piquillio piquillio komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Silný příběh, jen formálně mi to přišlo slabší.

22.10.2018 4 z 5

Příšerná teta Příšerná teta David Walliams

Bohužel celkem neoriginální kousek.

24.07.2018 2 z 5

Půlnoční gang Půlnoční gang David Walliams

Ne každý Williams je úplně skvělý, to je pochopitelné, ale Půlnoční gang se opravdu vyvedl. Pod vší tou zábavou jsou vážná témana, přesně jak mám jeho knihách rád.

24.07.2018 5 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Námět sice spíš na povídku, ale čím je čtenář blíž konci, tím víc se kola točí a už chvíli před koncem vidíte tu zeď, do které nejde nenarazit. A rána je to velká.

07.07.2018

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Skvělá přímá kniha, která se nebrání hrůze i něžnosti. Hlavní hrdina si umí čtenáře snadno získat.

05.07.2018 5 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Pči čtení se mi vybavilo množství detailů z mého dětství. Někdo píše, že kniha není dostatečně moderní, ale kdo tvrdí, že to musí být teď a tady, že všude musí žít xxx stovek lidí a tak jako dnes. Někdo vytkne jistou těžkou atmosféru, ale dětství je přece plné pocitů křivdy a nepochopení, jisté vzpoury proti omezování ze strany dospělých, prosazování sebe sama a své vůle. Jako čtenář jsem byl spokojený a lidsky dotčený. Kniha ne pro každého, ale přesto o všech.

11.06.2018 5 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Trochu moc se s tím nadělá. Je to takové klasické z malého města. Celkem příjemné, postavy fajn, drobet nereálný hlavní milovník, ale není to nic, co by tady už nebylo. Aneb senzace se nekoná.

02.06.2018 4 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Příjemná jednohubka v exkluzivní podobě.

28.05.2018 5 z 5

Kouzelný prst Kouzelný prst Roald Dahl

Chutná vegetariánská jednohubka.

20.05.2018 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Když už vydat, tak jako decela malou knížku, všechny "dialogy" zdrcnout pod sebe jako v knihách vtipů, graficky oddělit a je to. Něco malého do kabelky. Ale aby na jedné stránce (k tomu ještě kolorované) natištěno: Sorry, na to je to opravdu zbytečně velkorysé vydání. Jméno patrně otevírá možnosti a nakladatel si o svém čtenáři myslí pěkné věci.

07.05.2018 odpad!

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Vše jen přehnané.

29.04.2018 3 z 5

Všude dobře, doma nejlíp Všude dobře, doma nejlíp Jacqueline Wilson

Zbožňuji její knihy. Těm pro mladší jsem se trochu vyhýbal, ale zbytečně. I tady je přesah, který si snad vychutná víc dospělý čtenář. Hlavní hrdinka je plná zlosti a vzdoru, přičemž nevyřčené myšlenky jí na klidu nepřidají. Opět skvělé čtení.

21.04.2018 5 z 5

Zločin slečnám nesluší Zločin slečnám nesluší Robin Stevens

Příjemná detektivka s mrtvolou pro mládež. Jen pro mne podstatný problém: dobově nevěrohodná.

21.04.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Pro mě lepší svou uměřeností, než autorčina prvotina. Napínavé, dostatečně důmyslné, postavy, které k člověku promluví a navíc Británie. Takže opravdu skvěl čtení. Vlastně je mi líto, že jsem ji během dne přečetl, rád bych v tom příběhu zůstal déle.

07.04.2018 5 z 5

Astronomův sen Astronomův sen Thierry Bourcy

Svižné čtení, reálie mi připadají věrné, až snad nad jedno opisné přirovnání k dění na mořském dně. Nejsem si jist, jak dalece hrdina Kotrba znal dobře mořské dno - tady v té naší Praze. Těším se na další díl.

01.04.2018 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Dlouho jsem se tak nahlas nezasmál, až se divím, že se nikdo ze spolucestujících nezajímal o právě čtenou knížku. Jenže pod vším tím smíchem je sakra pořádná dávka hořkosti. Skvělá knížka, skvělá Eleanor. Doporučoval jsem kamarádce, ta však dále žije s pocitem, že se jedná o veselou romantickou knížečku. A přitom je to solidní lístkové těsto - jedna vrstva kryje druhou a všechny chutnají a fungují skvěle.

30.03.2018 5 z 5

Cesta do budoucnosti Cesta do budoucnosti Leila Sales

Skvělé, překvapivé a díky obálce asi snadno odsouzeno jako moc dětské. Ovšem to je omyl. Přečtěte a uvidíte.

27.03.2018 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Chytlavé, plné knížek a zeleně.

23.03.2018 5 z 5

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

Hodnotím jako pseudo. Tváří se náročnější, než je.

19.03.2018 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Příliš uplakané. A nebo je to tím, že už si nepamatuju pubertu. Ale doufám, že jsem taková fňukna nebyl. Oba hrdinové se mají opravdu dobře an to, aby byli jak dva křehcí mrznoucí slavíci.

06.03.2018