Radějka Radějka komentáře u knih

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Za mě trochu slabší druhý díl, který ale neztrácí na dramatičnosti a atmosféře. Chybělo mi tam více romantiky, která bohužel v tomto díle vyprchala téměř celá. To je ale jediný nedostatek.

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Bohužel, kniha se mi moc nelíbila. Promíchání lidského a vílího světa za mě vůbec nefungovalo. Jude mi byla místy nesympatická, což dokládá i to, že jsem od začátku fandila Cardanovi :D A jestli mi byla Jude nesympatická místy, tak Taryn v celé knize.
Pozitivně hodnotím nádhernou obálku a hezké ilustrace. Do dalších dílů se ale už nepustím.

04.05.2022 3 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Bohužel jsem zklamaná :/ Po přečtení Ovšem jsem doufala v knihu podobného vyznění, nebo alespoň pro podobně staré čtenáře. I když název napovídá, že se bude jednat o pohádku, doufala jsem v trochu jiné pojetí. Myslím, že i kdybych byla cílovka, nijak by mě to nezaujalo, zdálo se mi to takové nijaké.

04.05.2022 2 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Kovyho mám moc ráda a tato knížka se mi zkrátka trefila do nálady :)) Dala mi jiný pohled na spoustu věcí (např. jsem objevila krásu cestování). Skvělá kniha na oddech. Jsem moc ráda za přečtení :)

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Jak jinak hodnotit než 5 hvězdičkami... naprosto dokonalá kniha. Drsná, nelítostná, s čtenářem se nemaže. Kolikrát jsem musela kapitoly vydýchávat. Jazyk nádherný, poetický a v kontrastu s krutostí. Občas jsem jen zůstala sedět s pusou dokořán.

04.05.2022 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Divotání pro mě bylo hodně těžké na přelouskání, každopádně úspěšně dočteno :) Občas jsem vlastně nepochytila, co se tam děje, v bytostech jsem se místy nevyznala, děj byl někdy táhlý. Já u knihy často vypínala a pak nerozuměla. Ale stále je to díl kvalitní série.

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Jiskra v popelu je naprosto dokonalá. Ať už světem, postavami, romantickou linkou, zápletkami,... Zkrátka všechno na jedničku. Jen pozor - je to návykové. Posledních 150 stran jsem přečetla na jeden zátah :D

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, kterou můžu číst znovu a znovu a neomrzí :) Měla jsem co dělat, abych se při čtení na veřejných místech nahlas nezasmála :D

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Velmi milá vánoční knížka, ke které se určitě někdy vrátím! Sophie je roztomilá, samostatná a nebojí se zkoušet nové věci. Navíc atmosféra z této knížky je dokonalá. Možná mi chybělo nějaké větší vánoční poselství a myšlenka, ale to nic nemění na kráse knížky a jejím oddechovému tónu.

04.05.2022 4 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Bohužel velké zklamání. Očekávala jsem neskutečně nádherný retelling, jakým byla Nevlastní sestra, ale připadá mi, že toto šlo dost mimo. Sophie byla velmi naivní, nedokázala se ani po několikáté poučit z jedné chyby. Tím pádem jsem tak nějak nechápala královnu, která se jí obávala. Do toho hodně ubylo na drsnosti, autorka tentokrát zřejmě cílila na mladší věkovou kategorii. Nějaký potenciál kniha má, ale spíše je to takový průměr a oproti prvnímu retellingu obrovský propad.

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Tak toto bylo naprosto geniální :o Originální myšlenka, feminismus, nádherné metafory. Romantická linka nijak výrazná, tak akorát :) Já si knihu tak užila a i po delší době z ní mám neskutečný pocit. Rozhodně doporučuji.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Jazyk díla mi v první polovině nevadil a jistým způsobem mi připadal vtipný a originální. Později mi ale už knížku začínal zprotivovat :D Jinak jsem ale ráda za přečtení a je mi velmi smutno z nešťastného konce autora.

Siréna Siréna Kiera Cass

Připadalo mi, jako bych celou knihu čekala na nějaký zlom, něco, co by trochu probudilo lehce plynoucí příběh. Bohužel, to se nestalo. Kniha patří k těm slabším, co jsem z žánru YA četla, avšak musím pochválit postavu Oceánu, ta byla úžasná. Já četla na pláži a jako oddechovka knížka určitě svůj účel splnila.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Myslím, že právě Hana pro mě byla ideálním začátkem s tvorbou Aleny Mornštajnové. Autorka je mistryní v poutavosti a smutné období historie popisuje s náležitou citlivostí... Z celého srdce doporučuji.

Mizera Mizera Barbara Cartland

Velmi slaďoučký historický román, který určitě nenese nějakou hlubokou myšlenku... :) Já ho však četla na dovolené u moře a pro tento účel byl naprosto ideální a velmi čtivý.

04.05.2022 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborné dílo :)) A z posledních několika vět mi vždycky naskočí husí kůže...

04.05.2022 5 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Velmi povedený závěr série :) Rozhodně čtivější než Divotání, které se místy dost táhlo a bylo náročnější na uchopení. Postava Morfea mi ale celou sérii pěkně pila krev a v Zrcadlení to podle mě bylo ještě horší :D

04.05.2022 4 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Tak tohle nebyl můj šálek kávy. Četla jsem jen kvůli přípravě na maturitu, ale těch pár dní, co jsem se s touhle knihou mořila, bylo pekelných. Zřejmě nesdílím autorův smysl pro humor. Jediné momenty, u kterých jsem se pousmála, byly ty z Pelíšků, a ani u těch už mi to nepřipadalo vtipné, jelikož film znám jako své boty.
Také musím zmínit celkem zajímavý postoj autora k ženám. Doufám, že byl tento postoj zobrazován jen v rámci satiry a autor to nemyslel vážně... I když vzhledem k tomu, že je to z části autobiografie, se bojím, že to vtip nebyl.

04.05.2022 odpad!

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Silný příběh, který si určitě přečtu znovu. Doporučuji si na něj vyhradit nějaký čas a nesmírně si jej užijete.

Soví zpěv Soví zpěv Iva Procházková

Asi jsem pochopila hlavní myšlenku, ale některé části knihy mě absolutně nebraly :/ . Možná, že je tato knížka určena pro starší.

24.05.2018 3 z 5