Utopená

Tělo krásné a slavné scénáristky Leony Maxové bezvládně padá ke dnu bazénu u jejího letního sídla. Kdo měl zájem na tom, aby v něm našla hrob nejen ona, ale i tajemství horkého léta 1990? Leonu však její hosté naštěstí vytáhnou právě včas, aby ji místo smrti čekalo „jen“ kóma. U jejího lůžka, na němž leží ve svém „šípkovém světě“, se střídají ti, kteří doufají, že co nevidět procitne, ale možná i někdo, kdo si zoufale přeje pravý opak a lituje, že se jeho temné dílo nezdařilo… A co se odehrává za zavřenými víčky sexy a tajemné ženy, které bulvární média přezdívají Kleopatra? Jsou to rafinované milostné hrátky s výrazně mladším milencem Kryštofem, při kterých oba stoupají až k nebeským branám rozkoše? Nebo snad neblahé tajemství onoho prvního porevolučního léta, kdy Leona vůbec nebyla v Paříži, ale inkognito v Praze, a zahlazovala stopy mladistvého hříchu? A kdo všechno tohle ví? Buď jak buď, Leona procitá. A ne všichni jsou nadšeni. V jejím bezprostřední blízkosti je někdo, kdo svou pomstu hodlá dotáhnout do konce, i kdyby ho to mělo stát vlastní život. Leona a Kryštof musí potlačit palčivou touhu po společné slasti, kterou si museli tak dlouho odpírat, a najít vraha dřív, než on zjistí, kdo všechno zanechal černou stopu v jeho i Leonině životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182850/utopena-182850.jpg 3.676

Kniha Utopená

knihomolka1197

Nenáročná detektivní "jednohubka". Vraha jsem tipla a tip mi vyšel.

kika 13

Rychlovka na čtení,ale vraha jsem odhadla špatně.

Dela111

Utopená je jedna z prvních knih autorky a je to znát. Jde o jednoduchou detektivku, kde se čtenář určitě neztratí ani v ději ani v postavách.
Příběh je sice předvídatelný, ale čte se dobře a pokud někdo hledá nenáročné detektivky z domácího prostředí, bude spokojený.

pety588
17.12.2020

Četla sem první knihu od této autorky ,byla to taková rychlovka dobře se četla určitě se podívám i na další knihy.

martina1148
20.10.2020

Člověk by si z popisu Utopené pomyslel, že se jedná o další detektivku, která se snaží rozlousknout pokus o vraždu krásné dámy v nesnázích. To ale bohudík není pravda. Utopená je mnohem víc než jen detektivka. Je to kniha několika životních příběhů, které sváže dohromady jedna žena, jejíž prací jsou podobné hry s životy. Scénárista je vlastně takovým bohem filmového světa. Vytvoří svět, do něj zasadí lidi, těm přidá dobré i zlé vlastnosti, nechá je spadnout do prekérní situace a BUM! Film je na světě.
Co kdyby ale někdo našemu bohu chtěl překazit plány tak, že by se ho snažil zabít? Jeho smrtí by samozřejmě skončil svět. I když je Leona Maxová pouze člověkem, tedy literární postavou, i po její smrti by skončil malý svět popsaný na listech jejího pracně vytvořeného scénáře. Právě proto čtenář cítí napětí při každém otočení na další stránku – Leona Maxová se pro vás stane bohem knihy. Dá se tedy bezesporu říct, že hlavní postavě byla přidělena ta nejvhodnější profese, jakou vůbec mohu komu dát, když chci, aby má detektivka nebyla nudná a tuctová. To už je ale zase přímo dokonalý krok boha knižního světa – spisovatele.

Allla9
13.10.2020

Zaujaly mě všechny knihy od Lenky Chalupové. Mám ráda její styl psaní.

Kerberos
22.09.2020

Celkem průměr.

MiriamF.
31.08.2020

Hezké čtení s lehkým detektivním nádechem. Trochu jsem bojovala se závěrem knihy, ale jinak super.