planet129 planet129 komentáře u knih

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Když jsem na tuto knihu četla nějakou recenzi, vždy se jednalo o velice kladnou. Kvůli tomu jsem možná měla až moc vysoká očekávání. Do cca dvousté strany mě kniha neskutečně bavila, pak to spadlo na klasickou YA romantiku. Kniha je velmi čtivá, spíše oddechovka, ale dle mého nic světoborného.

07.01.2018 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Je pro mě těžké tuto knihu hodnotit, protože je skvěle napsaná, ale některé povídky se mi nelíbily hlavně kvůli postavám. Ještě bych chtěla upozornit na ilustrace, které byly opravdu nádherné a skvěle doplňovaly příběh
Královna - vůbec nerozumím “lásce“ mezi Amberly a Clarksonem. Clarkson je prostě stvůra, už od Selekce si to myslím a názor nezměním, Amberly mi naopak přišla jak cvičený pes. Cokoliv jí Clarkson poručil, ona to udělala. Nezlobte se na mě, ale tohle je láska?
Princ - no kdo nemiluje Maxona :D příjemné čtení, dokázala jsem se do něj vcítit a víc pochopit proč co dělal. A k tomu ty jeho hlášky, skvělý!
Strážce - Kiera dokázala nemožné- změnit mj názor na Aspena. Neměla jsem ho vůbec ráda, až do teď.
Miláček - nejlepší povídka z celé knihy. Člověk si u této povídky více uvědomí, co to znamená doopravdy někoho milovat
Z pohledu Celesty - Celesta je mrcha a přišla mi tak i když se u konce příběhu změnila. To, co dokázala udělat kvůli koruně a Maxonovi, bylo opravdu něco
Komorná - ne, to prostě ne. Lucy mám ráda, ale proč autorka popisovala zrovna tuhle část jejího vztahu s Aspenem? Proč radši nemoha napsat, jak se seznámili? Lucy se mi k Aspenovi hodila, až do teď
Druhé výročí - uvolněné, rychle přečtené, moc pěkná povídka. Myslím si, že kdyby byl příběh delší, možná by to i prospělo
Co dělají teď? - rychlé životopisy některých účastnic Selekce. Bylo mi jich líto, že se k nim lidé po Selekci tak chovali a ani jsem si neuvědomovala, jak to pro ně muselo být těžké

31.12.2017 4 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Nebylo dobré rozhodnutí se do knihy začíst během čtecí krize. Po 2 týdnech jsem se proto rozhodla ji odložit. Některé povídky byly povedené, jiné se zabývaly blbostmi. Celkově byla kniha nudná a nezajímavá

28.12.2017

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Nelze popsat slovy

27.11.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Podle mě asi nejslabší díl z celé série. Doufala jsem, že Eadlyn už bude snesitelná, což se částěčně stalo, ale po Selekci, Elitě a První nemůžu hodnotit jinak. Eadlyn se nakonec rozhodla dobře, dokonce jsem tento konec předpokládala

09.11.2017 3 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Tak tohle bylo opravdu něco. Ani nemůžu vyjádřit slovy, jak skvělá kniha byla. Je skoro povinnost si ji přečíst

29.10.2017 5 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Po skoro 2 týdnech jsem se konečně donutila knihu odložit. Příběh se neskutečně táhl, dle mého by kniha mohla mít o 80 stran méně. Pro mě je to největší zklamání za celý rok. 1 hvězdiču jsem dala za nápad

21.10.2017 1 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

O něco lepší než Scarlet, ale na Cinder to nemá. Je to opravdu skvělá kniha, co stoprocentně stojí za přečtení! (taky jste si v knize tak oblíbili Thorneho? ❤ :D )

07.10.2017 4 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

V příběhu už jsem se tak neztrácela, jak tomu bylo u prvního dílu. Závěr se dal až na jednu vyjímku očekávat, ale i tak to bylo pěkné počteníčko. Boužel stále nemám ráda žádnou postavu z příběhu, což se mi tak často nestává

22.09.2017 4 z 5

Hledání modré Hledání modré Lois Lowry

Tohle je druhá kniha co čtu od autorky a zase mi tu vadí jedna věc - otevřený konec. Chci vědět, jak to dopadne, a to opravdu hodně, ale budu se nejspíš muset smířit s tím, že se to nikdy nedozvím. Jinak co se týče knihy - musím říct, že ze začátku jsem měla chuť knihu odložit, ale nakonec jsem to neudělala a nelituji toho. Kniha je opravdu krátká, přečtená za chvíli, takže nic moc extra či světoborného nečekejte

08.09.2017 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Příběh je opravdu skvěle napsaný. V knize jsem ocenila krátké kapitoly i ilustrace. Opravdu nevím, co bych o knize řekla, snad jen to, že je opravdu skvělá a stojí za přečtení

03.09.2017 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Už od začátku mě kniha neskutečně bavila, ale ten konec to prostě musel zkazit... Proto dávám 4* místo 5* Je tu však ještě jeden nedostatek, za který mám chuť vraždit - proč se Magnus Bane jmenuje v češtině Krasomil Pohroma?!? Viděla jsem film i seriál a Magnus je zde prostě skvělý, a v knize s ním udělají tohle...

30.08.2017 4 z 5

Kráska a zvíře: Zakletá v knize Kráska a zvíře: Zakletá v knize Jennifer Donnelly

Tohle je první zpracování Krásky a zvířete, ve kterém jsem Belle neměla ráda. To je asi jediné, co bych knize mohla vytknout. Je to oddychovka přečtená tak za 2 odpoledne, takže něco velkého od knihy neočekávejte

08.08.2017 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Začátek - skvělý, prostředek - matoucí, konec - dobrý. Asi takhle bych vyjádřila pocity z této knihy. Možná je to tím, že jsem měla vysoká očekávání, ale kniha mi nesedla

03.08.2017 2 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Kniha se mi velmi líbila. Děj byl opravdu velice dobře propracovaný - a to až příliš. V knize jsem se často ztrácela a mnohokrát jsem nechápala několik pojmů. Nakonec mi to ani moc nevadilo a od čtení mě to neodradilo

20.07.2017 4 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Na mě byl příběh až moc přeslazený, ale co se dá od autorky čekat ;) Kniha je skvěle a velmi čtivě napsaná. Jediné, co mi vadilo, byly hlavní postavy. Ta jejich nerozhodnost...

16.07.2017 3 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Prvních 50 stran se mi celá kniha pletla, ale poté se to rozjelo a já ji nemohla odložit. Objevilo se zde mnoho krásných myšlenek, což u mne bylo další plus. Opravdu se mi zamlouval autorův styl psaní - obzvláště jak dokázal popsat postavení homosexuálů v dnešní době

08.07.2017 3 z 5

Harryho Pottera jsem nikdy nečetla a nejradši bych si dala facku, že jsem se do těchto knih nepustila již dříve. Je to opravdu skvělá kniha! A ty ilustrace jsou prostě božské...

06.07.2017 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Kniha nebyla extra čtivá a měla snadno předvídatelný závěr, ale i tak mě příběh zaujal

01.07.2017 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Kniha byla o trochu slabší než první díl, ale nezklamala. Těším se na pokračování :)

19.06.2017 4 z 5