PierReVesper PierReVesper komentáře u knih

Teď poznáte Negana! Teď poznáte Negana! Robert Kirkman

Čteno hned jak to vycházelo v angličtině. Do sbírky určitě pořídím.

ALE ten tragický překlad názvu do češtiny? Jako pardon, ale od Crew bych očekával něco lepšího.

EDIT: Stejně jako ostatní speciály, které dokonce ještě vyšly dříve než ten Neganův, je i tento určen pro hardcore fans TWD. Nedozvíte se úplně všechno, ale i to, co zde je, vám pěkně doplní hlavní příběh, události a vývoj postav.

Určitě doporučuji si přečíst i ty ostatní speciály.

30.05.2019 5 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Je to jiný. Je to divný. A mám z toho hlad.

29.09.2018 4 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Už od začátku jsem měl z té deníkovosti vyprávění pocit, že budu číst další Světovou válku Z, ale bohužel se tak nějak nestalo....

Všechno bylo dobré, prostě dobré...až to sklouzlo do průměru, kdy vás něco nadchne, zatímco jiná věc na stejné stránce nestojí ani za zmínku.

Velká škoda je i nepřeložení pokračování této knihy..no snad se někdy dokopu k přečtení anglické verze...

04.08.2018 3 z 5

21 úderů 21 úderů František Kotleta (p)

Jako další příběh z Koskových trampot tomu dávám plus, ale za ten zbytek je to tak trochu zklamání.
Mínus je absence sexu, která ke Koskovi a Bakulgovi patří.
Další mínus je reklama, ale ne ta v podstatě nevtíravá a samozřejmá, která nás doprovází celou knihou, ale ta, která je v poslední "kapitole", ve které vystupuje už jen Andrea.

A věta mimo: Už se těším, až bude nějaké Kotleťácké sci-fi. :-D

21.05.2018 2 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Parádní detektivka jako vždy, a když jsem si přečetl jméno Kunigunda, věděl jsem, že se budu bavit přímo královsky.

28.02.2018 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Musím dát 4 hvězdy, protože jsem pořád čekal na to finálové PROČ? Jinak je to parádní.

22.02.2018 4 z 5

Hadí královna Hadí královna Josh Reynolds

Tak oproti Cestě lebek je to výborný posun dopředu, ale ve srovnání s Kingovou sérií, nebo Longovým pokračováním, je to pořád nedostačující.
Jestli Cesta byla za 10%, tak Hadí královna je přesně na 50%.. něco je nudné a nelogické oproti předchozím knihám a jinde se vyprávění dostává na úroveň Zabíječe.
Neurazí, ani nenadchne.
Mínusem pro mě určitě opět popis na obálce a tvrzení, že je kniha ze zabíječské série. Díle přeložení Khalidy na Chalidu a Nehekhary na Nehecharu.. nechápu...
zvlášť, když to překládá ta stejná paní jako vždy. To už by sakra měla tomu světu rozumět ne?

13.01.2018 3 z 5

Byl jsem ze začátku dost skeptický, protože jsem s HP vyrůstal a nechtělo se mi číst knihu jako divadelní scénář. Je to vesměs krátké a jako novinka za spoustu peněz. Dostal jsem se naštěstí k dobré slevě a tak ji využil, jinak bych si knihu kupoval až kdo ví kdy.
Co mě překvapilo nejvíce, bylo to, že oproti HP sérii je děj temnější. Dále se více zaměřuje na vztahy mezi postavami, než na děj samotný.
Do knihy jsem se ale začetl a zabral a nakonec ji hodnotím kladně.

28.12.2016 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Velmi výborné dílo. Ani mě tak nedostaly osudy rodiny Corleonových, jako střípek z minulosti Luca Brasi. To mě až mrazilo.

13.10.2016 5 z 5

Cesta lebek Cesta lebek Josh Reynolds

A ještě mi vadí zpackaná obálka. Nejde o obrázek, ale o malý, ale v dlouhodobě vycházející a vlastně nejslavnější warhammer sérii detail. Kde se pod názvem píše, že toto je Třináctá kniha příběhů o GaF. To je kravina, když tato kniha nezapadá časově do děje. A pokud ji chtěl autor obálky označit jako 13. vydanou knihu o GaF, tak to má taky špatně, protože ještě vyšla(správně neoznačená) Gotrek a Felix Antlogie, tudíž by tato kniha měla být 14.

Nevím co vedlo ke změně Vertiga.cz za Jiřího Horského, ale ta změna byla špatná, měl by to dělat někdo, kdo tomu rozumí.

Mě jako fanouška a sběratele tento malý detail hodně nasírá.

Jen jsem to chtěl objasnit a vyjádřit mé nasrání. Dík.

16.05.2016 2 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

První příběh byl ještě dobrý, ale nuda v příběhu druhém se táhla a táhla až najednou pluli zase zpátky domů.

08.02.2016 2 z 5

Virtuální vrazi Virtuální vrazi Jana Rečková

Velmi dobré početní. Střídání časových linií knize sedlo a až na podle mě nedotažený konec jsem byl spokojen.

17.11.2015 4 z 5

Žižka - Byl lapkou na panství rožmberském? Žižka - Byl lapkou na panství rožmberském? Richard Dostál

Richard Dostál umně vytvořil podobu toho, jak mohl vypadat Žižkův život před tím, než se ocitl v čele husitské revoluce. Vyprávění je doplněno stručnými výňatky z historických kronik, kde se o Žižkovi a jeho souputnících píše. Zatím jsem nečetl nic uvěřitelnějšího o Žižkově předhusitském působení. Doporučuji všem, kteří si na Jana Žižku stále utvářejí vlastní názor jako já.

28.08.2015 5 z 5

Svět ledu a ohně Svět ledu a ohně George R. R. Martin

Zakoupeno ve slevě za 600,- Chcete-li vědět kde, napište mi do zpráv. Cenu bych nemohl chtít lepší a obsah je prostě hustodémonsky krutopřísnej.

29.07.2015 5 z 5

Ač je kniha napsána dobře pro tu dobu, nějak mi chyběl ten podtitul Za časů hejtmana Jana Žižky. Ten se jako takový objevuje až někdy v polovině knihy. Asi jsem očekávál moc od druhého dílu a na popis bitev apod. si budu muset pořídit jinou knihu o husitství. Holt má rodina Prokopů přednost. Taky chcete mít někoho jako Lešku za "kamarádku"??

24.07.2015 3 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Nestrhlo mě to tolik jako série o Hynku Tasu z Boru, ale i tak to má něco do sebe. Hlavně je to z doby "líného" Václava IV., kterého nikdo neměl moc rád, ale všichni ho chtěli za krále, protože byl náš a ne německej. Druhou knihu začínám s velkým nadšením.

07.03.2015 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Lepší než první díl, řekl bych, že i čtivější. Děj pěkně ubíhá a neustále se něco děje. Plné zvratů a lží až do konce.

21.02.2015 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Celkem odlišné od filmu, který jsem viděl dříve, než jsem četl knihu. Jsem zvědavý na druhý díl a finálové odhalení.

15.02.2015 3 z 5

Zombie: Příručka pro přežití Zombie: Příručka pro přežití Max Brooks

příručku jsem si kupoval společně s Válkou, ale oproti knize, jsem byl nadmíru zklamán.
Taková příručka pro tupce. Pro Amíky prostě.

24.01.2015 3 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Porce sexu a akce na Kotletu naprosto v pořádku, ale nějak mi v tom chyběl ten šmrnc Nářezů. Nevím, jestli to bylo tím rozdělením na kapitoly, i když to v podstatě navazovalo, nebo tím, že to bylo hodně o sexu, samozřejmě, čím víc, tím líp, ale aby mě to uchvátilo jako Trilogie, to nemůžu říct.
Plusy: Je to prostě Kotleta. Pěkná obálka.

22.12.2014 3 z 5