Pivísek Pivísek komentáře u knih

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Klasický ženský román... Tato kniha je první, kterou jsem od autorky četla, ale pokud si budu chtít vyloženě odpočinout u nějakého nenáročného čtení, nebude mi dělat problém přečíst si od ní něco dalšího. Připomíná mi knihy Alexandry Potter, takže sázka na jistotu a spokojenost.

17.06.2016 4 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Výborné, přestože konec nepřekvapil! :o)

30.05.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nečekaně příjemné čtení! České autory nemám moc v oblibě, ale Radka mile překvapila... Je fakt, že jsem se trošku ztrácela v postavách, je jich tam přece jen více a člověk občas musel zauvažovat čí je to manžel, dítě, kamarádka a pod., ale nakonec celá mozaika vztahů dávala smysl. Takže za mě palec nahoru! :o)

12.05.2016 4 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Slabší odvar Deníčku moderního fotra...

12.05.2016 3 z 5

Když jsem zjistila, že vyjde tento komiks, byla jsem nadšená! Avšak po přečtení mé nadšení mírně upadlo. Čekala jsem více informací a popisů (zážitků?) z jeho běžeckého života, kolikrát je na dvoustraně jen pár vět, které nic moc neřeknou a obrázek děj dále téměř neposune... Kresby jsou hezké, ale celý ten koncept mohl být dotaženější... Vzhledem k tomu, že je Emil jeden z mých oblíbených sportovců, dávám o * více než bych dala normálně.

24.04.2016 4 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Tak nějak jsem nevěděla, zda mám dát 3* nebo 4*... Kniha se četla dobře, byla napínavá a byla jsem zvědavá, jak nakonec dopadne... Akorát ten závěr - byly už ze začátku knihy náznaky tohoto vyústění a já si toho nevšimla, nebo se autor rozmyslel na poslední chvíli? Jako bych neznala všechna fakta a autor si jich nakonec pár přidal, aby konec seděl jak má... Ale přísně vzato detektivka to není, takže se autor nemusel držet desatera pátera Knoxe. Za mě tedy lepší průměr! :o)

08.04.2016 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Knihu jsem "četla" jako audioknihu a film jsem neviděla vůbec. Ale jak zde již pár lidí psalo - nevím, co na tom všichni vidí. Snad jen ten krásný poetický jazyk a barvitý popis stojí za zmínku, ale děj je celkem o ničem. Takže za mě průměr...

08.04.2016 3 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Já teda nevím, jestli jsem četla stejnou knihu jako ostatní... Děj byl místy (většinou) nudný, popisování situací dost oklikou a než se autor dobral "jádru pudla", tak bylo všem stejně jasné, jak to dopadne. Nevím, zda to bylo autorem či překladatelem, nicméně vžít se do postav byl nadlidský výkon a o napínavosti zápletky jsem si mohla nechat zdát. Je to první kniha, kterou jsem od autora četla a pokud jsou všechny takové, to raději zůstanu u filmů podle jeho knih, u těch si totiž i občas popláču... Rozhodování mezi 2* a 3*, nekonec nižší, protože si děj za chvíli stejně už ani nebudu pamatovat...

20.03.2016 2 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Naštěstí jsem ji četla po kouskách v práci při obědě, takže se mi "nepřejedla". Ale i tak mi historky občas nepřišly úplně vtipné nebo zajímavé, tím však nechci říct, že by kniha byla špatná! Prostě dobrý průměr! :o)

12.03.2016 3 z 5

Kyanid a Štěstí Kyanid a Štěstí Matt Melvin

Škoda, že něco prostě nejde přeložit, ale i tak tato dvojice vždy pobaví! :o)

08.03.2016 4 z 5

Slepice v Africe Slepice v Africe Nela Fialová

Pecka, dávám palec hore a doporučuji! :o)

02.03.2016 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Přestože jsem si nemyslela, že budu číst po Mrázu i další díly, nakonec jsem neodolala. A dobře jsem udělala! :o) Nedokážu říct, který díl se mi líbil více, ale určitě se vrhnu i na další... Protože konec je mírně přiotevřený a já prostě nutně potřebuju vědět, jak to dopadne! :o)

02.03.2016 4 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Nebýt trošku větší popisnosti, než jsem zvyklá, dám klidně 5*, protože příběh byl vážně povedený. A ten závěr! Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi psychologické thrillery... Kniha se vám opravdu dostane pod kůži a nepustí vás až do úplného konce! :o)

11.02.2016 4 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Veselá a pohodová knížka, která se četla tak nějak sama. Pokud hledáte něco zábavného a odpočinkového, určitě doporučuji! :o)

09.02.2016 4 z 5

Mladá můžeš být jen dvakrát Mladá můžeš být jen dvakrát Adena Halpern

Milá, veselá a čtivá kniha na dovolenou nebo jen tak pod deku s teplým čajem v zimě... V některých věcech jsem se poznávala a nejspíš se budu poznávat i v budoucnu, ale hlubší smysl bych v tom nehledala. 3,5*

29.01.2016 3 z 5

Velká domácí kuchařka Velká domácí kuchařka Jarmila Mandžuková

Našli jste tam někdo recept na žemlovku? Jinak musím říct, že kromě internetu je to můj oblíbený pomocník do kuchyně! :o)

16.01.2016 4 z 5

Hořící pokoj Hořící pokoj Michael Connelly

Můj první Harry, proto nemám srovnání, nicméně mě překvapilo, že se v knize řeší dva na sobě nezávislé případy najednou. Trochu to mátlo, když se člověk zaměřil na jeden případ, pak zase autor skočil k druhému... Čekala jsem, že se třeba případy někde protnou, ale nestalo se, bohužel. Ovšem styl psaní má autor dobrý, bez zádrhelů či zbytečného vysvětlování a zabíhání do nudných detailů, prostě svižná detektivka (krvák nečekejte) ze staré školy.

11.01.2016 4 z 5

Andalusie Andalusie Anthony Ham

Průvodce velice pomohl, určitě doporučuji všem, kteří jedou na delší dobu a nejen po známých destinacích...

02.01.2016 5 z 5

Hledám přítelkyni pro konec světa Hledám přítelkyni pro konec světa Tiffanie DeBartolo

Lehké hippies čtení na dovolenou... Kniha se trochu snaží tvářit jako studnice hlubokých myšlenek, ale občas se jí to prostě nedaří... 3 a 1/2*

21.12.2015 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mnoho povyku pro nic... Od bestsellerů toho ani velice moc nečekám a tady jsem si potvrdila, že právem. Na předvánočním knižním trhu se dají určitě najít daleko lepší tituly. A nemají reklamu, za jejíž peníze by se zaplatilo jídlo dětem v hladovějící Africe...

16.12.2015 3 z 5