Pucik13 Pucik13 komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Pro mne úžasná kniha - dlouho jsem nezažila takovou škálu emocí jako při čtení tohoto příběhu. Příjemné čtení - doporučuji.

20.01.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Severské detektivky můžu a i tato mi sedla. Druhý díl o zajímavé vyšetřovatelské dvojce. Až moc se teda řešily psychické problémy Mii, ale jakmile se pustili do vyšetřování, příběh měl spád.

05.02.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Napínavá detektivka, detaily a dokonce mi v jeden moment běhal mráz po zádech. Hlavní hrdinka sympatická, příběh měl spád, konec byl rychlejší, najednou bylo po všem. Výborně se to však četlo a člověk chtěl vědět, co bude dál:)

20.01.2017 4 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Zhltla jsem všechny knihy o Van Veeterenovi a pak mi zbyla tato... začátek mě trochu zmátl - co to je? Sociální drama? Přiznám se, že jsem se trochu přemáhála, na chvíli i knihu odložila... ale pak jsem se k ní vrátila, abych ji teda dočetla. A to pak bylo něco! Pak se rozjela taková jízda, kterou se mi nechtělo zastavit. Skvělé!!!!

08.04.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná kniha, těšila jsem se z každé chvilky strávené ve společnosti Marie-Laury a Wernera. Krátké kapitoly mě vyhovovaly, různé časové skoky nevadily - naopak držely v napětí.

25.02.2017 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Kniha se četla skvěle, měla rychlý spád a překvapivý konec.

08.04.2017 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Krásná a čtivá knížka psaná dětskýma očima. Bavila mě, napínala, rozesmála i rozsmutnila.

07.03.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Čtivé, příběh Eriky a její urputnost mě baví. Byla jsem zvědavá, jestli me autor udrží i po zbytek knihy, když uz byl znám vrah, v napětí. Podařilo se mu to.

28.02.2017 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Poslední díl měsíčních kronik si udržel svou úroveň - opět se to příjemně četlo. Jen překladatel si mohl trochu víc pohrát se synonymy - na moje gusto tam všechny postavy často vrčely. Děj každopádně promyšlený, vše do sebe zapadlo. Moc pěkné, ještě ve mne ta náctiletá dušička, kterou to potěší, je☺

08.05.2017 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Měsíční kroniky si mě získávají čím dál více. I tato parafráze na Červenou Karkulku je podařená. Jsem zvědavá, jak se bude příběh rozvíjet dál. A budu doufat ve šťastný konec:)

17.04.2017 4 z 5

Četlo se to hezky - dobrý nápad, napsáno s vtipem a doplnění fotografiemi je zajímavý nápad. Jedná se o pohodovku, která se dá přelouskat za víkend. A další díly si také přečtu - to nejde, abych nevěděla, jak to dopadlo:)

20.03.2017 4 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Letopisy mám ráda - příjemná detektivní oddychovka v historických kulisách. Ani tentokrát nezklamalo.

17.03.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Příjemné a svižné čtení, pohledy dvanácti různých žen a přece to bylo takové stejné (výrazy, popisy, stylem,...). Neměla jsem problém se orientovat, avšak mi tam chybělo nějaké ruzuzlení. Ale jako pohodové víkendové čtení, proč ne?

26.01.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha je dobrá oddechovka; hůře jsem tedy se ztotožňovala s hrdinkou, nějak se mi ze začátku nedařilo najet na její vlnu. Ale příběh se pak rozjel a nešlo se odpoutat. Forma deníku byla zajímavá, bylo napínavé sledovat jednotlivé dějové linky a kde se to pak všechno potká. Konec mě ale zas tolik nepřekvapil.

20.01.2017 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Velice příjemná knížka o trochu jiné Popelce. Nalákaly mne pozitivní komentáře a musím se k nim přidat. A další díly si nenechám ujít:)

16.04.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Super, četlo se samo:) knihy od této dvojce mám ráda, Joona Linna nezklamal, ale přišlo mi, ze neměl moc prostoru a Saga hrála trochu víc druhé housle. Taky mi tam unikl smysl jedné vraždy, nebo jsem si to asi nespojila, ale celkově parádní počtení. U posledni věty epilogu jsem taky kroutila hlavou - snad na sebe další díl nenechá dlouho čekat :-D

14.03.2017 4 z 5

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Kniha se příjemně četla, druhá polovina byla taková živější. Popisy zajímavé, své asi udělal i fajn překlad.

11.02.2017 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

I třetí díl si drží svou kvalitu. Tempo příběhu mi vyhovovalo, jednotlivé příběhy postav do sebe zapadají - autorka to má skutečně promyšlené. Moc se těším, jak to dopadne... tak hurá na další díl☺

23.04.2017 4 z 5

Münsterův případ Münsterův případ Håkan Nesser

Takový lepší průměr, který neurazí.

29.03.2017 3 z 5