pollyn pollyn komentáře u knih

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

První polovina byla hodně hodně bláznivá. Dala mi zabrat. Ale druhá půlka? Paráda :) Od srdce jsem se nasmála :)

09.12.2021 3 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

To byla krásná pohádka

06.12.2021 5 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Kniha se dá popsat jednou větou: On chvíli váhá.
Jediné světlé místo je June.

17.10.2021 2 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Dějová linka Cartera se mi moc líbila, včetně Gordona a Lucy. Škoda, že příběh Kendall byl tak překombinovaný.

26.08.2021

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

To je strašná slátanina

24.08.2021 odpad!

Královna plamenů Královna plamenů Laura Sebastian

Líbil se mi vývoj vedlejších postav. Theo jsem si neoblíbila. Prostě ne.
Cress je peckova! Už ve dvojce ji žeru a těším se na každou scénu s ní :)
Soren? Během třech dílů dospěl. Artemis? To byla pořádná hrdinka a holka, co to má v hlavě srovnané :)
Heron? Do něho se člověk nemohl nezamilovat :)
A Blaise? Ach ano. Hrdina fantasy jak má být. Rozervaná duše a chrabrost a hodnoty nade vše ❤️

02.04.2021

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Dalo by se pokračovat, mohli mít všichni další cíl, mohly se vztahy ještě chvíli komplikovat... Ale takhle to bylo dokonalé :) jsem moc spokojená, všechny bych je chtěla za přátelé. Nebyli dokonalí, nebyli to klaďasové a o to víc mi přirostli k srdci :)

01.03.2021

Na ostří nože Na ostří nože Julie James

Překlad do češtiny: Džejdý? Jako vážně?
Jinak jsem se od poloviny knihy usmívala jak měsíček na hnoji :) bylo to Darcyovsky milé a romantické:)

06.02.2021 4 z 5

Americký princ Americký princ Sierra Simone

Celá série stojí za to. První díl je nejslabší, ale dává čtenáři čas navyknout si na styl a téma příběhu....
Je zvláštní, ojedinělá a nekonvenční. Občas děsivá, těžko uvěřitelné, ale je tam tolik emocí! Vlastně nezáleží na tom, do jakého prostředí je příběh zasazen...
Ovšem až všechny díly naráz dají ucelený obrázek ;)

28.12.2020 4 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Bože jak mi Raven lezla na nervy. Fňukna.
Gavin ostatně taky. V jednadvaceti nemá koule na to postavit se matce? Grr.
Nejvíc zajímavá postava byla Weldon. Jako jediná měla něco navíc.

28.12.2020 2 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

No já nevím. Nemělo to spád.
Spousta prázdných dialogů a zároveň hodně věcí zůstalo nevyřčeno nebo se "prostě staly" bez hlubšího popisu. Vždycky jsem měla pocit, že nějaký mikropribeh někam míří, zdlouhavě se k tomu postavy odhodlávají a nakonec se to přejde jednou větou.
Ve výsledku jsem zklamaná a po dalším dílu už nesáhnu.

28.12.2020 2 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Proč to má tak blbý název a lacinou obálku? Je to škoda!
První půlka je taková sluníčková "aaaach" a druhá půlka? Ty brďo, to jsem nečekala. Moc dobrý.

27.12.2020 4 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Byla jsem napnutá až do konce :) jedna z nejlepších brownovek :)

06.10.2020 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Začátek byl dechberoucí, ale s ubíhajícími stránkami šla originalita dolů. Poslední čtvrtinu knihy bych rozvedla, znásobila a pak by byl konec víc uspokojivý. Škoda.
Nicméně bylo ústřední téma originální jako vždy!

30.01.2024 3 z 5

Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Gabriella Santos de Lima

Konstrukce příběhu odpovídá žánru, ale stylistikou se vymyká a to je příjemně osvěžující :) styl autorky mě opravdu oslovil. Možná to dělá i to, že originál je v němčině a tak přicházíme o ta klasická překladatelská klišé typu "vlasy v odstínech pepře a soli".
Dějově mě trochu ruší to letecké prostředí, podle mě nadbytečné. A hlavně nízký věk postav je nevěrohodný. Kdyby jim bylo o pět let víc tak by i ta stipendijní Pocahontas víc vynikla. Nevím. Každopádně se těším na další díl.

22.01.2024 4 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Teda to byl ale hodně zlej klaďas. Nebylo to špatný, ale ta hlavní tajemství jsem úplně nezkousla.

14.01.2024

Láska a jiná slova Láska a jiná slova Christina Lauren

Hlavní tajemství, spor, na které celou knížku čekáme, na mě úplně nezapůsobilo. Ani k jedné postavě mi to úplně nesedělo a vysvětlení bylo strohé, stručné.
Taky mám výhrady k naivitě obou teenagerů. Jejich ostýchavost ve 14 letech se dá pochopit, ale v 18? Že by neměli alespoň teoretické znalosti o sexu? :)
"a jseš můj kluk?"

12.01.2024

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

U druhého dílu jsem jenom kroutila hlavou. Škoda, že to velmi kopíruje Bez naděje (C. Hoover).

15.12.2023 2 z 5

Láska s Liamem Láska s Liamem Melanie Moreland

Bez zápletky. Fakt. Vůbec žádná tam není pořád dokola se jede: "jsem pevně rozhodnutý mít je obě až do smrti ve svém srdci" a dojemné "nemůžu uvěřit, že máme takové štěstí". Tadydadydá.

06.12.2023 2 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Ani jedna z hlavních postav mi vlastně nebyla sympatická. Ale vzhledem k jejich patologickému chování je to asi dobře :)
Kdyby byl příběh zakončený třeba pár stran před koncem tak bych z knížky měla silnější pocit ;)

16.11.2023