Vetřelci komplet - svazek 1 ekniha

Přicházejí tiše, jako se za noci plížívá smrt. Jsou to dokonalí zabijáci. Jsou to vetřelci. A někteří lidé by za ně zaplatili víc než za cokoli jiného. Jenže pokus udělat z tak mocného stvoření zbraň je pro obyvatele Země velmi nebezpečná hra... První svazek The Complete Aliens Omnibus obsahuje Earth Hive Stevea Perryho, jeho Nightmare Asylum a The Female War, kterou napsal se svou dcerou Stephani Perry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321610/vetrelci-svazek-1-Gig-321610.jpg 3.941

Vetřelci - Komplet 1.

Literatura světová, Horory, Sci-fi
Vydáno (ekniha), Baronet

The Complete Aliens Omnibus: Volume 1, 2016

Kniha Vetřelci komplet - svazek 1

Drage82

Velice příjemné překvapila. Dobře se čte za mne jedna z nejlepších knich. Jde se na další díl.

QEDS
28.01.2020

Hned na začátku veliké plus za zasazení Ripleyové do příběhu a hned menší mínus za napětí, které bylo jen v určitých pasážích. U knih z řad Vetřelce jsem zvyklý na napětí, které se dá krájet nejpozději po první třetině knihy a minimálně do konce knihy. U knihy jsem se jinak bavil a celkem mě zajímalo jak to vlastně celé dopadne. Pár lidí o této knize napsalo, že děj je předvídatelný (no jasně když už máte knihu dočtenou tak se vám to tak jeví), ale autoři nechávali tu a tam šikovně pootevřené dvířka díky kterým jsem si nebyl vždy na 100 % jistý že se bude děj ubírat právě daným směrem autorů.

jan14s
29.10.2019

Tady je hodnocení poněkud složitější, začátek mi přišel velmi chytlavý, ale postupně se s toho stal předvídatelný, opakující se vzor. Letíme zabít vetřelce, tak tak přežijeme, vrátíme se do bezpečí aby jsme zjistili, že bezpečí to vůbec není, tak tak to přežijeme a tak dál. Chybělo mi tam napětí, které je, alespoň pro mne, u vetřelce typické. Vetřelci, když se v ději objevili, byly vcelku snadno zabití a chvílemi padali jak mouchy. O hlavní hrdiny jsem snad neměl ani jednou strach. Občasná romantická splanutí, byla spíše úsměvná i když jedno z nich mělo opravdu zajímavý potencionál, bohužel dle mě ale nevyužitý. Kniha nebyla špatná, četla se dobře, ale od vetřelce jsem čekal něco méně akčního a více napínavého. Určitě dám ale šanci i dalším dílům.

mrliš
27.09.2019

Obsahuje spoilery.
Hnízdo na Zemi: 40%

Z knihy mám rozporuplné pocity. Není to špatné, místy celkem i fajn, ale na druhé straně to není zas tak skvělé a nějaké části mi moc nesedli. Autor dle mě hodně čerpal z filmové dvojky „Vetřelci“ a nepřináší nic moc nového. Doslova tam zkopíroval začátek filmových Vetřelců, kdy rodina jede prozkoumat souřadnice od společnosti, kde najdou loď a samozřejmě do ní dospělý vstoupí a jsou impregnováni facehuggerem. V tomto úseku knihy jsem měl pocit jako bych koukal na film. Hodně se mi nelíbil nápad létajících vetřelců, kteří tam byli zmíněni jen krátce v jedné bojové scéně a pak jako by zase nebyli, což jsem i rád. Tento nápad mě spíš znechutil, než aby ve mně vyvolal pocit úžasu. Některé popisy věcí, postav, událostí byly až úděsné a divné. A poměrně dost chyb v textu. No celkem vzato, takový průměr kolísající lehce pod průměr.

Stanice hrůzy: 80%

Druhá kniha kvalitou převyšuje tu první. Postava Generála Spearse je v knize skvěle vykreslená. Úplný bezcitný magor považující se za boha, pro kterého jsou všichni kolem jen bezvýznamné ovce na maso. Hlavní kladná trojice Wilks, Bilie, Bueler – v příběhu šlapou skvěle a čtenář se s nimi rychle z žije.
Za mě je tato kniha hodně povedená. Odsýpá rychle a nenudí.

Královna: 50%

Třetí kniha je dle mě o něco slabší než druhá. Zakomponování Rypleyové do děje si myslím nebyla úplně šťastná volba. Celkově pojetí mega obří královny královen mě moc neoslovilo. A tak nějak prostě to není ono.

Celkově tuto sbírku 3 knih hodnotím slabším průměrem.

foltest
05.06.2019

Kniha je velmi dobře napsaná, dvojicí skvělích autorů. Ano, xenomorphové se mohli objevovat častěji, ale i tak se jedná o skvělé čtivo pro fanoušky série.

ShamanElder
14.10.2018

Tři perfektní knihy vložené do jednoho svazku. Úžasně propracované příběhy ze světa Vetřelců. Čte se to skoro samo. Mohu jen doporučit. Nejlepší příběh je ten s názvem Královna.

Gematria
04.08.2018

Jedná se o 3 plynule na sebe navazující knihy, v čele s vysloužilým a vyhořelým mariňákem Wilksem, a mladou holkou z psychiatrické léčebny Billie. Právě tato sympatická ústřední dvojice, které jsem celou dobu fandil, knihu solidně táhne. Jediné mínus je, že vetřelci mohli být v knize více zastoupeni, prostě mít větší prostor. I tak příjemné počtení

iva3682
06.12.2017

Jsem velká milovnice Vetřelců, když jsem uviděla tuto knihu musela jsem ji mít. Dlouho mne z žádné knihy tak nemrazilo. Dávám 10 bodů z 10.