pollyn pollyn komentáře u knih

Vláda vlků Vláda vlků Leigh Bardugo

(SPOILER) Tak tohle je nejlepší série ze všech Grišovských! Všichni jsme si Korzára oblíbili už v předchozích sériích, ale tady konečně rozkvetl. Má skvělý smysl pro humor a obrovské srdce, do kterého se vejde celá Ravka. A mnohokrát to dokázal! Upřednostnil ji před láskou, svobodou, dokonce i trůnem. Ale nikdy nebyl patetický nebo se nepovažoval za oběť. Zoja pro mě byla velkým překvapením celé série. Dikybohu za kapitoly z jejího pohledu, bez nich bych si jí těžko oblíbila. Navenek je tvrdá, nemilosrdná, ale ve skutečnosti se jen bojí roztáhnout křídla. A to doslova :) Její postava má krásný vývoj. Na Ninu jsem byla zvědavá a nakonec mě nezklamala. Nezahorkla, nepoddala se smutku a našla si svůj cíl. I když linka s Hanne byla trochu slabší.
Temnyj je prostě pořád stejný, ale všichni ho tam potřebujeme :)
Nebudu tu vypisovat všechny postavy, ale i mihnutí postav ze Šesti vran mě zahřálo u srdce!
Většina knihy tak nějak hezky plyne, ale ten konec byl perfektní. Pro mě nečekaný. Ať už u Fjerdy tak v Ravce. Doslova jsem cumela jak puk a tak to u správné knihy má být :)
Jsem moc spokojená a doufám, že tenhle svět nekončí a Nikolaj nám ještě někdy něco poví (a ehm Temnyj).
Dávám plný počet.
P.S. Alina je pořád stejná, donutí i Temnyje ke zpytování svědomí :))))

11.10.2021 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Tohle bylo velké pohlazení na duši. Hlavní hrdinka mi nejdřív přišla hodně potrhlá, impulsivní a povrchní...ale jakmile se dostala do Švýcarska, celá rozkvetla a trochu i dospěla a začala přemýšlet. Pořád nedokážu pochopit, že existují lidé, kteří někam odjedou na dovolenou a prostě se nevrátí ?! Ale i když to asi není tak idylické jako v knize, asi to nějak musí fungovat no ne?
Samozřejmě vykreslení krajiny, kultury a jídla bylo dokonalé.
Zavírám knížku s přihlouplým úsměvem :))

05.10.2021 5 z 5

Všechno, co chci Všechno, co chci Simona Ahrnstedt

Bylo to moc. Moc feministické. Moc o genderu, barvě pleti, váze. Prostě moc násilně podané. Roy byl taky moc. I ta barbie s kenem. Charaktery byly dohnany ​do extrému. Zároveň zajímavé linky ohledně rodinných vztahů byly jen naznačeny a dál neměly prostor...

18.09.2021 2 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Miluju Tristana a kluky. Všechny tři. Líbilo se mi, že to nemělo typický scénář. Sex-laska-problem-velkolepe usmíření. Tohle bylo košatější a mnohem více uvěřitelnější. Skvělý, užila jsem si to.

18.09.2021 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Tak to byla pecka!
Nejsem cílovka a čekala jsem nějakou zívačku. A přiznejme si, nečekanou zápletku to fakt nemá :-) Postavy jsou taky trochu ploché, messenger zprávy otravné (za ty dávám hodnocení dolů, jakoby to psali úplně jiné postavy) a roztříštěné kapitoly krátké....
ALE!
Je to vymazlený. Normálně přeskakuju vnitřní dialogy a hledám přímou řeč, pasu po ději a zvratech, ale po několika stránkách jsem pochopila, že to bych byla zklamaná. Tady se musí vychutnat každá věta, každá narážka, protože to nejsou jenom výplňky, ale klíč celé knížky. Takže ve výsledku je to velké ANO :) Dokonce jsem si ji šetřila, aby mi vydržela dýl! U mě naprosto nepředstavitelné :)
Takže díky za ten jazyk (a lamy).

09.09.2021 3 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

Není to Bennett no ...

31.08.2021

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Tyo to bylo dobrý! Tohle je zase jedna z knih, která neodpovídá názvu, obálce ani žánru. Bylo to napínavý, srdceryvný a mělo to silnou hrdinku. Ale jednu hvězdičku musím ubrat za Keie. Ne všechny zločiny musel vždycky vysvětlit nebo dělat jen na oko. Ubíralo mu to zajímavosti, měkkota :)

30.08.2021 4 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Dějová linka Cartera se mi moc líbila, včetně Gordona a Lucy. Škoda, že příběh Kendall byl tak překombinovaný.

26.08.2021

Tyran Tyran T. M. Frazier

Z knížky mám pocit, že svět je plnej hnusnejch lidí a i když dělají dobré věci, jsou pořád ale zlí. Vlastně jsem si nikoho z nich neoblibila. Ani Preppyho. Všichni byli ve svý podstatě sobci a dělali hnusný věci. I když mohli být dobří přátelé nebo partneři... O pravých zaporacich ani nemluvě.

26.08.2021

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

To je strašná slátanina

24.08.2021 odpad!

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Bylo to takové... jiné. Taková ta první láska, kterou jsme poznali všichni. S tou naivitou, nehynoucí láskou a plnou očekávání. Akorát, že tahle se přehoupla i dál. Byl to zajímavý vývoj postav. Jako by se jedna přelila do druhé: extrovert - introvert. Ten silný do toho slabšího. Líbilo se mi jak velké časové období to zabralo. Knížka klidně mohla skončit ve 2/3. O to víc měla něco do sebe :)
Samozřejmě některé části byly trochu zbytečné, ale tak ... :)

19.08.2021 3 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Líbila se mi ta hrdost. Hrdinky osobní, i ta národní - ke svému původu.
Vadila mi forma kapitol. Dost mě to skákání rušilo a možná bych uvítala obšírnější konec.

12.08.2021

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Moc se mi líbila její hrdost. Byla ohromná hrdinka :)

11.08.2021 4 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

PECKA! Ještě se mi nestalo, aby se mi hlavní hrdinka nejdřív hnusila, pak abych ji nenáviděla a nakonec ji milovala.
Vydržte se čtením aspoň do půlky a až vám TO dojde, budete čumět jak tele na vrata. Fakt.

11.08.2021 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Ramona Gonzalezová neměla chybu :) už je to dlouho, co jsem se nahlas smala u knížky :)

01.08.2021 4 z 5

Reid Reid Melanie Moreland

Reid je zlatíčko. Chcete ho objemout a nepustit, aby se mu už nemohlo stát nic špatného. Zároveň je to hrdý chlap se smyslem pro správnou věc. A evidentně - když se zamiluje tak naplno a udělá všechno na světě.
Kniha je o tom, jak si znovu vážit sama sebe, získat sebedůvěru svoji a jak věřit a přijímat lásku ostatních.

25.07.2021 4 z 5

Kushielovo vtělení Kushielovo vtělení Jacqueline Carey

Boží. Fakt. Hlavní dějovou linku jsem sice odhadla, ale i tak jsem četla jedním a zatajeným dechem.
Navíc Hyacintova část byla prostě dokonalá s jedním velkým aaaach.

19.07.2021 5 z 5

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Půjdu proti proudu a přidám tuto knihu mezi tu povedenější půlku série, kterou si rozhodně zapamatuju.
Cecily jsem si bezvýhradně zamilovala. Myslela jsem si, že milostnou zápletku jsem odhadla téměř na začátku Afriky, ale nemohla jsem se víc mýlit. Navíc Cecily prošla neskutečným vývojem během let. Neskutečně silna žena.
Naopak protivná Kiki a Alice ... bavilo mě sledovat i jejich osud ačkoliv trochu pokřivený.
Electře jsem ten progres věřila o něco méně, ale mělo to symboliku se samotnou Cecily a to mě na tom moc bavilo :)
Jednu * navíc za Mariam a islám. Hezká třešinka navíc.

30.06.2021 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Jak píše Knihomolka97 - je to slow-burn romance a to ne nijak uměle prodlužovaná. Naopak, krásně roste - jako semínko z ničeho, buduje se respekt, úcta, důvěra i láska. Není to klišoidní typu "sexy záhadný týpek s těžkou minulostí a obyčejná holka, která mu otevře oči a naučí ho lásce". Není to o prvotní neuchopitelné přitažlivosti kdy láska přichází až časem. Je to budování a o to víc to působí skutečně. Hlavní postavy nejsou dokonalé, ale díky výborně popsanému jejich uvažování, s nimi nakonec člověk soucítí a chápe je.
Současně má v sobě další roviny a každá u mě přidala v hodnocení hvězdičku navíc - láska a podpora rodiny, nekonečná píle a odhodlání jít si za svým snem a neobvyklé prostředí sportu.
A epilog je prostě jedno velké "áááách" :))))
Škoda jen toho názvu a anotace knihy. Kdybych si tak neoblíbila Kulti, asi bych do ní sama od sebe čas neinvestovala.

04.05.2021 5 z 5

Touha Touha Helen Hardt

Takhle se kniha nekončí. Prostě ne.

30.04.2021 1 z 5