playada playada komentáře u knih

Sběratel Sběratel John Fowles

WOW. Jestli se chcete pořádně vyděsit, tak čtěte. Upozorňuji, že vam bude špatně. Ale to k psychu patří, že ? Hodně dobrý, budete spokojení. Tak neváhejte.

28.09.2022 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Doposloucháno s vypětím všech sil. Nuda, nuda a nic než nuda. Nedoporučuji k četbě, sáhněte radši po něčem jiném.

31.08.2022 1 z 5

Naleziště Naleziště Patricia Cornwell

Neurazilo ani nenadchlo. Popis forenzních metod je zajímavý. Docela mě bavil Marino. Kay a Lucy mi lezou na nervy svou nadpozemskou výjimečnosti. Nejlepší školy, neskutečná inteligence, v podstatě genialita... Důležité funkce, v FBI, u prezidenta, u britské královské rodiny atd., Atd . Pohádkové výdělky ( zejména Lucy ) , kupují si vlastní vrtulniky , jachty a nevim co ještě... Když to srovnám s Colombem a jeho pršipláštěm... Bez komentáře.

23.08.2022 3 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Až na tomto portále jsem se dozvěděla, že se jedná o kočičí sérii. To mne potěšilo. Pokusím se najít další díly , protože mi tento styl psaní zkrátka sednul. Jelikož bývám občas v kočičí společnosti, dokážu si představit, že i ony by levou zadní vyřešily detektivní záhadu. V naší kočičí partě jsem bezesporu já " Ta nejmíň chápavá ".

08.08.2022 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Dávám tři hvězdičky za to, že jsem to přečetla až do konce. Ale jinak - docela to bolelo. Tak nějak mi vadí záporák= hlupák. Opravdu jsou zločinci mamlasové, kteří se chovají jako Pat a Mat ? Nemyslím si. Musí být nutně vulgární a násilničtí ke svým komplicům a rodinným příslušníkům ? Já nevím, ale skutečný svět zločinu mi přijde sofistikovanější. Ke smůle obětí.

27.07.2022 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Je to pěkné, ale dost těžké, řekla bych... Jako šachy. Různé figurky se pohybují po herním plánu a vy je musíte všechny sledovat. Jinak vám uteče něco důležitého a dostanete šach mat. Jako v mém případě. Nějak jsem se v té " koncovce " ztratila. Ale to je moje chyba. Nikoliv autorova.

23.07.2022 5 z 5

Zubař Zubař Tim Sullivan (p)

Já jsem si to užila. Autistický seržant mě bavil. Těším se na další díly s tímto roztomilým podivínem.

11.07.2022 5 z 5

S pocitem viny S pocitem viny Keri Beevis

Je to spíše červená knihovna, než thriller. Milovníkům thrilleru bych to asi nedoporučila. Cílová skupina jsou podle mne slečny... Těm se to pravděpodobně bude líbit a z Jacka budou paf.

26.06.2022 2 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Autor vás nějakým záhadným způsobem donutí mít rád všechny lidi na světě. To umí málokdo.

08.06.2022 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

My máme v domě taky pár pěkně protivnych, nesnesitelných, mrzouckych starych lidí. Ale, co se skrývá pod tou slupkou ? Po přečtení této knihy mám chuť znovu nalézt skryté osobnosti v těch anonymních šedých a věčně nakvašených bytostech.

17.05.2022 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Asi bych to vubec nezařadila do kategorie " Knihy pro děti ". Myslím, že i pro dospěláka je to docela oříšek k rozlousknuti. Elsa je značně nestravitelné dítě. Ale vzhledem k tomu, že má patrně také "nějaký " syndrom, se to dá pochopit. Babi byla asi fajn, ale nemáme příliš příležitosti s ní pobýt, abychom si udělali vlastni usudek.. Říše fantazie je prima, ale nedokážu si do ní dosadit konkrétní osoby. V hodnocení jdu zlatou střední cestou. Nezavrhuji, ale ani nevelebim.

11.05.2022 3 z 5

Nejdražší dcera Nejdražší dcera Elizabeth Little

Hlavni hrdinka mi byla sympatická, libily se mi její hlášky ala Phill Marlow. Jelikož to byla autorčina prvotina, musime odpustit i jistou naivitu. Spisovatelka ma v sobě zcela jistě potenciál.

06.05.2022 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Já chci taky být Britt Marie.

11.04.2022 5 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Já mám ráda, když je pomsta sladká... Ale musí být alespoň trošku uvěřitelna. Což v tomto případě není ani trochu. Je to takový James Bond. Připadala jsem si autorkou lehce podvedená. Snad si nemyslela, že jí to zbastim ?

30.03.2022 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Kdo je Lombard ? ;-)

23.03.2022 4 z 5

Ve vteřině Ve vteřině Suzanne Redfearn

Já nevím. Mně to přišlo takové mravokárné.

02.03.2022 1 z 5

Stupně viny Stupně viny H.S. Chandler

Zajímavé. Neotřelé. Nezvyklé. Nápadité. Překvapující.

24.02.2022 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Moje první kniha Patrika Hartla a hned pět hvězd. Bingo. Ať přemýšlím jak přemýšlím, nenalézám žádná negativa. Všechny postavy mě bavily a byli mi sympatické. Všem jsem držela palce, ať se z těch životních šlamastik nějak bez úhony vyškrábajį. Moc líbilo, děkuji autorovi.

17.02.2022 5 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Jako, dalo se to.. Když budete přeskakovat takovou tu omáčku okolo ( kniha by s přehledem mohla mít poloviční počet stránek ), tak to dáte. Mno. Tak tolik asi k tomuto počinu určitě nadějné spisovatelky.

15.02.2022 3 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Asi je to dobré, akorát, že to čtu zřejmě pozpátku... Začínám hrou 3 a to je asi trošku problém. Že jsem měla začít hrou 1... Malinko jsem se v příběhu ztrácela... Takže pro všechny, kteří se chystají knihu číst : ano, ale začněte pěkně od začátku !!

01.02.2022 5 z 5