PREBURDA PREBURDA komentáře u knih

Hrbáč Hrbáč Paul Féval

Ano, kniha naprosto jiná než slavný film s Jeanem Maraisem. Postavy stejné, i když některé překvapivě mají jinou roli, než ve filmu. Rozsáhlý historický román, až příliš někdy mnoho popisu, pěkný, ale film se mi přeci jen líbil více.

23.12.2022 4 z 5

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Knihu jsem poprvé četla před deseti lety. Doslova jsem hltala stránky u kterých až zamrazí a zároveň si myslela.....hlouposti, to jsou jen konspirační teorie. I když už v té době se mi do rukou dostaly knihy, že všichni jsme v jednom velkém loutkovém divadle a za nitky, jako marionety, nás dávno vodí pár vyvolených. Temné plány těchto iluminátů nezná mezí ani soucitu. Jak se říká, jdou přes mrtvoly.

Nyní jsem tuto knihu vzala do rukou znovu a nad stránkami jsem se více zamyslela a co více sama sobě si přiznat.............. jaká pak konspirační teorie? Vždyť se to již dávno začalo dít, děje se a nyní mě připadá, že to nabírá na síle. Zvláště pak strany 287 - 289, opravdu nadčasové, až z nich doslova mrazí po těle.

"Nový světový řád"............ to je neskutečná šílenost, která začíná "zelenými fanatiky" a konče elitou, která má jasný cíl.
Opravdu Bůh nás opatruj a hlavně generace těch co příjde po nás.

Zaujalo mě.
"Zbavme se bruselských byrokratů a všechny je vyhoďme. Jsou to lenoši. Nejsou užiteční k ničemu. Tito lidé nikdy v životě nic smysluplného neudělali."
(Daniel Estulin 1.července 2010 Brusel)

Doporučuji přečíst.

28.11.2022 5 z 5

Jablko nepadlo daleko od stromu Jablko nepadlo daleko od stromu Vlastimil Vondruška

Prémiový příběh v sešitovém vydání a za mě velmi zdařilý. Do pátrání se přidají děti Oldřicha z Chlumu. K čaji nebo ke kafíčku k podvečernímu oddechu, doporučuji. :o)

17.11.2022 5 z 5

Letní záhady Letní záhady Agatha Christie

Soubor krátkých detektivních příběhů. I když pod titulem "Letní záhady"........ do této dušičkové doby, pod lampou s dobrým čajem, tyto detektivní příběhy z této knihy určitě nezklamou.

17.11.2022 4 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Třicátý díl a naprosto souhlasím s Alex.rrr. Příběh fajn, příliš mnoho jmen i stejných, čtenář musí být velmi bystrý, aby věděl kdo je kdo. Rozuzlení příběhu jsem četla dvakrát, abych měla jasno, jak se to vše semlelo..........i když? Ale přesto, toto Vodruškovo kratochvílné čtení, nemůžu si pomoci, mám ráda.

03.11.2022 4 z 5

Na to vem jed Na to vem jed Ann Granger

Do knihy jsem se ze začátku nemohla ne a ne začíst. Takové nemastné, neslané psaní, o ničem. Potom, však děj dostal jiskru a začal se pomaloučku rozvíjet a zamotávat. Poklidná detektivka. Vrah, překvapivý, se smutným motivem.

28.10.2022 3 z 5

Případ vdovy Lerougeové Případ vdovy Lerougeové Émile Gaboriau

Kniha z knihovny mých rodičů a musím napsat, že naprosto skvělá. U čtení knihy posuzuji příběh a jak se děj vyvíjí a prožívám ho s postavami v knize, o tom je čtení. A je mi jedno, zda je to prvotina napsaná v minulém století a nebo je to příběh z nynější doby. Za mě pěkná detektivka, bez zbytečného krveprolití a vlaku mrtvých, jak se dnes většinou detektivky píši nebo jsou ve filmové verzi.

17.10.2022 5 z 5

Královražda na Křivoklátě Královražda na Křivoklátě Vlastimil Vondruška

Nemohu napsat jinak, opět pěkné oddychové čtení. S nebývalými až překvapujícími odhaleními. Oldřich z Chlumu má vyšetřovat něco, co tak více méně sama zosnovala Kunhuta s nevlastní arogantní dcerou Eliškou. I když se k zločinu přizná daná osoba, která zločiny spáchala............potrestány by měly být právě ony dvě. Za mě v tomto příběhu nějak cítím, že byl Oldřich z Chlumu trošičku zneužit a ponížen i samotným Přemyslem.

29.09.2022 5 z 5

Čekání na krále Čekání na krále Bohumil Říha

Ano, tento díl se četl o něco málo lépe, ale stále jsem v tom tápala a děj dávala dohromady. Opět jsem se přistihla, že knihu nedočtu, ale stalo se a dočetla ji. Hlavní postava Marek, mne v této knize doslova štval svou naivitou a neustálou představivostí Anděly. Až na to doplatil. V kariéře armády si však velmi polepšil. Třetí díl........už ani nechci číst :o(

22.09.2022 2 z 5

Přede mnou poklekni Přede mnou poklekni Bohumil Říha

Sáhla jsem po této trilogií, ale zatím mě první díl nějak nenadchl. Přiznám se, že přišly i chvíle, kdy jsem knihu chtěla jako nedočtenou odložit, nemohla jsem se do ní začíst. Za mě zdlouhavě psaný příběh s nádechem romantické lásky. Snad ty další dva budou čtivější.

10.09.2022 2 z 5

Doktor Meluzin Doktor Meluzin Bohumil Říha

Předloha této knihy k známému filmu "Dým bramborové natě". Psychologický román a postavy a jejich každodenní osudy jsou velmi čtivě popsány. Každodenní hledání, toho svého štěstí, zklamání, prostě vše dobré a zlé, co život každému z nás nadělil. Nádherně autorem popsané slovy okolí přírody........slova, co pohladí po duši. Životní cestu všech postav v knize jsem prožívala s nimi. Tak jako film je procítěně zpracován, tak i kniha, i když kniha je naprosto jiná a myslím i bohatší na děj a i k zamýšlení. A závěrem, doktora Meluzína si neumím představit, že by ve filmu hrál někdo jiný, než Rudolf Hrušinský. I v knižním provedení jsem si představovala právě tohoto herce.

25.08.2022 5 z 5

Královský rubín Královský rubín Agatha Christie

Šest krátkých detektivních příběhů v jedné knize od královny detektivek. Bez zbytečného násilí a potoků krve, které dnes, někteří novodobí autoři preferují. Příjemné detektivní čtení !!!

21.08.2022 5 z 5

Zbojník Indže Memed Zbojník Indže Memed Yasar Kemal

Další kniha z knihovny mých rodičů. Dobrodružný příběh o chlapci, který od svých dětských let zažívá obrovskou krutost vlády "agy", pána pěti vesnic. I když se děj odehrává ve 30. letech 20. století, je až neuvěřitelné, že ještě v těchto letech jsou vesničané poddanými a jsou vydání zcela napospas a nesmějí z vlastní vůle dělat vůbec nic. Krutost, bití a okrádání od svého krutovládce
Chlapec, již už mladý muž s dobrým srdcem, se chce pomstít a zničit tohoto"netvora" a touží po své lásce, a aby mohl s ostatními pracovat a žít v poklidu své vesnici. Dobrodružný i smutný příběh zároveň. Doporučuji.

10.08.2022 5 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Příběh vraždami posetý, zajímavě zamotaný a rozuzlení s přiznáním pomoci hravé manipulace. Opět musím napsat, že knihy mne baví, ale vadí mi, že se postavy nevyvíjejí a zůstavají stále na "mrtvém bodě".

31.07.2022 4 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Po pár předešlých dílech, konečně klasické napínavé detektivní oddychové počtení, pana Vondrušky. I když každý z naší "party" vyšetřuje v jiných končinách, ve výsledku je to jeden velmi pěkný zamotaný detektivní příběh.

19.07.2022 5 z 5

Údolí stínu Údolí stínu Peter Tremayne (p)

Velké zklamání, tohoto dílu, ze série "Sestra Fidelma". Příběh začal velmi lákavě rituálními vraždami, očekávala jsem velmi zajímavé pátrání. Místo toho se do poloviny knihy řešily "hlouposti".......proč nastolit křesťanství, kdo je víc ve slově práva, a aby to bylo ještě zbytečně zapletené, tak Fidelmu obvinit. Místo toho, aby se děj zaobíral pátráním. Možná je spisovatel výborný historik, ale v této knize mne doslova naštval komplikovaným psaním děje.....až jsem se ztrácela v těch názvech, nečetlo se mi to dobře. Velké zklamání. Dávám jednu *, poněvadž je to kniha a té si vždy vážím.

01.07.2022 1 z 5

Knihu se mi vůbec nechtělo číst. Přečetla jsem ji jen na popud ČV. Ale musím napsat, že mne velmi oslovila dějem a skoro bych řekla lehkým tajemnem napsaná. Hlavně závěr knihy čtenáře nabádá přemýšlet.........je to dobře, nebo je to špatně? Vcítila jsem se do postavy Hadžima a za sebe bych chtěla vědět......co a jak se stalo? V tom je krása této knihy. Doporučuji.

12.06.2022 5 z 5

Pravda o COVIDU-19 Pravda o COVIDU-19 Joseph Mercola

Není všechno tak, jak se nám snažili namluvit a "chránit" nás. Kniha nepojednává jen o viru, jde velmi do hloubky. Připomíná mi dvě knihy " Co nesmíte vědět". V některých kapitolách se mi vybavily slova a varování z těchto knih a žel bohu se začínají pomalu naplňovat. Stojí za přečtení, doporučuji.

07.06.2022 5 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Pěkná detektivka, klasika od pana Vondrušky. Nechybí "tradiční" opakující se popis hlavních postav. :o(( V tomto díle je velmi zajímavé rozuzlení vražd, tohoto detektivního příběhu. Moc mne mrzí, že postavy se stále dále nevyvíjí, při tolika již vydaných knih, této série.

04.06.2022 4 z 5

Karlštejnské vigilie Karlštejnské vigilie František Kubka

Milé kratochvilné povídkové čtení o ženách na karlštejnském hradě. Při ozdravném pobytu Karla IV., si krátí večery se svými nejvěrnějšími, vyprávěním příběhů o ženách.

12.05.2022 4 z 5