pollyn pollyn komentáře u knih

Nevděčný Nevděčný Penelope Ward

Po dlouhé době jsem nedokázala dočíst knihu. Jedno velké klišé.

18.07.2023 1 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Do poloviny knihy jsem si myslela, že nemá cenu knihu ani dočítat. Pak nastal konečně zvrat, který ale autorky vůbec nevyužily. Konec se odbyl velmi rychle. Nechybí dojemný epilog. Tentokrát podprůměr.

17.07.2023

Svatba o Vánocích Svatba o Vánocích Melanie Moreland

Kdyby ta kniha byla delší tak se snad rozpustím v tom slaďáctví. Všichni jsou tak dokonalí a perfektní až to zní děsivě jak stepfordské paničky. Zápletka v podstatě žádná.

11.07.2023 1 z 5

Krvavá magie Krvavá magie Bianca Iosivoni

Nečekala jsem úplně novou dvojici, spíš pokračování té staré známé z jedničky, ale nevadí. Tentokrát byl příběh ucelenější, postavy lépe charakterizované a mělo to spád celou dobu. Pořád bych knihu řádila mezi průměrnou, ale baví mě ta vzestupná tendence tak se nechám překvapit dalším dílem :)

01.09.2022 3 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

(SPOILER) Moc jsem toho nečekala a taky jsem toho moc nedostala. New adult, kteří mají své pubertální chvilky. Popisované prostoduché myšlenky a rádoby flirtujici a vtipné momenty na úkor popisu fantasy světa. Přitom má příběh i svá světlá místa, ale bohužel i hodně děr. Kde se berou lovci? Kde se berou příšery? Proč je loví zrovna lovci? Mají lovci nějakou historii nebo z jakého přesvědčení loví stvůry? Jak se Roxy naučila ovládat magii? Může ji ovládat každý? Minulost Shawa má velký potenciál a stále čekáme, protože? Na konci král čarodějů a upírů? Jako vážně? Vždyť celý příběh byl přece celou dobu o něčem jiném. Ach jo.
Co hodnotím pozitivně je romantická linka a celkový originální "úděl" Roxy. A uvidíme co další díl.

31.08.2022 3 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Tak na tohle už jsem evidentně stará.

18.08.2022

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Miluju její slowburn romance. Má to prostě všechno! A navíc jsou ty postavy tak skutečný. Velká paráda!

16.08.2022 5 z 5

Setkání v Římě Setkání v Římě Alice Clayton

Vůbec to není vtipné. Kromě jedné, spíše trapné situace to rozhodně nesrsi humorem. Naopak. Jsou tam velké křivdy.
Spíše to má scénář "romantických útěků" Julie Caplin, ale i když je to plné jídla a kultury tak to není ono.

28.06.2022 2 z 5

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

Alex je dokonalý. Velmi dokonalý, citlivý, projevující emoce, trpělivý...až se mi zdál neskutečný :)
Za to Poppy byla trochu pomalejší :) a moc mi neseděla.
Rovněž mi vadilo přílišné zabíhání do minulosti. Myslím, že bych pochopila jejich vztah i z kratších kapitol. Naopak víc prostoru bych dala přítomnosti nebo budoucnosti.
Ale jo, bylo to nadstandardní :)

28.06.2022 3 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

To bylo tak špatné. První půlku jsem myslela, že hrdinka vypadla z románu 18. století. Druhá půlka byla jak laciný Harlequin. Korunu tomu dodala poslední kapitola.

11.05.2022 odpad!

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

(SPOILER) Abych použila velmi časté (a otravné) slovní spojení používané v knize - "perplex" jsem z toho teda nebyla.
Vyvíjelo se to slibně, ale tou chabou gradací příběhu to autorka zabila. Tajemství se odhalilo a popsalo na jedné stránce a pak se okolo něj jen bezejmenně tančilo.
Co alespoň zprostředkovat finální článek?
O faktických chybách (to počasí fakt nevyšlo :)) a naprosto neuvěřitelnému zákulisí hollywoodského prostředí ani nemluvě.

28.04.2022 2 z 5

Šíleně bohatý Šíleně bohatý Kylie Scott

Podle komentářů jsem čekala slabý podprůměr, ale nakonec mě příběh mile překvapil.
Hlavní linka byla trochu slowburn a tím byla jiná. Většina příběhů začíná velkým chtíčem, pak opatrnou láskou, následuje nějaký zvrat, odloučení a happyend. Tady to pořadí bylo trochu procházené a to bylo osvěžující. Taky se mi nestalo, že bych přeskakovala nekonečně nudné pasáže. To už se mi dlouho nestalo.
Je pravda, že všechny vedlejší postavy mi byly protivné a Alice se podle mě narodila bohovi svaté trpělivosti, ale co :)

23.04.2022 4 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Tak to byla opravdu jednohubka. Ploché postavy. Ona naivní, on zkažený.
Ale mělo to i jeden vtipný moment:
"Pan Lebka byl třeba moc milý chlapík. Typ, co rád zůstává doma, s manželkou sleduje opakování Raymond a má každý rád a zápasí jenom o víkendu, aby vydělal peníze na párové kurzy keramiky."

22.04.2022 1 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

Díky za příběh Rosie, za to ty hvězdičky.
Ale ti dva malí sígři? Achjo, polovinu knihy byli na sebe tak zlí, pomstychtivý a chladný, že se to skoro nedalo snyst.. Nejsem si jistá jestli to vyváží zbylé cukrbliky. Ale to je u téhle autorky taková klasika..

18.03.2022 2 z 5

Už žádné předstírání Už žádné předstírání Vi Keeland

Pohlazení jako vždy, sympatický hrdina jako vždy, hlavní hrdinka by potřebovala trochu proplesknou jako skoro vždy :-) A vážné zrnko pro doplnění příběhu. Vše podle očekávání od této dvojice autorek.
ALE! Oslovení BYTNÁ je fakt hrůzostrašné. Představím si domovnici s holí, silonovou zástěrou a natáčkama na šedivých vlasech. To fakt není sexy.

17.03.2022 4 z 5

Nahá pravda Nahá pravda Vi Keeland

To teda byla smršť! Kam na ty nápady chodí? :)
Grey musí mít fakt nervy ze železa a ostatně ona také :)
Trochu mě mrzelo, že Oliver se ocitnul rázem zapomenut a okolí jejich profesí bylo upozaděno, jakoby najednou nemuseli řešit běžný život, ale od toho jsou pohádky, že? :)

04.01.2022

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Úplně jsme si s hlavní hrdinkou nepadly do noty ...

03.01.2022

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Teda, ten věk postav opravdu nesedí. Rozhodně bych jim hádala minimálně o deset let méně a věkový rozdíl mezi nimi ještě prohloubila.
Každopádně to byla moc povedená slow-burn romantika na pěkných pár stránkách. Bavilo mě, že je to rozsáhlejší než průměrných 250 stran obdobných titulů, stihla jsem si je oba zamilovat :-)

03.01.2022 4 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Sice to bylo o něco méně přiblblé než předchozí díly, ale přiznejme si, že Williama a Stevena už bylo trochu moc. Uf.

29.12.2021

Pouto stínů Pouto stínů Keri Arthur

Konečně to zas nabralo spád! Tentokrát to není jen detektivka, ale zápletka se dost točí v osobní rovině. Dokonce tolik, že vyšetřování má víc děr než cedník :))) Ale přiznejme si, že kvůli krimi příběhu to nečteme, že? :)
Dia mi zase připravila menší infarkt svojí věštbou, ale je fajn, že i její minulé předpovědi byly pravdivé a tak od té schůzky s ní jsem byla celá nedočkavá :))
R a L jsou zlatíčka, Quinn asi utrpěl
transplantaci osobnosti a čtenář ho musí milovat :) no a ta naše můra dhampýrská má snad tělo a sexuální apetit jak robokop :)

28.12.2021 4 z 5