila.

21.06.2020 3 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Taková jednoduchá záležitost, přesto neskutečně čtivá. Postavy jsou jasně definované bez vývoje, hned víte, kdo je klaďas, kdo záporák. Začátek knihy prozrazuje anotace, prostředek je všem jasný a konec se dal odhadnout na 99%. Hlavně díky hlubšímu odkazu je mi kniha sympatická a co si budem, chlapa jako Lucase prostě chceme :) Doporučuji.

18.06.2020 4 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Viděli jste film Láska s výstrahou se Sandrou Bulock a Hughem Grantem? Tak do 140 strany je kniha kopií tohoto filmu. Nepovedenou kopií! Začátek trochu šmrncnutý Pretty Woman. Prostě vykradačka. Fuj. A zbytek za to ani nestojí.

06.06.2020 odpad!

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Autorka sice psala, že se můžeme těšit na další dobrodružství, ale od té doby uteklo hodně času a musím říct, že mi to vůbec nevadí. Beru to tak, že jsem dočetla celou sérii a můžu jít zas o dům dál. Nijak to můj život neobohatilo, ale vzhledem k tomu, jak dobře je to naspaný, jsem se ani nenudila, takže super.

02.06.2020 2 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Autorka je baletka, ne spisovatelka. A je to znát. Četlo se to hrozně těžce. Nicméně oceňuji deníkové kapitoly, aspoň se s tím člověk nepral tak dlouho.
K samotnému prostředí baletních škol..ty holky to chtěly, věděly, do čeho jdou a co obětují. Vidím to jako přístupné sebepoškozování. Což by bylo špatně, kdyby to holčiny dobrovolně nevyhledávaly. Ony trpí rády, bez bolesti už nemají ani pocit vítězství. Potřebují tuhle krvavou cestu, potřebují všechny ty věci, co nás mají šokovat. Tím ovšem ztrácí na síle. Aspoň u mě určitě.
Navíc, panenky byly jen na povrchu. Uvnitř je jen nadřazenost, vulgarismus, alkoholismus, drogová závislost a totální neúcta k autoritám.
Koho lituji jsou rodiče autorky/ baletky. Borkyně si vydupala odchod do Prahy, zatajovala, jaký život vede a pak si stěžovala, jak jí rodiče dostatečně nemilují. Chudáci, když to četli.
A ty číslované úsměvy hovoří za vše!!!

29.05.2020 2 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Zatím to vypadá, že svět Royalů je plný hnusných zlatokopek s andělskou tváří a drsných frajerů skrývajících duši plyšového medvídka. Výjimkou je samozřejmě hlavní hrdinka, ve všech bodech dokonalá bytost. Budu pokračovat ve čtení dalších dílů, ale už to začíná být trochu nuda.

29.05.2020 2 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Nevím proč, ale hlavní hrdinové mi k srdci moc nepřirostli. Příběh jako takový byl samozřejmě šokující, hrozný, ale to jsou všechny, které obsahují takové téma. Určitě doporučuji, ale velké dojmy ve mě nenechala.

27.05.2020 3 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Proč já to čtu? Jsem nejspíš stejně stupidní, jako samotná kniha. Ono se říká, že jen blázen dělá jednu věc pořád dokola a čeká, že výsledek se změní. Takže, kniha byla blbá..ale, ne tak blbá jako první díl, nicméně pořád blbá. Jedna hvězda..za snahu.

24.05.2020 1 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Ztrácí to kvalitu. První díl nám ukázal sebevědomou, silnou a přesto sympatickou ženskou hrdinku. Ale druhý a třetí díl? Ty holky jsou naivní blbky, který vyhodíte dveřmi a ony se vrátí oknem. Tohle ne.

22.05.2020 1 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Proč je tahle kniha tak špatná? Protože to nemělo příběh, hloubku ani dobré postavy. A dokonce ani dobrý sex, což je sakra základ téhle tématiky. Když už to teda chceme číst. Já fakt nechápu, co je tak hrozně super na chlapovi s dolíčky, ale číst o tom celou knihu je tak deprimující, že prvního chlapa s prohlubní ve tváři přetáhnu židlí, jak jsem na to alergická. Dále bych zakázala citoslovce, úplně. Snažila jsem se, ale některé věci jsem přeskákala, nešlo to jinak. Takhle rychle jsem ještě žádnou jinou knihu nechtěla mít za sebou. A aby byla moje kritika kompletní, tohle všechno už jsem jednou četla v knize Rocková hvězda od K. Scott.

17.05.2020 odpad!