Petruše90 Petruše90 komentáře u knih

Křídla osudu Křídla osudu Catherine Lanigan

Krásný příběh, krásné čtení, neustále probíhající děj. Spletité osudy hlavní hrdinky a jejich příbuzných. Doporučuji :)

30.01.2013 5 z 5

Zázračný Josef Zázračný Josef Mika Waltari

Knížka do pohody :) Takové to pěkné téma jak se rozmazlená bohatá holka může zamilovat do obyčejného, ale inteligentního kluka. Stojí za přečtení :)

30.01.2013 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Ta mě dostala a další díly taky :D Tak rychlý spád děje jsem snad ještě nečetla, ještě ke všemu chytlavý děj, pořád musíte číst, abyste se dozvěděli co nejvíce, jak to dopadne, co se stane, nestane...Nejsem fanda sci-fi literatury, ale tohle je naprostá vyjímka, která potvrzuje pravidlo :D Na pohodu :)

Gejša Gejša Arthur Golden

Další životní příběh, naprosto úžasný. Popis prostředí, postav, životních zvyků Gejši, dějové linie... Silný příběh, mě se moc líbila, doporučuji :)

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Úžasné dílo :) Pro mě je Dostojevskij mistr, moje neoblíbenější kniha. Děj, popis psychiky postav, naprosto super :)

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Já nevím jak ostatní, ale já se normálně v některých pasážích i zasmála :D Hlavně teda na začátku, kde Veronika psala dopis na rozloučenou, nebo někde v půlce, kdo teda je nebo není blázen :D Asi jsme blázni všichni. Jinak konec měl rychlý spád, docela neočekávaný, optimistický, ale asi to je tak schválně. Stojí za přečtení :)

29.01.2013 4 z 5

Maryša naruby Maryša naruby Pavel Verner

Kdo si chce odpočinout od pracovních, školních a dalších povinností, především těch manželských teda, ať si přečtu tuhle knížku. Super :D

29.01.2013 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tuhle knížku by měl přečíst každý, než se vydá do světa drog. Četla jsem ji několikrát a neustále mě překvapovala, až hrozila čím dál tím víc. I film byl odstrašující. Kniha zajímavá, reálná...

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Než se tou knihou člověk prokouše... Celkem složité čtení, ale povídky vtipné, které stojí za přečtení :))

29.01.2013 3 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Prostě super :D A ještě více, přečetla jsem jen jedním dechem, nasmála jsem se. Od Wildeho nej tvorba :)

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Prima komedie, skvěle se četla, pobavíte se, ale nejlepší tvorbu má Shakespeare stejně v tragédiích :)

23.01.2013 4 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Jestli se dá říct - skvělá tragedie, tak je to skvělá tragedie :) Shakespeare to uměl.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nejkrásnější romantika, taková nemá obdoby :D :D Prostě Shakespeare :)

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Proč je kniha lepší než film? Protože jedině v knize jsou popsány veškeré detaily děje a člověk si sám vytvořit obraz v hlavě :) Chvilkama jako bych četla v odborné literatuře, ale to vůbec nevadilo, člověk se aspoň dověděl, že cirkev není až tak svatá. V některých částí jsem souhlasila, v některých ne, ale jinak super knížka faaaakt :) Ale film taky dobrý, filmovým tvůrcům taky šest hvězdiček :))) Doporučuji.

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Knihy ze života jsou nejlepší, ať už byl jakýkoliv. Jako tenhle.

15.01.2013 5 z 5

S touhle knihou jsem byla hned hotová :) V dobrém slova smyslu, spád děje dobrý, vtipné, pěkně napsané. Co se týče filmu... Příběh byl zachován, ale kniha mnohem mnohem lepší.

15.01.2013 5 z 5

Dům na pláži Dům na pláži James Patterson

Zatím jsem od Pattersona četla jen tuhle knihu, ale má prý aj lepší. Přesto... mě se líbila :)

15.01.2013 4 z 5

Bezpečné známosti Bezpečné známosti Josef Frais

Pro mě super detektivka :) Našla jsem ji v knihovně u našich a vždycky při čtení jsem se zžila z dobou, i když jsem byla úplné mimino, protože mi to strašně připomínalo scenérii českých detektivek, které běželi v televizi :D Fakt super :)

15.01.2013 4 z 5