Radka1911 Radka1911 komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Další perfektní thriller od kterého jsem se absolutně nemohla odtrhnout. Bravo, pane spisovateli!

04.05.2023 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Dokud jsem se nesetkala s tímto autorem, nikdy by mě nenapadlo že budu s takovým zaujetím a se zatajeným dechem číst podobnou tematiku. Opět perfektní, strašidelné, ale užila jsem si to.

04.05.2023 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Nádherná sága. Jedna z nejkrásnějších knih které jsem kdy četla. Doporučuji.

08.06.2020 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Kniha malá velikostí a počtem stránek a obrovská obsahem. I když jsem věděla o čem budu číst, přesto mi nad některými věcmi rozum zůstává stát. Strašný popis období normalizace, perfektně napsáno.

29.06.2023 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

90 let po jejím prvním vydání teď běhám a sháním pro své vnučky. Do dneška si pamatuji jak mi jí jako malé předčítala babička a jak mne příběhy pejska a kočičky absolutně nadchly.

02.07.2019 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Nemám co dodat, připojuji se ke všem pochvalným komentářům přede mnou a jen si dovoluji citovat část komentáře uživatelky Šánky: "kdybyste mohli do konce roku přečíst jen jednu knihu, měla by to být tahle".

23.03.2024 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Knížka doslova ze života, snad by jen snesla menší počet stran.

02.12.2023 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další nádherná, čtivá kniha od mé oblíbené spisovatelky.

18.05.2023 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Opět geniální, napínavé, a přečtené během jednoho dne. Celou serii čtu poctivě postupně jak vyšla, každý díl se mi líbí a ač je to snad nemožné, připadá mi, že autor se s každým dílem zlepšuje.

13.04.2024 5 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Smutné téma, skvělé čtení. Simonu Votyovou čtu ráda, napsat dvojromán Kdyby byl skvělý nápad. Oba příběhy byly perfektně napsané, doufám, že nová začínající spisovatelka bude dál pokračovat ve psaní. První jsem četla část napsanou Sabinou, nejsem schopná se rozhodnout který příběh se mi líbil víc, každou část bych ohodnotila pěti hvězdičkami. Bravo!

04.10.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Pěkná, čtivá, zajímavá kniha.

08.07.2023 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Poklidná, mírně rozvláčná detektivka odehrávající se v prostředí norského fjordu, v hlavní roli s českým vyšetřovatelem plánujícím si zde strávit rybářskou dovolenou.

12.07.2020 4 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Asi už po každé když Prahou uvidím projíždět mazací tramvaj si vzpomenu na tuto knihu. Velice příjemným bonusem je dějová linka odehrávající se v Praze, navíc v místech které důvěrně znám. Děj se mi zpočátku zdál dost zdlouhavý, ale asi v polovině už se skutečně jedná o psychologický thriller, kniha začne být zajímavá a napínavá, a při myšlence že by se některá z hlavních postav měla pohybovat v mém okolí až mrazí. Kniha je rozdělena na krátké kapitoly, dobře se čte.

20.01.2024 4 z 5

Vesničanka Vesničanka Jiří Křenek

Venkovský román popisující osudy matky a jejích tří dcer žijících na venkově na Valašsku po druhé světové válce. Je to odpočinková četba která rozhodně zaujme především čtenáře žijící v této oblasti.

13.10.2023 3 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

Knížku jsem nějakou dobu obcházela protože jsem se domnívala, že smyšlený příběh o agentech za 2. světové války mne příliš zajímat nebude. Knížka je velice poutavě napsaná, napínavá, pohltila mne od první do poslední stránky a právem si zaslouží 5 hvězd.

18.08.2023 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Četla jsem autorčinu knihu Zuzanin dech a styl psaní autorky se mi líbil. Román Němci je nesmírně čtivá a napínavá kniha. Děj mne doslova pohltil.

08.06.2023 5 z 5

Volha Volha Karel Hynie

Seriál natočený podle knihy byl "o chlup lepší", přesto to byla zajímavá sonda do 30 let života malého českého primitiva, podvodníka, egocentrika, i do zákulisí Československé televize.

29.03.2024 3 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Nádherný příběh, nádherná kniha! Neskutečně jsem si to užila a všem doporučuji.

28.06.2023 5 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Příběh byl zajímavý i když hlavní hrdinka se mi zdála až příliš naivní. Myslím, že knize by prospěl menší počet stran. Špatně se mi to četlo, bylo to zdlouhavé, knížku jsem četla nezvykle dlouho a měla jsem celou dobu pocit že se nedokážu začíst.

01.11.2023 3 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Krásné čtení. S autorkou jsem se setkala poprvé a hned jsem si v knihovně rezervovala její další knížky. Doporučuji.

10.07.2023 5 z 5