pkweb.eu pkweb.eu komentáře u knih

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Přelouskáno jako audiokniha.
Hezky zpracovaný profil zloděje, kterému lidi věří, že chce bojovat proti zlodějům. Je pravda, že proti němu jsou klasičtí zkorumpovaní politici s pár nakradenými miliony rázem čisté duše..

16.07.2018 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Těžko hodnotit...
Z pohledu základní vize projektu „Shakespeare 400“ (přiblížit myšlenky Shakespeara dnešním čtenářům) je Macbetha povedený kousek. V porovnání s dalšími knihy autora (série Harry Hole) je však slabší příbuzný. Přímočařejší a předvídatelné.

13.05.2018 4 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Paráda. Všem, co cokoliv píší nebo se chystají psát, určitě doporučuji.
Životopisné části jsem přeskočil, vše o praktickém psaní však stojí za to.

15.03.2018 5 z 5

Válka umění Válka umění Steven Pressfield

"Přečteno" v audio formátu. O trochu více duchovní, než bych si představoval, ale jinak trefně popsáno. Inu, Odpor je svině, o tom vím své.

19.02.2018 4 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Poslechnuto v nemocnici jako audiokniha. Osoba obra i celkový styl psaní je parádní. Jen mi asi nepřijde ideální postavit pohádku pro děti na pojídání jiných dětí a popisování, jak křupaly při požírání kostičky..

01.02.2018 3 z 5

Tiché šlapací království Tiché šlapací království Zdeněk Svěrák

Poslechnuto v nemocnici jako audiokniha. U Svěráka mám obecně jeho hru se slovy rád, toto mi však přišlo oproti jiným jeho věcem salbší.

01.02.2018 3 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Rozhodně zajímavý příběh. když to srovnám se životopisem S. Jobse, tak mi toto přišlo méně čtivé, ač jako osobnost Musk nezaostává.

01.02.2018 4 z 5

Na volné noze Na volné noze Robert Vlach

Na volné noze prozatím nejsem, přesto knihu považuji za velmi přínosnou. Komplexně uchycené téma a bodové shrnutí na konci kapitol je parádní nápad. Určitě se k některým částem ještě vrátím.

12.01.2018 5 z 5

Dubánci - příběhy jednoho roku Dubánci - příběhy jednoho roku Leona Šťastná

Dubánky sleduji od jejich vzniku (graficky) a knihu jsem koupil s určitou skepsí. Příběhy mě však mile překvapily až mi nakonec toho textu přišlo málo.. Pokud bude pokračování, rád dětem opět pořídím.

29.12.2017 5 z 5

Tanečnice Tanečnice Ivan Kašpárek

Opět krásná hra se slovy a příběh k zamyšlení.

14.09.2017 5 z 5

Osudy válkou změněné Osudy válkou změněné Jitka Závodná

Velmi hezky napsáno. A fakt, že se jedná o skutečné události to celé umocňuje.

31.07.2017 5 z 5

Tetovaná teta Tetovaná teta Daniela Fischerová

Knihu si vybrala dcerka sama v knihovně. Když jsem jí pak předčítal bavila se nejen ona, ale i já.

29.05.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Ač podobný styl, přesto opět jiné a opět trochu zvednutá laťka. Střídání pohledů, akční střih, slepé uličky – prostě vše, jak známe. Bohužel včetně přetaženého konce.
Více http://www.art9.cz/jo-nesbo-ma-zizen-hre/

17.05.2017 5 z 5

Příběhy draka Balabána Příběhy draka Balabána Jaroslav Perry

Knihu si vybrala dcerka v knihovně. Přečetli jsme jí spolu po večerech a ke konci knihy už znala shodný úvodník pohádek nazpaměť. Příjemné čtení, které nás bavilo oba.

25.04.2017 5 z 5

Příšerky a příšeři Příšerky a příšeři Pavel Šrut

Vybrala si to malá dcerka v knihovně. Přečetl jsem jí to během dvou večerů a občas se nad úderností pobavil.

28.03.2017 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

V podobných knihách jsem se nikdy nikterak nevyžíval, ale musím říct, že jsem se čtením pobavil. Čtením se o zemích nic vyloženě nového nedovíte, spíše nahlédnete do běžného života a to s příjemným autorovým nadhledem a humorem.

22.03.2017

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Vesměs je to přesně podle očekávání. Kniha mě ničím nepřekvapila a docela jsem se pobavil.

26.01.2017 4 z 5

Je z toho cítit, že autor chtěl stvořit něco jiného, ale přitom jet na osvědčené vlně vyprávění.
I proto to táhne ke srovnání s předchozími knihami, které nastavily laťku vysoko. Podle mě se s tím popral autor parádně.
Nevím, jestli to je tím, že po přečtení několika komentářů, jsem neměl výrazná očekávání, ale mě knížka bavila.

17.01.2017 5 z 5

Stop prokrastinaci Stop prokrastinaci Leo Babauta

Poslechnuto jako audiokniha. Klasická motivační kniha. Samotným přečtení pochopitelně odkládat nepřestanete, ale pár tipů je užitečných.

04.01.2017 3 z 5

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Přečetl jsem tři povídky a dál již nepokračoval. Není to špatné, ale jsou zajímavější příběhy. Nevím, jestli to je tím, že autor v úvodu prozradí, že se snaží o nějaké překvapení, ale mě to přišlo všechno více či méně očekávané.

02.01.2017 3 z 5