Přežijí? 45 příběhů, kdy život visel na vlásku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Celkem 45 pravdivých příběhů ze všech koutů světa o lidech, kteří se ocitli v mezních situacích a jejichž život visel na vlásku. Jak tyto neuvěřitelné a nebezpečné situace dopadnou? Přežijí jejich aktéři? A na čem to závisí – na odvaze a vynalézavosti, nebo je to otázka náhody a štěstí? ● Na vesmírné lodi Apollo 13, mířící k Měsíci, došlo k výbuchu ● Letadlo s uruguajským rugbyovým týmem se zřítilo v Andách ● Antonio Gonzales a Milton Verdi se ztratili v Amazonii s kapsami plnými peněz ● Carolina Mabuingo rodila při záplavách v koruně stromu ● Pětiletá Kathy Ficus spadla do třicet metrů hluboké trubky o průměru čtyřicet centimetrů ● Bouna Wadé se rozhodl emigrovat ze Senegalu zavěšený na podvozku letadla směřujícího do Francie...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74048/big_preziji-45-pribehu-kdy-zivot-visel--rFl-74048.jpg 4.210
Žánr:
Literatura světová, Povídky

Vydáno: , Motto
Originální název:

Survivront-ils?, 2005


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Přežijí? 45 příběhů, kdy život visel na vlásku

Jana283
21.08.2018

Zajímavé příběhy. Tragický překlad.

ivca.jaresova
28.07.2014

Všechny příběhy se mi líbily, ale radši jsem měla ty, co končily dobře


Pivísek
21.07.2014

Skvělá povídková knížka, ke které se ráda vracím, když nemám co jiného zrovna číst...

dalimoni
29.07.2012

Velmi zajímavá kniha, kde se čtenář dozví skutečné příběhy, kde hlavním hrdinům jde o samotné přežití. Bohužel to vždy nekončí jako v "americkém" filmu a mnohdy hrdinové umírají. Autor píše velmi čtivě a dozvíme se o některých mediálně známých příbězích (uruguayští ragbisté, kteří ztroskotali v Andách a pro přežití jedli své mrtvé spolucestující, o misi Apolla 13 atd.). Některé příběhy jsou naopak mediálně téměř neznámé pro mainstreamového čtenáře běžných tiskovin. Ale i tak téměř neuvěřitelné a zajímavé, proto knihu doporučuji přečíst.

rose
12.01.2012

Některé tyhle napínavé příběhy známe ze záhadologické literatury nebo z novin, některé neznáme vůbec. Co všechno dokáže člověk udělat aby přežil? Tak jsem ze zamýšlela, co bych udělala já. Jedla bych lidské maso? Bůhví.