Pivísek Pivísek komentáře u knih

Opakující se Stařík, nicméně se kniha četla opět dobře. První půlka je dost postavená na historii a politice, takže přes tyto pasáže jsem se musela prokousat, ale pak už to šlo.

21.07.2014 4 z 5

Přežijí? 45 příběhů, kdy život visel na vlásku Přežijí? 45 příběhů, kdy život visel na vlásku Pierre Bellemare

Skvělá povídková knížka, ke které se ráda vracím, když nemám co jiného zrovna číst...

Já se pomstím! Já se pomstím! Pierre Bellemare

Lovci lidí Lovci lidí Pierre Bellemare

Že by to bylo extra čtivé, to se říct nedá, ale člověk se alespoň přiučí, jak to vlastně bylo s Bonnie a Clydem a dalšími zločinci, o kterých slýcháme, ale vlastně skoro nic nevíme.

21.07.2014 2 z 5

Na odstřel Na odstřel Lucie Lomová

Kresby Lucie Lomové mám ráda, takže po této stránce jsem byla naprosto spokojená. Klasická detektivní zápletka byla předvídatelná, ale to nevadilo, celkově se mi kniha velice líbila...

Panika Panika Lauren Oliver

Moje první přečtená kniha této autorky a rozhodně nezklamala. Byla čtivá, měla dobrou zápletku, přesto celkem očekávané rozuzlení. Nicméně kdo má takovýto žánr rád, určitě si přijde na své, já jsem byla velice spokojená! :o)

Kuchař Kuchař Martin Suter

Nenadchne a neurazí... Pohodové čtení, ale pro mě moc zdlouhavé popisy jídel, které se stále opakují. Příběh hodnotím kladně a přes veškeré zbytečné "obkecávání" jsem neuvažovala, že knihu odložím a nedočtu. Takže fajn.

Myši Myši Gordon Reece

Fantastická kniha! Husí kůže mi běhala po zádech až do rána, neboť jsem kvůli čtení nemohla spát. Pokud si chcete přečíst čtivý a napínavý psychothriller, můžu jenom doporučit!

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Vzhledem k tomu, že jsem od autora nic jiného nečetla, se mi kniha líbila moc. Byla přesně podle mého gusta, humorná, bizarní, trochu (víc) praštěná a mírně šílená. Zkusila jsem ji doporučit pár přátelům a zjistila jsem, že to vidí stejně. Prostě palec hore.

21.07.2014 4 z 5

No co na to říct. Kniha se mi líbila velice, bohužel s filmem má pramálo společného. Myslím, že kdyby tvůrci zfilmovali to, co opravdu v knize je, rozhodně by film stál za to! Věřím, že kdo knihu nečetl, asi se mu bude film líbit, nicméně já tam marně hledala něco, čeho jsem se nedočkala. Oproti filmu kniha úžasná, je napsaná spíše pro děti, ale s tím jsem počítala, takže doporučuji!!! :o)

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Krásné, smutné a bohužel pravdivé... Knihy takového žánru moc nečtu, ale tato mě uchvátila, neboť pro nás laiky a neznalce historie je obsah podaný čtivou formou, navíc komiksovou, takže se začtete, ani nevíte jak. A ještě se člověk něco přiučí. Rozhodně doporučuji i těm, kteří nečtou historii a komiksy - jako já. Stojí za to!

Epidemie Epidemie Robin Cook

Napínavý děj, dobrá zápletka, nečekané rozuzlení...

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Nesbo je jeden z lepších autorů severské krimi a tato kniha jedna z nejlepších od něj. Takže určitě stojí za přečtení. Líbil se mi styl vyprávění, jen jeho alkoholický a soukromý život by nemusel být tak rozmazáván, ale když se člověk soustředí spíše na detektivní zápletku a ne na osobní, je to určitě dobrá kniha.

Inferno Inferno Dan Brown

Rozhodně jeden ze slabších výtvorů autora. Co se týče problematiky a jejího řešení, určitě to stojí za zamyšlení, ale více se mi líbily starší knihy.

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Od knih typu "bestseller" toho nikdy moc neočekávám, ale tato mě opravdu chytla, byla čtivá, zajímavá, měla spád, každopádně můžu jen doporučit!

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Do půlky téměř o ničem, ale pak se děj vzpamatoval a nakonec příjemné překvapení v podobě zajímavého rozuzlení. Kdybych věděla, že je začátek tak slabý, asi bych sáhla po jiné knize této autorky, ale nakonec to bylo celkem fajn! :o)