qwerb qwerb komentáře u knih

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Kniha se dobře četla, ale slabou stránkou autorky jsou konce. Člověk čte, čte, čte, čeká nějaké vyvrcholení nebo překvapení a ono nic. Useknuto, skoro bez pointy. Ale za tři poctivé hvězdy to je určitě.

10.10.2017 3 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Zajímavá a skvěle napsaná kniha na nevšední téma. Příběhy "pomněnkových matek", kterým se ztratily děti, se nečekaně protnou. Takový závěr knihy ale nečekal asi nikdo. Příběh je drsný, ale zároveň dojemný, nutí k zamyšlení, nenechá zapomenout. Na tak silné téma se totiž nezapomíná. Opět se mi líbily autorčiny rodinné propletence, silné charaktery postav a pěkná čeština.

05.09.2017 5 z 5

Utopená Utopená Lenka Chalupová

Příběh se mi líbil, byl splavný, místy napínavý, charaktery postav byly dobře vykreslené, děj příjemně plynul. Kniha zpříjemnila dva dny. Za sebe tedy doporučuji k přečtení. Právě čtené Pomněnkové matky se mi sice líbí více, ale i Utopené dávám plný počet hvězd, protože mě prostě bavila.

25.08.2017 5 z 5

Tyrkysové oko Tyrkysové oko Lenka Chalupová

Kniha se mi líbila opravdu moc, příběh byl složitější, ale skvěle promyšlený. A závěr nečekaný. Nešlo se odpoutat. Tohle byla opravdu moc povedená sága rodiny, která má své tajemství. Ostatně, to je napsáno hned v úvodu. Autorka mě svým vyprávěním zaujala a nadchla ke čtení dalších jejích knih.

10.08.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha nebyla špatná, příběh plynul dobře, ale závěr se mi nezdál dobře promyšlený. Předtím dočteny knihy spisovatelky Chalupové, a ty se mi líbily více. Třeštíková má zvláštní styl psaní, člověk si na něj musí zvyknout, pak tomu přijde na chuť. Ještě se chystám přečíst Bábovky.

10.08.2017 3 z 5