Utopená

Utopená https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182850/bmid_utopena-6622e43fe2356.jpg 4 122 43

Tělo krásné a slavné scénáristky Leony Maxové bezvládně padá ke dnu bazénu u jejího letního sídla. Kdo měl zájem na tom, aby v něm našla hrob nejen ona, ale i tajemství horkého léta 1990? Leonu však její hosté naštěstí vytáhnou právě včas, aby ji místo smrti čekalo „jen“ kóma. U jejího lůžka, na němž leží ve svém „šípkovém světě“, se střídají ti, kteří doufají, že co nevidět procitne, ale možná i někdo, kdo si zoufale přeje pravý opak a lituje, že se jeho temné dílo nezdařilo… A co se odehrává za zavřenými víčky sexy a tajemné ženy, které bulvární média přezdívají Kleopatra? Jsou to rafinované milostné hrátky s výrazně mladším milencem Kryštofem, při kterých oba stoupají až k nebeským branám rozkoše? Nebo snad neblahé tajemství onoho prvního porevolučního léta, kdy Leona vůbec nebyla v Paříži, ale inkognito v Praze, a zahlazovala stopy mladistvého hříchu? A kdo všechno tohle ví? Buď jak buď, Leona procitá. A ne všichni jsou nadšeni. V jejím bezprostřední blízkosti je někdo, kdo svou pomstu hodlá dotáhnout do konce, i kdyby ho to mělo stát vlastní život. Leona a Kryštof musí potlačit palčivou touhu po společné slasti, kterou si museli tak dlouho odpírat, a najít vraha dřív, než on zjistí, kdo všechno zanechal černou stopu v jeho i Leonině životě.... celý text

MiriamF.
31.08.2020 5 z 5

Hezké čtení s lehkým detektivním nádechem. Trochu jsem bojovala se závěrem knihy, ale jinak super.

Janča089
12.12.2019 3 z 5

Kniha se četla dobře, zajímavý námět, líbila se mi. Ale její kniha Začátek, kterou jsem četla před touto, byla podle mě lepší.. Tato kniha ve mě moc nezanechala, už nad ní více nepřemýšlím.

Kakho-Oto
27.08.2019 4 z 5

Vzhledem ke komentářům jsem čekal, že se mi román bude líbit o něco méně než Ledové střepy a Liščí tanec, avšak nestalo se tak. "Utopenou" řadím zhruba na stejnou úroveň jako román Liščí tanec, Ledové střepy se mi líbí nejméně vzhledem k jejich značné depresivnosti a velmi špatnému konci. Méně komplikovaný děj nemusí být na závadu, což potvrzuje i "Utopená". Zřejmě si přečtu některé další knihy od Chalupové.

L.Helena
25.08.2019 3 z 5

Pozdější autorčiny knížky se mi líbily víc, ale i tahle se dobře četla. Prostě taková nekomplikovaná detektivka s několika málo postavami a jednodušším dějem.

aralka
17.06.2019 2 z 5

Tuto knihu bych hodnotila od paní Chalupové zatím jako nejhorší, kromě té první a druhé jsem četla všechny.... napsala ji jako třetí v pořadí a je tady poznat, že se teprve hledá, vše je ještě takové syrové, rozhárané jak jazykově, tak stylově, i tematicky nic moc ... ale žádný učený z nebe nespadl, tendence je vzestupná, její Ptačí žena a Liščí tanec už jsou o dost lepší !

Iki1
02.06.2019 4 z 5

Jednoduchý děj s několika postavami, ale se skvělými dialogy. Počátek trochu roztahaný, ale postupně jsem se začítal víc a víc. Střihy v ději zvyšují spád a i když pachatel je předvídatelný, na jeho motivaci autorka skvěle zapracovala, a tak se zvýšila pravděpodobnost děje.

pavčape
24.10.2018 3 z 5

Přečteno za půl dne. Není zde příliš mnoho postav, které by se pletly, není zde příliš překombinovaný děj, je zde k mání nenáročná detektivka, která má sice pár slabin, ale čtivost jí neschází.

x.capricorne
08.02.2018 4 z 5

Mně se na knížce nezdálo, že by adoptivní rodiče věděli, kdo je rodič biologický. To snad v běžném životě není možné. Jinak dobré čtení.

encyklopedie
28.08.2017

"Tento způsob léta zdá se mi poněkud podivným.."
Světe div se...čtu české detektivky......a ty já jaksi nemusím
Lence Chalupové jsem dal šanci, protože je to rodačka ..... a škody "sem nenarobil".
Kniha není zdaleka detektivní klenot, ale rozhodně se dá číst a dám šanci dalším detektivkám od Lenky CH.
Kdo má rád rychlejší jízdu v autě, otočí klíčkem, sešlápne plyn a brzdí až dočte ....
...takové knihy já nehodnotím /stačí napsat - dobré

Květi62
25.08.2017 5 z 5

nedávno objevené české autorce dávám opět plný počet * . Příběh byl zajímavý, dobře napsaný. Pachatele jsem sice prokoukla již v začátku knihy, ale to nic neubralo na tom, že se mi kniha líbila a určitě ji doporučuji.

qwerb
25.08.2017 5 z 5

Příběh se mi líbil, byl splavný, místy napínavý, charaktery postav byly dobře vykreslené, děj příjemně plynul. Kniha zpříjemnila dva dny. Za sebe tedy doporučuji k přečtení. Právě čtené Pomněnkové matky se mi sice líbí více, ale i Utopené dávám plný počet hvězd, protože mě prostě bavila.

MarieH
18.08.2017

Tak nevím, asi jsem jediná komu se kniha nelíbila, jak může někdo napsat krásná čeština a svižná detektivka z našich poměrů to nechápu.Tak snad Harlekýnka s detektivní a dost naivní zápletkou. Nechápu kam se poděly vtipné a čtivé české detektivky. Teď vychází v edici česká detektivka jeden brak za druhým. Za mne bez hvězdičky !!!!!!!!!!

randanus
10.06.2017 5 z 5

Příběh má svižný spád, nemám rád u detektivek složité a nudné popisování prostředí, proto se mi knížka velice dobře četla. Postavy jsou krátce a výstižně specifikované a snadno se pamatují. Příběh má vtip a napětí. Zkrátka za sebe dávám 5 hvězdiček. Doporučuji k přečtení :).

Dimas
08.06.2017 2 z 5

Oddechovka k vodě.

anais
21.03.2017 odpad!

jedním slovem NUDA

golfinka1
02.03.2017 1 z 5

Asi uz jsem rozmazlena vice vyhrocenymi knihami :), mě kniha nudila od samého začátku až dokonce,nebavila mě a nudila me

jana3099
06.02.2017 3 z 5

Pohodová česká detektivka, srozumitelný nenáročný i zajímavý děj, smutný konec......

filipilka
29.10.2015 5 z 5

Palec nahoru, výborná ceska detektivka, napnuti az do konce. Krásná čeština a dobře promyšleny dej. Originalni a netuctove zpracovani. A taky to bylo dojemne, třeba to, co se odehrávalo v nemocnici. Postava Riy me dostala, to co udělala bylo necekane a sokujici. I Leona byla zajimava zenska, prokreslena tak, že si ji čtenář dokáže zive představit. Největší moje sympatie ale má Maria. Kryštof byl zavislak a zarlivec, úplne mu to člověk věřil. Hercovi! Za sebe dávám autorce plný počet hvězdiček a zároveň si kupují její další knizky, fakt me oslovila a nadchla. Napisu potom i recenze. Nesouhlasím s komentářem pode mnou, srovnávající az hloupe. Mam nacteny stovky knih a téma lásky mladšího muže ke starší ženě není novum, stejne jako to, že se mlada holka líbi chlapům, nebo to, že si někdo uživa sex. Souvislost s dilem Snetiveho je nulova, tam šlo úplne o jiný příběh a dej, jiný styl psaní a úplne jinou zápletku. Srovnání je fakt mimo. Jak už se tu psalo, Utopená by byla skvěla i na televizní obrazovce.

knihomilovnice
20.04.2015 5 z 5

Perfektně zpracovaný český detektivní příběh. Dramatický děj, napětí, dobře vykreslené postavy, kvalitní dialogy. Lenka Chalupová má nesporný vypravěčský talent. Těším se na další knihu od této spisovatelky. Má opravdu dar lehce psát a poutavě popisovat vazby mezi lidmi. Musí být dobrá a vnímavá pozorovatelka lidských vztahů. Myslím, že i film by se dal z Utopené natočit. Dávám plný počet hvězdiček a doporučuji k přečtení.

Rade
03.03.2015 2 z 5

No… Pár právnických nesmyslů ohledně dědictví ve mně již na začátku vzbudilo podezření, že i ostatní věci budou nepromyšlené. Popis revoluce roku 1989 je až překvapivě povrchní se zvláštní snahou o nezaujatost, to znamená, že zastánci nových pořádků jednají ze stejně materiálních pohnutek jako jejich předchůdci - děti disidenta se k svému otci hlásí jen pro peníze, jeden z hrdinů knihy se rozhodne nehlásit se ke svému dítěti, protože jezdí s Havlem po světě…Zatímco hrdinčin otec, komunistický papaláš, mající nadstandartní životní úroveň jen díky komunistické kariéře, je vlastně hodný chudák, kterého lidé po revoluci nespravedlivě napadali... Tím, že jsou téměř všechny postavy knihy vykresleny v podstatě negativně, není komu fandit, mezilidské vztahy jsou většinou zúženy na sex a touhu po penězích, a tak mi vlastně bylo v závěru knihy v podstatě jedno, zda se hlavní hrdinka probere z kómatu nebo ne. Snad jen matka „utopené“ jedná z lidských pohnutek. A i ta myšlenka, že adoptivní rodiče nemohou vychovávat „cizí dítě“, ani mu porozumět, protože to není jejich krev, mi přišla hodně mimo mísu a značně zjednodušená.
Dvě hvězdičky za to, že je napsáno celkem svižně a čtivě.