qwerb qwerb komentáře u knih

Kronika mého života Kronika mého života Josef Lada

Od dětství miluji příběhy Josefa Lady. Kronika mého života je skvělá.

06.10.2020 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Kniha, která se neomrzí. Je skvělá a může ji číst dospělý člověk i malé dítě. Kolik generací na ní vyrostlo a pořád baví. Josef Lada je skvělý. Malíř i autor.

06.10.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se mi moc líbila, děj byl úplně jednoduchý a předvídatelný, bez zvratů, ale pěkný a uvěřitelný. Trochu mi jen vadilo to přehnané čecháčkovství, jako třeba přemejšlet, bejt atd. Ale za 5 hvězd.

30.03.2020 5 z 5

Nebýt sám Nebýt sám Magda Váňová

Nádherná obálka! Příběh taky pěkný.

27.03.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi dojemný román, moc krásně napsaný, se znalostí a citem. V posledních letech mám pocit, že jsou české autorky TOP a opravdu má význam se na jejich díla zaměřit a číst je. Je tu v posledních deseti letech úroda skvělých spisovatelek, ať už je to Alena Mornštajnová, Petra Dvořáková, Lenka Chalupová, Michaela Klevisová, Radka Třeštíková a mnohé další. Máme být na co pyšní. Haně dávám pět hvězdiček a těším se na další knihy.

06.02.2020 5 z 5

Hodina tance a lásky Hodina tance a lásky Pavel Kohout

Moc hezká kniha. Film podle ní tak povedený nebyl, ale román je za pět hvězdiček.

27.01.2020 5 z 5

Růžová dáma Růžová dáma Lenka Procházková

Mně se kniha líbila, styl psaní je osobitý, musím ale uznat, že dřívější knihy autorky jsou lepší, než ty novější. V devadesátých letech patřila k mým oblíbeným, pak byla zastíněna jinou literaturou.

03.12.2019 4 z 5

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Barvité, krásné, mrazivé, hluboce lidské. Napsáno s citem a nevšední fantazií, autorka má dar o boha. Tato kniha člověka přiměje, aby se v životě zastavil a zamyslel. Nevím, který příběh mě dojal nejvíce, ale asi Malá, prolhaná bestie. Dávám pět hvězdiček a doporučení.

03.12.2019

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha se mi líbila, složité rodinné vazby, ale pěkné popsaný život tří generací jedné rodiny za války.

03.12.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha se mi líbila, byla citlivě napsaná, pěkně propojená. Jen konec se mi zdál useknutý, jakoby nedokončený. A pak mi přijde divné, že hlavní hrdinka byla němá, ale nikde ani zmínka, jak se dorozumívala s okolím. Jinak mě příběh pohltil, četl se splavně.

05.08.2019 5 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Příběh, který chytne za srdce. Krásný, dojemný, pěkně napsaný. Hola hej, čeští filmaři, kde jste? Tohle chci vidět na plátně. Liščí tanec je fakt zajímavá a obsahově originální psychologická sonda do života jedné rodiny. Pět hvězdiček pro skvělou spisovatelku a slovo doporučuji pro čtenáře.

01.04.2019 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Kniha nebyla špatná, ale jiné knihy Michaely Klevisové se mi líbily více. Tady ne a ne se začíst a knihu dočíst. Příběh byl ale zcela jistě dobrý, jen se na můj vkus trochu více táhl. I tak chválím a za sebe dávám krásné tři a půl hvězdy.

21.11.2018 4 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Smutný, ale pěkný příběh. Stejně jako seriál, který z knihy vzešel. Evy Kantůrkové si vážím.

27.06.2018 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Ano, je znát, že autorka není spisovatelka a nejedná se o žádný literární skvost, viz dva komentáře pode mnou, ale za sebe cením ten opravdový příběh. Jeho syrovost. Mně kniha upoutala, byť je pro mne nepochopitelné, jaký život si Corinne vybrala pro sebe a svou dceru.

09.04.2018 5 z 5

Jak se dělá chlapec Jak se dělá chlapec Ludvík Vaculík

Kniha pro mne byla syrová tím, že vím, že by pravdivá. Někdy až drsné popisy, ale hodnotím kladně. Hodnotím, že nás tak otevřeně pustil do svého života.

04.04.2018 5 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Další skvělá kniha Lenky Chalupové. Co dodat? Napínavý příběh, který opět skončí jinak než čekáte. Knihu nebudete chtít opustit, příběhy hrdinů budete prožívat s vypětím emocí. Teda aspoň já. Waw!

03.04.2018 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Povedená česká detektivka od autorky, která umí psát poutavě. České knihy má cenu číst, máme celou řadu dobrých autorů. Michaela Klevisová je toho důkazem.

03.04.2018 5 z 5

Ptačí žena Ptačí žena Lenka Chalupová

Velmi, fakt velmi povedená kniha, která si zaslouží vyzdvihnout. Příběh má děj, spád, je napínavý, takže nutí čtenáře číst dál. Navíc téma není všední, ale dost originální. Po dočtení Ptačí ženy čeká asi každého chvíle, kdy musí přemýšlet nad svými pocity a ptát se, jak by se v takové situaci zachoval on. Stejně jako "rodak" pode mnou chválím autorku, která patří k mým českým nejlepším a chystám se na další její knihy.

10.01.2018 5 z 5

Neříkej mi vůbec nic Neříkej mi vůbec nic Lenka Chalupová

Líbilo. Zajímavé bylo to prolínání současnosti a minulosti. Vzpomínky na minulost, to je to, co knihy Lenky Chalupové hodně provází.

04.12.2017 5 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Moje představa byla, že je Martina Formanová povrchní zlatokopka, která nic neumí, a proto loví mezi známými muži. Ale omyl, byl to předsudek. Psát opravdu umí a Případ Pavlína se mi líbil, mělo to švih. Nevím, jak knihu hodnotí rodina Pavlíny Pořízkové, já dávám čtyři hvězdičky.

15.11.2017 5 z 5