pollyn pollyn komentáře u knih

Láska s Liamem Láska s Liamem Melanie Moreland

Bez zápletky. Fakt. Vůbec žádná tam není pořád dokola se jede: "jsem pevně rozhodnutý mít je obě až do smrti ve svém srdci" a dojemné "nemůžu uvěřit, že máme takové štěstí". Tadydadydá.

06.12.2023 2 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Ani jedna z hlavních postav mi vlastně nebyla sympatická. Ale vzhledem k jejich patologickému chování je to asi dobře :)
Kdyby byl příběh zakončený třeba pár stran před koncem tak bych z knížky měla silnější pocit ;)

16.11.2023

Ian Ian Lauren Layne

(SPOILER) Takové příjemné, i děj a zápletku to mělo :) Jen mi nějak chybělo vysvětlení Ianovy motivace ohledně Lary. Podle popisu byla opravdu celá průměrná v nevzhledném oblečení a neměla úplně prostor před ním nějak inteligencí vyniknout, no ne?

27.10.2023 4 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

(SPOILER) Tak on hraje o čas, aby se dostal do zahrad včas. Jde o holé životy a jeho argumentační freestyle to úplně zabije:
"Pokud tam pojedu autem, budu dlouhé minuty hledat místo k zaparkování, a to si nemůžu dovolit."
Jako vážně? :D myslím, že to vypovídá hodně o kvalitě zápletky.

25.10.2023

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Trochu se mísí Hádes s Rhysem ze Dvorů, co? :) Přiznejme si, že je to v porovnání s Rhysem jen plochý ňouma, ale není to špatný :)
Ráda si přečtu další díly. Už jen proto, abych rozluštila jestli je to teda fantasy nebo jediný nadpřirozený prvek je přechod přes Styx.

23.10.2023

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

(SPOILER) Mrzí mě, že kniha v knize nebyla víc popsaná. Možná kdyby příběh začal o pár měsíců dříve tak by mě vtáhnul víc. Hvězdičky jsou za Lucy, ta byla skvělá:)))

22.10.2023 3 z 5

S miliardářem v síti S miliardářem v síti Max Monroe

Ze začátku to vypadalo slibně. On není klasickej milionář a ona běžná drobná fuchtlinka (jejich slovo), která hupsne šéfovi do postele. No ale pak někdo ty postavy úplně vyměnil a po pár stránkách se z toho stalo jedno velké klišé a čtenář jen čekal, kdy a jak se "to velké tajemství" provalí. Achjo. Někdo to tu srovnával s BAM sérií, ale je to spíš takovej chudej příbuznej ;)

19.10.2023 2 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Překlad byl tak špatný. Nejsem schopná kvůli němu knihu dočíst. Opravdu je nutné komolit anglická jména a dávat jim čecháčkovský nádech? Aninko, Aničko, Sárinko?
Překlad mi tak vadil, že jsem dokonce kontrolovala národnost autorky (ne není to češka s anglickým pseudonymem) a verzi eknihy (jestli nemám nějaký pirátský překlad :D). Achjo.

17.10.2023

Marco Marco Marcy Jell

Premiér? Jako vážně? :D
Ono to není úplně blbý. Čtivé to je, ale takovéto boty to vždycky úplně zabíjí
Brooke teda blbá je, to sorry, ale povrchnější hrdinku, aby člověk pohledal :)

05.10.2023

Princezna a hráč Princezna a hráč Ilsa Madden-Mills

Hm, nemám ráda příběhy, kde jeden má tajemství, zároveň my ho známe a celou dobu čekáme, kdy to na něj praskne.

29.09.2023

Zrzka všem učaruje Zrzka všem učaruje Alice Clayton

(SPOILER) Dala jsem si rereading po několika letech a nestačím se divit.
Pořád je děsně bláznivá, ctižádostivá a hrozně ráda bych si s ní dala drink :)
Briťák pro mě takové kouzlo neměl, vlastně až na vzhled a dobrý vkus na ženský...byl prostě jen mladej :)

Ale co už :) Grace a Holly (a Michael) to vynahradili :)
Mimochodem, sitcom Zlatý děvčata (nutno googlit v originále) fakt existuje a docela mě vyděsil :D

21.09.2023 5 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

(SPOILER) Tak více klišoidní záležitost jsem už dlouho nečetla.
Spoiler:
Poznají se náhodou a proběhne úžasná přitažlivost. Samozřejmě se z něj vyhrabe úhlavní nepřítel a jede se linka hate-to-love. Je nesnesitelný, panovačný, měl děsně těžké dětství a má nekonečné ochranitelské pudy a smysl pro fair play. Trochu mi tam chybí motivace jeho jednání. Plán s přehlídkou má už na začátku, ale proč? Kvůli otci?
Kimber (důvod zkrácení jména je vtipně boží) je taková ukřičená nany, která s prvním snoubencem byla dle vyprávění úplně jiný člověk posedlý svatbou a po přesunu do Itálie asi podstoupila transplantaci mozku, jinak si nedokážu vývoj postavy vysvětlit.
Macecha nemá moc prostor a je to škoda, doufala jsem, že tahle linka to zachrání.
Ovšem snoubenec Brad to úplně zabil. Jako vážně? Na začátku ho vykreslí jako bezcitného satana a na konci je z něj dvojník Jennera? Naprosto zbytečné a neuvěřitelné.
Dvě hvězdy dávám za to, že mi to připomnělo starou dobrou Jennifer Probst a její série. Taková ta stará škola románů pro ženy :)

14.09.2023 2 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

(SPOILER) Spoiler
Tahle knížka mě tak rozčílila! Ááááá dlouho jsem nečetla nic horšího. Četla jsem všechny autorčiny knihy a s touhle hrůzou se nedají srovnat.
Tak zaprvé, celou dobu jsem si říkala, že je to snad druhý díl nějaké série, protože mi chybělo několik esenciálních informací. Kam se poděli rodiče? Proč umřeli? Proč musel Travis odcestovat? Co to furt bylo s tím počtem medailí? Totálně tam chyběl background.
Penelope je opravdu blbka. Krasobruslení tam je úplně zbytečné. To má být inspirace Zapatou? Nejvíc vtipný mi přišlo, že se prostě jen tak rozhodla, že nakonec bude trénovat pro olympioniky a oni ji okamžitě vzali.
"Ráda bych vzala zpátky svůj odmítací dopis. Chtěla bych trénovat ... a mít nárok na mediali"
Jinak je to nesympatická rozmazlená fiflena, která teda tvrdí, že před rozchodem 15 děsně miluje potají Haydena, ale chodí si s Timem a trilionem dalších. Hahaha.
Travis. Ježíši proč to MMA? Proč je tam popsanej ten jeden zápas? To je zase inspirace sérií V ringu? Chová se celou dobu jako idiot, Penelope si konečně dupne, ale pak když vidí kolik jí nechal na kontě tak zase celá roztaje :)))))))
Hayden, díkybohu aspoň za něj a za hezkou zápletku Cinderu s Tinderem. Proto ta jedna hvězda. Jinak evidentně měl jako postava potenciál (jednou větou zmíněné dětství, cesta ke slávě apod), ale autorka to úplně zazdila.

07.09.2023 1 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Hlavní story je romantické klišé, ale vše ostatní je nekonvenční, osvěžující a čtivé. Zajímavé prostředí, postavy i trojúhelník. Do toho ten Hollywood. Vtipné a nápadité :)

04.09.2023 3 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Nějak mi nesedli hlavní hrdinové a tak nadšená nejsem. Navíc rozuzlení zápletky bylo jak z rychlíku...

04.09.2023 2 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Slabší průměr. Nevadí mi jednoduchá romantická linka, ale vadí mi zápletka, kterou by po pár kapitolách nerozluštil leda velký cynik :)

29.08.2023 2 z 5

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Tenhle díl u mě zatím vede. Toby je sympaťák a Joannu mu přeju už od začátku. Je tu víc zápletek než je běžné a nejsou úplně předvídatelné, což je v tomhle žánru osvěžující. Navíc jsem se párkrát od srdce zasmála, autorčina schopnost tvořit přirovnání je perfektní :)

27.08.2023 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

(SPOILER) Kniha má hodně slov, ale ostatních věcí málo. Málo propracované postavy. Ruby je takový emocionálně nevyspělý třeštiprdlo, který zamrzlo někde ve čtrnácti. Chováním, slovníkem...ale proč? Třeba její matka je tam vykreslená krásně. Stejně tak o Aaronovi víme jen, že měl 20 holek a je záhadně zádumčivý. Vlastně ještě víme jaký má rád chipsy a pizzu a další naprosto irelevantní věci.
Málo samotného děje.
Nevýhoda e-knih je i v tom, že moc nevnímáte, že se blíží konec a tak jsem se před epilogem těšila, že konečně přijde kapitola s nějakou zápletkou. Někdo někde umře, začne vyšilovat nebo prostě něco trochu gradujícího. A on rázem epilog. Uf.
Takže kdyby tohle byla jen první půlka knihy tak ok ;)

09.08.2023 2 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

(SPOILER) Masakr. Ačkoliv jsem nedávno četla Vzduch, který dýchá od Brittainy C Cherry, který má podobný námět i postavy, tohle mě úplně semlelo. Je tam popsáno tolik emocí! Většina tohoto žánru se spokojí s chtíčem, láskou, smutkem a zklamáním. Tady tomu dominuje beznaděj, strach, samota a osamocení , nadšení, krásný smysl pro humor, schopnost užívat si tady a teď.
Nejvíc oceňuju vývoj hlavni postavy. Sice mě trochu rušila Lauren (nesnáším tohle klišé aneb nejlepší kamarádka na telefonu), ale asi byla kvůli vysvětlení potřeba.
Tu kotrmelcovou zápletku jsem odhadla za půlkou, o to bolestnější bylo další čtení.
Sakra, ale fakt dost mi chybí epilog nebo aspoň nějaké číslo, naznačení... :) No nic. Musím to ještě rozdychat :)

01.08.2023 5 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Vyšší průměr v kategorii, hodně emocionální čtení s předvídatelným dějem. Ovšem kvality Melanie Summers a Manželkou podruhé to nemá.

01.08.2023 3 z 5