qinska qinska komentáře u knih

Hledání Betty MacDonald Hledání Betty MacDonald Paula Becker

Knihy Betty jsou mé nejoblíbenější a proto jsem si sama vyhledávala informace a fotografie z jejího života. Moc děkuji autorce za pečlivou a dobře odvedenou práci. Kéž by vyšla aspoň část její korespondence.

12.05.2024 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Ze začátku jsem se do čtení musela trochu nutit, no potom mě příběh chytl a četl se dobře. Líbila se mi současnost, charaktery a vztahy. Příběh Marie mi ale nepřišel moc pravděpodobný.

25.02.2021 3 z 5

Eleonora ze Schwarzenbergu - Skutečná upíří princezna Eleonora ze Schwarzenbergu - Skutečná upíří princezna Victoria Kanakaredes

Příběh mě že začátku nudil, potom začal být napínavý a nakonec se mi moc líbil. Hlavně to, že svět ani jedné strany není jen černý a bílý. Nemůžeme za to, kým se narodíme, ale záleží jen na nás, jak s tím naložíme.

19.09.2020 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Trochu jsem se v knize našla. Velmi zajímavě pojatý posmrtný život, nicméně svým způsobem to dává smysl. Když mě kniha bavila nejvíc, tak zkončila. Rozhodně jsem zvědavá na další knihy autorky.

31.07.2020 2 z 5

Mrtví ptáci nezpívají Mrtví ptáci nezpívají Alan Bradley

V téhle knize pan spisovatel odkryl karty minulosti i budoucnosti. Je tu méně pátrání, ale o to více osvětlení. A Flavie a její rodina jsou opět úžasní. S dalším dílem se k nim ráda vrátím.

06.04.2020 5 z 5

Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové Michelle Cuevas

Někdy si neuvědomujeme co máme, dokud o to nepřijdeme. Utěšujeme se tím, že každý je nahraditelný, ale dobře víme, že to tak není. A už navždy to bude bolet, pokud ovšem...

14.03.2020 5 z 5

Strýček měsíček, teta hvězdička Strýček měsíček, teta hvězdička Jaroslav Hutka

V jednoduchosti je krása. A přesně takové jsou básně v knize. K tomu moc pěkné obrázky. Jako dítě jsem ji milovala a znala je všechny nazpaměť. Teď se mi po dlouhé době dostala do ruky a zjišťuji, že je stále umím.

01.03.2020 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Hana, narozená z tak velké lásky, že jim nakonec snad překážela. S narušenou duší, která nerozeznává dobro a zlo. Vytržena že své jistoty. A jak pláče. Její bolest cítím až v srdci. To si jednou někdo odnese.

01.03.2020 5 z 5

Vůně posečené trávy Vůně posečené trávy Ivanka Devátá

Krásná kniha, příjemné vyprávění, které vás na chvíli vrátí do dětství.

23.02.2020 5 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Velmi zajímavá výprava do vlastního těla. Zajímáme se o tolik zbytečných věcí, ale podstatu vlastního těla bereme jako samozřejmost. Rozhodně doporučuji.

17.08.2019 5 z 5

Léto modelky Léto modelky Pavlína Pořízková

Čtivá oddychovka o drsném světě modelingu.

11.08.2019 2 z 5

Poslední tóny z krypty Poslední tóny z krypty Alan Bradley

To místo bylo naplněné hlubokým tichem, jaké lze slyšet jen v kostelích - tichem tak nesmírným, bezčasím a hlasitým, že z něj skoro bolí uši, dunivým vakuem negativního zvuku .

05.08.2019 5 z 5

Špetka tajemství Špetka tajemství Linda Chapman

Milá kniha o splněných snech, přátelství a dívce, která zbožňuje pečení a lidi přirovnává k zákuskům. A jaká je Hannah? Řekla bych...jablečný koláč s vanilkovou zmrzlinou.

25.07.2019 4 z 5

Oblékni se pro smrt Oblékni se pro smrt Alan Bradley

Otec pronajal dům filmařům a díky tomu se Flavie osobně seznámí s hvězdou. Opět nalezne mrtvolu, takže jí nezbyde nic jiného, než vyšetřit další zločin. A to má spoustu jiné práce, protože začínají vánoce.

21.07.2019 5 z 5

Smrt v křišťálové kouli Smrt v křišťálové kouli Alan Bradley

Flavie nenudí. A opět zajímavá témata...věštba, sekta, tajemné podzemí jejich domu a samozřejmě zločin, kterému je Flavie na stopě.

11.07.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Velice mě bavil Edie i jeho rodiče. Ráda bych se o nich dozvěděla více.Tak jako všichni v knize mají svá tajemství, též kniha si nějaké ponechala. A to je dobře. Nemusí být vše dopodrobna vysvětlené, ty náznaky úplně stačí, je tak ponechaný prostor...

25.06.2019 4 z 5

Vražda není hra Vražda není hra Alan Bradley

Moc se mi to líbilo. Šílená Meg, záhadné úmrtí, loutkové divadlo a Flavie opět pátrá. Už se těším na další.

09.06.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Můžeme mít vše v životě nalinkované a žít podle nejlepšího přesvědčení, ale když zasáhne osud, jsme bezmocní.

18.05.2019 5 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Flavie se mi moc líbila. Záviděla jsem jí její laboratoř i zápal pro chemii. Trochu jako jedenáctiletý Sheldon Cooper na stopě zločinu.

11.05.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Teprve, když máme možnost podívat se na něčí život ze všech stran, i zevnitř, teprve potom ho můžeme zcela pochopit, potom můžeme pochopit i jeho vinu...

28.04.2019 5 z 5