pikilo pikilo komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Miloucke, hezoucke, sladke jak cukrova vata.

08.02.2023 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Kniha Policie velmi těsně navazuje na předchozí díl (Přízrak) s odstupem několika měsíců. Autor Vás hned ze začátku hodí do příběhu, kde nevíte co se děje, kde to jste a ani kde je vaše oblíbená postava. Nejen, že musíte rozdýchat že Váš miláček prostě chybí, ale máte práci ještě s tím, jak rozdýchat ty litry krve, rozřezaná těla, rozlámané kosti a podobné kratochvíle. Takové by prostě detektivky měli být, takové, jaké jsou v reálném životě. Realita je plná brutality a násilí, je to špatné, ale je to tak a o tom já chci číst. A to je přesně to, co mi Nesbo za celou sérii HH dal. Nesbo patří v mém pomyslném žebříčku top spisovatelů krimi na první příčku. Jeho detektivky jsou naprosto dech beroucí, rázné, brutální, surové, napínavé a mysl ošukávající knihy, které Vás nenechají v klidu dospat. Knihu mohu s čistým svědomím doporučit Nesbofilům i severokrimifilům, ze všech knih od Nesba je pro mě Policie ten nejlepší díl. Poku máte rádi tvrdou a kvalitní krimi, dejte se k Policii, nebo si ji radši jen přečtěte.

03.04.2015 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Na tuhle knihu se tak moc netěším až si ji musím koupit a přidat jí tak do sbírky mých prasárno/hovadino/trapáren.

12.01.2013

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(SPOILER) Za mě super cesky thriller. Nebala jsem se ale zase me neskutecne bavila cast o folkloru, patrani po historii, radioamaterstvi, ropici, Veles, hydrometeorologie. Na konci mi chybi ten uspokojujici pocit, kdy Petr vsem vidlakum vmete do xichtu kdo je skutecny vrah.

18.08.2023 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Strana 775, posledni veta. Docetla jsem asi v 10 hodin vecer. A jedna jedina veta zpusobila ze jsem na dalsi 4 hodiny nemohla usnout. Ted me ceka nekolikalete utrpeni pri cekani na dalsi dil. Pribeh jako vzdy sklevy, rozvlekly ale cert to vem, je to proste uzasne.

04.03.2023 5 z 5

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Co byste čekali od knihy s touto obálkou? Čekali by jste dospívajicího chlapce, ze kterého se stane rytíř a vybojuje se svou milovanou? HAHA :D vedle jak ta jedle :P Z této najivní představy Vás vyvede hned druhá strana ve které se jeden z bratří Jorga zmíní o vykuchaných zasraných sedláckých čůráků. Nejspíš si řeknete "no co, pár sprostých slov mi nemůže ublížit" omyl!! Tedy já se rozhodně z nějakých píč a kurev neposeru ;) Ale musím upozornit děti školou povinné a rodiče, hlavně ty, kteří se tuto knihu chystají koupit svým ratolestem, nedělejte to! Je to sprostý jak pán Bůh káže :D Já z toho byla na mou duši tak neskutečně unešená, že jsem si Jorga brala s sebou na záchod. Nemohla jsem ty svá modro-zeleno-hnědá kukadla odtrhnout od textu. Sprostota mě baví :P Doufám že mi nikdo nepošle výhružný e-mail za sprostá slova :-S

03.02.2013 4 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

To mi chcete říct, že jsem přečetla celou sagu o tom jak je Nora největší fňukna a chudinka a nedočkám se žádného sexu?!!! No zas tak hrozny to není, ale tohle mě pěkně sejří. Někdy jsem měla chuť vyvraždit celé knižní ženské pokolení.

15.12.2012 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Nesbo opět nezklamal. Kniha Přízrak je napínavá, sebejistá, osobitá, má skvělý děj i rozuzlení, a pochybuji že někdo z Vás bude tušit kdo je vrah.
V knize se protíná několik dějových línií, jedna je ze současnosti, druhá z pohledu nejdůležitější osoby v příběhu a poslední z pohledu jedné krysí maminy. Nejvíc sympatické mi přišlo vyprávění oné nejdůležitější osoby, díky ní dostala kniha smysluplný příběh a doplňovala děj o důležité poznatky. Knihu mohu vřele doporučit těm co zbožňují severské krimi anebo kdo nehledá žádné oddechové čtivo ale pořádnou fyzickou nakládačku. Myslím že kniha nezklame ani "nesbofiliky", na Sněhuláka to sice nemá ale směle mu konkuruje.

05.10.2014 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Zatím nejzajímavější dílo co jsem četla k povinné četbě k maturitě. Můžu jenom doporučit.

17.10.2013 5 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

(SPOILER) No teda? 1000 stran a bylo jen držení za ruce? To su teda nakrknutá.

23.02.2024 5 z 5

Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí Danka Štoflová

Za mě super. Jsou to kapitoly z autorčina života, podané formou blogových článků. Doufám teda že pravdivé, protože se chystám do Severní Karolíny ulovit nějakého Indiána i pro sebe :D. Neskutečně jsem se bavila nad tím, jak se zde krásně projevila pravá česká nátura. Maminka s tatínkem jsou naprosto boží lidi. Je to krásné, je to vtipné, je to emotivní, mysteriózní. Prostě pecka.

27.10.2023 5 z 5

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Kniha je v podstatě o lidství a charakteru člověka, Nastiňuje jak se chovají v krizových situacích, jak řeší problémy a bojuje proti přírodě a začínají od znova a jak se hlavně chová jistá skupinka "aktivních" lidí, kteří mají tendenci všem vládnout a všechno si přivlastňovat. Vadil fakt, že v knize nebylo pořádně vysvětleno, proč jsou všichni slepí a co to způsobilo. Autor si dost často pohrával s myšlenkou, že roj meteoritů nebyla náhoda ale spíš nehoda. I přes to se mi kniha líbila, na to že jí je víc jak 60 let, se četla vskutku svižně, jediné co mě štve je otevřený konec. Kniha má sice pokračování ale od jiného autora a já si nejsem jistá jestli to chci číst. Knihu doporučuji všem kdo mají chuť si přečíst "klasičtější" sci-fi literaturu, kde je hlavní prvkem člověk a jeho boj s přírodou o přežití. Pokud ale máte rádi sci-fi víc technického ražení, tak běžte do knihkupectví a knihu jen osahejte, obálku to má nádhernou, bohužel příběh by se Vám nemusel zamlouvat.

05.05.2015 4 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Kufr paní Sinclairové je silný ženský příběh, který se nejvíce zaobírá mateřstvím a morálním dilematem. Řekla bych, že je to klasický ženský román o životním rozhodnutí, věčné lásce a velice zásadním tajemstvím, které hlavní hrdinka tají velice dlouhou dobu. Sice tu píšu, že je to ženský román, ale pánům neuškodí si počíst něco z tohoto soudku literatury (víceméně :D). Kniha je to jak ze života, situace jsou tu popsány velice výstižně, autorka se s ničím nemaže, popisuje situace tak jak jsou, bez zbytečných oklik a vytáček. Moje první reakce byli wtf? To zas bude nuda. Začátek byl pro mě takový nicneříkající. Příběh začíná dopisem, ke kterému jsem se ke konci knihy musela stejně vrátit abych věděla vo co go. Postupně jsem se ale do příběhu začetla a nelitovala jsem toho. Neřekla bych, že je to zrovna můj šálek kakaa ale líbila se mi na tom ta věrohodnost, syrovost a uvěřitelnost příběhu. Za mě můžu knihu doporučit skoro všem, dětem a adolescentům ne-e.

26.02.2015 4 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

Autorka je mistrine napeti a marketingu, to nacasovani kdy ma utnout pribeh je proste genialni. Kdo by si sakra nechtel precist dalsi dil?

13.02.2023 5 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Autorka mě velice příjemně překvapila. Čekala jsem několikrát omílané téma erotických románů pro ženy. Jsem skutečně nadšený touto knihou. Tvrdý sex, vulgarismus, právo, skvělý zápletka. Není to erotický román, spíš bych to nazvala erotickým krimi příběhem. Za mě topovka.

28.07.2021 5 z 5

Tady a teď Tady a teď Adele Parks

Krajně nesnáším tupé ženy, a Joana je tupostí královna. Nejen že je blbá, tupá, chová se jak malý harant i přes to, že jí je 34 let je i neskonale pitomá, najivní a vdavek chtivá blbka. Dean se mi oproti ní líbil mnohem víc. Byl to fešák, chytrolín, hezky mluvil a byl tak trochu proutník. I přes to, že taková to ženština se v knize vůbec objevila, dám ruku do ohně za to, že Tady a Teď je za poslední rok, nejlepší kniha co jsem četla. Strašně dobře se čte, je napínavá, není to nic pro malý holky (sorry chlapci, ale pochybuji, že je to váš žánr :D) styl Parksový je prostě perfektní. I přeš to, že mi je hlavní hrdinka krajně nesympatická tak mě celá kniha naprosto dostala. Dámy, ke konci knihy si nachystejte kapesníčky, protože zjistíte jak je život prostě nefér a Adele Parks bezcitná mrcha.

25.01.2015 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Mě osobně eroťárny nevadí, nejsem zapšklá puritánka. Když se do toho zamíchá ještě humor, tak je to kniha mého gusta. Bavila jsem se u toho, je to vtipné, místy trapné, a místy dětinské, ale ano, bavila jsem se, takhle jsem se už dlouho nenasmála. Knihu doporučuji všem kdo mají volnější smysl pro humor, nevadí mu lechtivé scény a dokážou ustát podrobný popis sexu.

01.10.2014 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Kniha je to velice osobitá. Jsou do ní vkládání úryvky ze Stopařova průvodce galaxií, které doplňují celé dílo a přidává mu tak na komičnosti a tak nějak dává příběhu hlavu a patu, je to vlastně taková galaktická encyklopedie. Aby jste tomu rozuměli, Stopařův průvodce je v našem světě kniha s příběhem, v příběhu je to ale vesmírná encyklopedie všeho, prostě galaktická wikipedia.

Nemůžu říct, že se mi kniha nelíbila, ale nebyl to můj šálek kakaa. Je to dost osobitá knížka. Patří k těm typům knížek, které buďto pochopíte, anebo ne. Chápou ji lidé, když máte stále duši rozjíveného dítěte a mysl stále nezkaženou. Nepochopí ji ti, kdo jsou duševně příliš staří a zkažení a ti co jsi zvykli na stereotyp dospělého člověka a nedokáží se už naladit na svou "fantasktní" mysl, která nám dovoluje představovat si různé věci a být součástí cizích kultur a cestovat po vesmíru i když právě sedíte v křesle a čtete si.

23.08.2014 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Vraní dívka si nezaslouží škatulku "Jen pro silné povahy" a ani nechutné zděšení čtenářů. Vraždění dětí a pedofílie není zrovna obvyklé téma na knížku, není to nic o čem by lidi chtěli číst, je to odsuzováno. A proto si myslím, že díky tomuto tématu byla kniha odsouzena jako odporné čtení, někdo psal, že je to nechutné a zděšeně se ptal jak to někdo může napsat? Dle mého názoru je příběh míň nechutný, než třeba večerní televizní noviny. V televizních novinách za celí týden je víc nechuťáren, než v celé knížce dohromady. Já tu teď nechci obhajovat námět knihy a to, že je to na mě málo nechutné, ale mučení dítěte je tam popsáno v minimum, sotva na 5 stránek. Vraní dívka je převážně psychologická, která se zabývá hlavně postavami Jeanette a Sofie, vraždění dětí je odsunuto do pozadí. Chápu rozhoření žen co mají malé děti, že nechtějí číst nic takového. Ale oni prostě vidí jen mrtvé dítě a nevidí to co se za tím vším skrývá. Bolest, zklamání, a utrpení hlavních postav.

20.07.2014

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Ta knížka je naprosto božíí, nejen že je strašně moc čtivá ale i strašně moc zajímavá. V knize je popsáno spoustu starých her a filmů z 80. let, které mají dopomoci k nalezení pokladu v podobě vejcete. Nežila jsem v 80. letech, nejsem tak stará :D , ale při čtení této knihy, jako kdybych se vrátila do dětství. Jsem velký fanoušek sci-fi, Star treků a různých vesmírných ság, nepovažuji se za velkého pařmena her ale při čtení jsem měla pocit jako kdybych se jím stala. Prostě kdo nepřečte nepozná ten pocit. Kniha není určena jen pro děti a kluky je určená všem, je naprosto krásné jak ta kniha dokáže uchvátit i když se třeba nezajímáte o svět her a ani o sci-fi. jsem strašně ráda že jsem si ji mohla přečíst a zavzpomínat na dětství.

08.07.2014 5 z 5