QEDS QEDS komentáře u knih

Ve stínu magie Ve stínu magie * antologie

Z knihy jsem přečetl pouze povídku od Františka Kotlety, takže nebudu pro hodnocení knihy používat hvězdičky.

Na začátku Kotleta píše že je to poslední dílo s Koskem a máme si ho pořádně užít. Já jsem si ho teda užil neskutečně. Velice karatičká povídka (kratičká na moje poměry, kdy by jsem si představoval povídku s Koskem na 250 stran minimálně), ale o to více napínavá a na konci s překvapením, jak to mám rád. Za mě nemůžu jinak než doporučit a zmáčknout slzu pokud je to opravdu poslední dílo s Koskem.

22.06.2020

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

Na začátek upozornim, že jsem četl pouze povídku od Kotlety. Za tímto účelem jsem také knihu kupoval. Nebudu tedy hodnotit knihu jako celek, ale pouze tuto povídku. A z tohoto důvodu nebudu dávat žádné hvězdičky.

Kotleta má svůj styl. Někdy šílený, někdy nechutný a někdy takový, jaká je tato povídka. Celé to na mě působilo zvláštně. Hlavní hrdina byl naprosto někdo jiný než na co jsem si u Franty zvykl. Na druhou stranu bylo zajímavé jak si s tím zkusil pohrát. V úvodu Franta zmiňuje, že povídku nosí v hlavě už deset let. Moc rád by jsem si přečetl celou knihu, ale raději z pohledu generála.

18.06.2020

Underground Underground František Kotleta (p)

Jooooooo jsem si řek když jsem si knihu koupil. Neeeeeee jsem si řekl když jsem dočetl poslední stránku a věděl jsem, že budu muset zase nějakou dobu počkat než Kotleta opět napíše něco ze svého života (nebo budoucnosti? hm... že by pokračování?!). Franta má pořád svou jiskru, styl a v Underground nám předpovídá budoucnost. Praha jako z pořádného sci-fi, hrdina jak má být, neohrožený a prakticky nesmrtelný. Příběh pořádně odcejpá a nešetří se v něm zbraněmi. Pravda není tak propracovaný jako ve Spadu, ale tak to má být. Tahle kniha si evidentně na nic nehraje. Undeground je prostě pořádné porno pro milovníky knih od Kotlety!

18.06.2020 5 z 5

Pole potupy Pole potupy David Weber

Opět skvělé pokračování. Závěr knihy mě dokonce překvapil, což se mi už často nestává. Ani nemám co vytknout. Kniha je napínavá od začátku do konce. Při čtení jsem listoval jednu stránku za druhou aby jsem se už, už dozvěděl jak to dopadne.

02.06.2020 5 z 5

Krvavé tažení Krvavé tažení Brian McClellan

Velice dobré pokračování, ale už není tak moc čtivé jako první díl. Přece jenom už víme co můžeme od hlavních hrdinů čekat a moc nás nepřekvapí. První díl jsem doslova hltal a chtěl jsem se dozvědět jak to zakončí, u tohoto pokračování jsem ten pocit měl až skoro na konci knihy. O čaj jsem se musel do čtení přemlouvat.

17.03.2020 4 z 5

Ztracenci z West Abbey Ztracenci z West Abbey Joe Benitez (p)

Za mě zatím nejlepší díl této série. Připadá mi, že kresby jsou zde detailnější než v předchozích dílech. Zase se dozvíme něco více o pochodových myšlenkách Lady Mechaniky a to mě hodně zajímá. Mexiko je skvěle vykreslené a svátek Muerta, který je v duchu zemřelých, barevnému podání kreseb skvěle sedne.

12.02.2020 5 z 5

Vetřelci komplet - svazek 1 Vetřelci komplet - svazek 1 Steve Perry

Hned na začátku veliké plus za zasazení Ripleyové do příběhu a hned menší mínus za napětí, které bylo jen v určitých pasážích. U knih z řad Vetřelce jsem zvyklý na napětí, které se dá krájet nejpozději po první třetině knihy a minimálně do konce knihy. U knihy jsem se jinak bavil a celkem mě zajímalo jak to vlastně celé dopadne. Pár lidí o této knize napsalo, že děj je předvídatelný (no jasně když už máte knihu dočtenou tak se vám to tak jeví), ale autoři nechávali tu a tam šikovně pootevřené dvířka díky kterým jsem si nebyl vždy na 100 % jistý že se bude děj ubírat právě daným směrem autorů.

28.01.2020 4 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Přečíst si knihu od Pratchett je taková sázka na jistotu, když si chce člověk odpočinout a pobavit se. V této knize ale ubylo humoru, což je za mě velká škoda. Více snad ani nemám co dodat, povedené dílo...

12.01.2020 4 z 5

Drsná magie Drsná magie Larry Correia

Osobně mám raději Lovci monster s.r.o., ale je pravdou, že jsem člověk, který tíhne k moderním zbraním. Každopádně knihu jsem si hodně užil. Je to takový ekvivalent k Marvelovkam, které nemám moc rád. Tady se mi schopnosti hrdinů moc zamlouvají. Při akčních scénách jsem se bavil a u ustatních mě poháněla zvědavost jak to celé dopadne. Určitě si přečtu kompletní sérii.

04.01.2020 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Snažil jsem se na tuhle knihu připravit předem než začnu číst. Teď už vím jedno. Na tohle se nedá připravit. Něco tak šíleného jsem ještě nečetl. Kniha se skládá ze tří povídek.

Ta první vystihuje název knihy a je hodně bizarní. Při popisování právě těch bizarních scén jsem nevěděl, jestli se mám smát, být překvapený nebo být znechucený.

Ta druhá..... U té jsem si jen říkal co to kur.... je?! Ani se jí nebudu snažit hodnotit. Raději si názor udělejte sami.

Ta třetí je v celku zajímavá. Samozřejmě je taky naprosto bizarní, ale má velice zajímavou myšlenku.

Na konec zmíním, že autor má velice osobitý styl humoru a hlavně naprosto zvrácenou mysl. Jsem rád, že jsem se do čtení nakonec pustil, protože něco tak bizarního si už asi nepřečetu.

18.11.2019 3 z 5

Krátká vítězná válka Krátká vítězná válka David Weber

Tento díl mi přišel skvěle vyvážený. Vyvážeností mám na mysli posun v příběhu, který se střídal s bitvou jako takovou. Názvem knihy docela hodně prozrazuje a čtenář si prakticky po přečtení první třetiny domyslí jak to celé dopadne. Zvrat je sice předvídatelný, ale i tak jsem u čtení poslední třetiny svíral palce u nohou a fandil aby to Honor zvládla a to je pro mě u knihy nejdůležitější. Kniha mě bavila a byl jsem napjatý, proto taky nakonec dávám 5 místo 4 hvězd.

17.11.2019 5 z 5

Z masa a ohně Z masa a ohně Aleksandra Motyka

Bylo to fajn. Bohužel nic více ani méně nemůžu říct. Možná je to jen rozpoložením, ve kterém se nacházím, ale chtělo by to do příběhu více šťávy.

09.09.2019 3 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Otevřu knihu, přečtu si první tři věty příběhu a říkám si: "Bože ano, to je ten správný Kotleta, tak jak ho máme všichni rádi." Knihu jsem prakticky odložil až po dočtení poslední stránky. Nešlo to prostě jinak. Směska krve, násilí a sexu zabalené do skvělého příběhu, to vše mě donutilo absolutně ignorovat co se děje kolem mě a jediné co jsem mohl dělat bylo ČÍST. Zní to všechno až fanaticky, ale můj lékař mě uklidnil, že toto se čtenářům nejlepšího českého autora stává běžně.

10.08.2019 5 z 5

Čest královny Čest královny David Weber

I když příběh není nějak extra vymyšlený, svůj úděl spojit knihu dohromady docela plní. Co však autor zvládá skvělé je vykreslení bitev ve vesmíru. Weber si s tím dál opravdu hodně práce a jde vidět že nad tím hodně přemýšlel. Taktika, postavení a další věci co lodě v bitvě provádějí dávají smysl a logiku. Za to velký dík. Nemůžu se ubránit pocitu, že některé věci okolo lodí mi až moc připomínají seriál Battlestar Galacticu. Na druhou stranu ten seriál mám rád takže mi to nevadí.

08.08.2019 5 z 5

Invaze Invaze Larry Correia

Nevím proč, ale myslel jsem si, že tento díl je v sérii poslední. Po přečtení konce jsem byl tudíž trochu zklamaný, že děj není uzavřený, ale o to větší radost jsem měl když jsem si uvědomil, že bude určitě další díl. Hodně lidí píše že tento díl byl slabší. Já si opravdu nemyslím, vylodění na pláži bylo epické. Krajina nočních můr byla naprosto dokonale popsána. Pitt se dostal do několika bezvýchodných situací, ale autor z toho uměl hlavního hrdinu dobře vysekat aniž by to působilo naprosto debilně. Za mě super díl.

16.07.2019 5 z 5

Nemesis Nemesis Larry Correia

Naprosto skvěle pokračování. V této knize se konečně člověk dozví jak je to s Franksem. Děj jede kupředu jako nezastavitelny kombajn, který tlačí Franks. Konec knihy donutí člověka okamžitě otevřít další díl a dal číst ve snaze zjistit jak to všechno skončí. Oproti minulému dílů mi tako kniha připadala více akčnější (né že by v minulé knize nebylo akce až, až...) což s povděkem velice kvituji. Autor trochu opomněl vysvětlit co se vlastně děje s jednotkou LM v mezidobí Franksového řádění. Z knihy to vypadá že všichni sedí na zadku a čekají, že Franks zachrání svět, což mi vůbec nesedí k nátuře lidí i z LM. Jinak knihu vřele doporučuji, ale samozřejmě až po přečtení předchozích dílů.

10.07.2019 5 z 5

Legie Legie Larry Correia

Opět skvělé pokračování. Autor jako by s každým dalším dílem dostával stále více dobrých nápadů jak dostat děj do pořádného varu. Tentokrát mi přijde, že se děj netočí jen kolem jedné postavy, ale hodně se posunul kupředu a jde cítit, že se blížíme do velkého finále. Hned otevírám další knihu a pokračuji ve čtení.

27.06.2019 5 z 5

Naprostý fanda Kotlety jako jsem já by už asi neměl psát recenze, protože jsou extrémně zaujaté. I když jde o prvotinu, už tady jde vidět, že Kotleta je opravdu talent co se psaní knih, vymýšlení příběhů a porcování masa týče. Taky se přimlouvám za další knihu kde hlavním hrdinou bude Daniel Kalandra a nebo alespoň za knihu z tohoto universa. Za mě naprostá spokojenost a jen tak dál pane Kotleto s velkým P.

27.05.2019 5 z 5

Drake Drake Peter McLean

Musím uznat, že kniha mě hodně vtáhla do děje. V první čtvrtině knihy jsem se musel do čtení trochu nutit, ale potom už to byla super jízda. Děj se začal rozvíjet a kniha mě naprosto pohltila. Na začátku jsem si taky dost říkal, že se na textu hodně projevuje fakt, že je autor Angličan. Pořád mi na stylu psaní přišlo něco divného a já nemohl přijít na to co, ale po té první čtvrtině jsem si zvykl a už mi to ani nepřišlo. Z hlavního hrdiny jsem měl pocit břídila, který se potácí zivotem ode zdi ke zdi a shání prachy na přežití kde se dá. Až na konci knihy vezme svůj zivot do vlastních rukou. Takhle napsané to nezní nic moc, ale do tohoto příběhu a konkrétně do této knihy to perfektně zapadá.

07.03.2019 5 z 5

Alfa Alfa Larry Correia

Jak jinak, skvělé pokračování a odhalení příběhu Erla.

04.03.2019 5 z 5