Pole potupy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po neúspěšném pokusu o útok na Hvězdné království Mantichora je Lidová republika Haven v rozvratu. Její vůdci bojují o moc v krvavé revoluci a Královské mantichorské námořnictvo slaví vítězství. Jenže Matichora má vnitropolitické problémy a Honor se nechtě stává středem jednoho z nich. Po zákeřném činu dávného nepřítele, o němž si myslela, že je jednou provždy vyřízen, se musí utkat v boji o spravedlnost na poli, pro které nebyla cvičena. Její soukromá válka má jen dvě možná vyústění: smrt nebo vítězství, které jí však přinese pouze hanbu a ztrátu všeho, co miluje. Čtvrté pokračování příběhů Honor Harringtonové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8904/honor-harringtonova--8904.jpg 4.4105
Série

Honor Harringtonová 4.

Žánr
Romány, Válečné, Sci-fi
Vydáno, Polaris
Orig. název

Field of Dishonor, 1994

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Pole potupy

Přidat komentář
PAVEL917
24. února

Jako přechozí díly opět skvělé- Přečteno za jeden večer. Zatím žádná sestupná tendence. Doporučuji !!!!!!!!

QEDS
02.06.2020

Opět skvělé pokračování. Závěr knihy mě dokonce překvapil, což se mi už často nestává. Ani nemám co vytknout. Kniha je napínavá od začátku do konce. Při čtení jsem listoval jednu stránku za druhou aby jsem se už, už dozvěděl jak to dopadne.


Jankaa
24.02.2020

Zatím nemám dočtenou celou sérii, ale tohle byl suverénně nejlepší díl. Tak napjatá až do konce jsem nebyla opravdu dlouho, i to ponocování mi stálo za to.
V prvním dílu série jsem neměla ani Honor ráda, chtěla jsem to vzdát a postupně s dalšími díly mi naopak přirostla k srdci, stejně jako celý Weberův svět. A tenhle díl tomu dal korunu. Propracované, napínavé, někdy až k vzteku a frustrující (hlavně pan Young)...ale jinak boží.

Claudius
08.05.2017

Začátek byl perfektní, hltal jsem to jako všechny předchozí díly. Ani mi moc nevadila absence bojů, naopak, bylo to příjemné oživení série něčím novým. Bylo hezké podívat se i do "zázemí", planetárních a vnitropolitických problémů Hvězdného království. Stále více je zřejmé, jak perfektně a živoucně má autor celý vesmír své série vymyšlený. Jen jsem se ke konci nemohl zbavit pocitu, že se neděje nic moc objevného a čekal jsem jen na nevyhnutelnou konfrontaci s Youngem, která dopadla dle očekávání. Jsem zvědavý, jak se bude příběh vyvíjet v dalších dílech.

lampernaqui
19.05.2016

Pro mě zatím nejlepší díl ze všech dosud přečtených. A to i přesto, že chybí velké vesmírné bitvy. Tentokrát se souboje odehrávají v soudních síních, barech a mezi politiky. Kvalita série narůstá. A to jsem se série tolik bál, aby mě nezklamala.

tsal
10.02.2016

Sérii o Honor Harringtonové jsem doposud brala spíše jako oddychové čtivo. Zábavné, strhující, ale nikoliv převratné dílo, které byste po dočtení museli převalovat na jazyku a přemýšlet nad ním. Čtvrtý díl tento můj názor trochu vyvrátil a já doufám, že jde jen o začátek.

Zatímco v předchozích dílech Honnor čelila nebezpečí z kapitánského můstku své lodi a nepřítelem byl kilometry vzdálený kapitán skrytý za vlastní flotilou, díky čemuž byl celý konflikt do určité míry značně neosobní, tentokrát nechal pan Weber vesmírné lodě v docích a soustředil se na drama ryze lidské podstaty. Honnor nám v dokonale pojmenovaném Poli potupy konečně odhazuje stranou svou hodnost a vystupuje jako skutečná, dýchající lidská bytost zmítaná a jednající na základě emocí, nikoliv chladného logického uvažování. To proto, že její nepřítel je blíž a útočí přímo na ni samotnou.

Byť se čtvrtý díl pojetím konfliktu odlišuje od zbytku, jde zatím o nejlepší díl série.

LuciusWlk
10.01.2015

Mám pocit, že tímto dílem, jsem už úplně propadl, Honor Harringtonové a jejímu světu. Knížku jsem zhltnul jedním dechem, přičemž jsem neustále a nedočkavě nasával atmosféru. Musím jen pět chválu nad celkovým konceptem série a jsem velmi potěšen, že se nejedná pouze o válečnou mašinerii. Tato kniha je plná emocí a já jsem upřímně zvědav, kde se bude Honor nadále ubírat.

yerry
09.06.2013

Dlho som rozmýšľal, či si túto sériu mám vnútorne zaškatuľkovať medzi brakovú literatúru ale nakoniec som to nechal tak. Napriek tomu, že sa v mnohých ohľadoch s hlavnou hrdinkou nestotožňujem, teda ani s jej spoluhráčmi, svoje kvality táto sci-fi sága má. Napriek takmer úplne čierno-bielo vykresleným charakterom nedá sa im uprieť aspoň nejaký ten vývoj v čase, teda tým kladným, tí zlí chlapci zostanú zlými aj naďalej, možno ešte horšími.

V knihe je to samé politikárčenie a intrigy, pár výstrelov to okorení a nejaký ten súboj spestrí trochu nudné čítanie. Weber trochu vysvetľuje aká a prečo je Honor šikovná, menej už však jej techniku s guľovými zbraňami v štýle Jesse James s koltami proklatě nízko a streľbou od pásu. Na vysokého dôstojníka, akým Honor je, dosť nezvyklé. ... ale no tak dobre, je to efektné ...

Nie je to žiadne veľdielo, ani text pri ktorom sa tají dych a behajú zimomriavky po chrbte. Nie je tam žiadny sex a porno už vonkoncom nie. Má to sci-fi kulisy. Hodnotím ako priemer s prihliadnutím na peknú obálku :)

1