Petruse21 Petruse21 komentáře u knih

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Doporučuji, stojí za přečtení.

19.12.2016 5 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

To bylo vážně strašné. Snad i Padesáti odstínům zvednu hodnocení. Může mi někdo říct, co na tom bylo erotické? To jako věci typu "naběhlá vulva" a "provazce šťáv"? Jako fakt?
Opravdu nevěřím, že toto někdo mohl vydat...

15.12.2016 odpad!

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Samotný příběh Vidy Winterové se mi líbil, dějová linka s Margaret mě místy bohužel ale nudila.

07.10.2016 3 z 5

Encyklopedie mladé ženy Encyklopedie mladé ženy kolektiv autorů

Docela retro. Nejlepší je z ní tento výrok: "Nejnesnesitelnější jsou ty ženy, které nikdy nepijí alkohol."

27.09.2016 2 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Lepší jak Planina, ale islandské literatuře jsem nějak nepřišla na chuť.

20.09.2016 3 z 5

Rychlost Rychlost Dean Koontz

Tak jsem čekala víc. Rozuzlení bylo přitažené za vlasy. Velká škoda, četlo se to pěkně.

28.07.2016 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pro mě velké zklamání, druhý díl číst už nebudu. Mohlo se z toho vykřesat mnohem víc.

07.06.2016 2 z 5

Lea Lea Pascal Mercier (p)

Tak dočteno, ale s velikým sebezapřením. Bylo to pro mě hrozně "ukecané", vadily mi tak francouzské a anglické vsuvky, vadil mi i hlavní vypravěč. Od autora si už nejspíš nic nepřečtu.

09.03.2016 1 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

První 3/4 se mi líbily, pak už mi to přišlo zdlouhavé. Bohužel jsem si žádnou postavu nezamilovala, takže proto jen 3*. Justina mi lezla vyloženě na nervy a stejně tak starší vydání Meggie.

22.02.2016 3 z 5

Panenství Panenství Marie Majerová

Nic moc pozitivního, měla bych si dát nějakou optimističtější literaturu. Každopádně na svou dobu dost odvážné dílo.

12.02.2016 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Elizabeth mi byla na začátku sympatická a ke konci ne, zatímco pan Darcy byl tak do 200 strany na facku a pak se zlepšil. Nejlepší ze všeho byl pan Bennet, ten měl kolikrát dobré hlášky. Ale od Austenové jsem čekala více, ale pořád lepší jak Anna Elliotová.

28.01.2016 3 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Trošku zklamání od Kinga, umí líp.

19.01.2016 3 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Moc mě nebavila zápletka s Jean-Marie, jinak to bylo šlušný, člověk se zasmál.

11.01.2016 3 z 5

Láska v pěti podobách Láska v pěti podobách Josef Kopta

Čekala jsem víc, do konce jsem ani nedočetla, ale myslím, že jsem o nic nepřišla.

21.10.2015 2 z 5

Předtucha Předtucha Marie Pujmanová

Hezké vědět, že se mezi teenagery a rodiči nic nezměnilo. Líbilo se mi zamyšlení, že kdyby rodič věděl, co se jeho dítku honí hlavou, tak by s ním už nepromluvil. Jinak samotné čekání na to, zda se rodičům něco stalo nebo ne, mohlo být trochu delší - zdálo se mi to takové odfláknuté. Ale chápu, že kniha je pro dívky od 13ti let, a ty by to napětí nemusely přežít.

21.09.2015 2 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Chytlavá záležitost, takhle si představuju bestseller. Jediné, co bych trochu vytkla je to, že jsme se málo dozvěděli o Markově soukromém životě - jak žil na Zemi, s kým, co ho vedlo ke studiu strojního inženýrství a botaniky a jak se na základě tohoto dostal na Mars apod.

14.09.2015 4 z 5

Království Království Amanda Stevens

Čte se to samo. Těším se na další díl:).

26.07.2015 4 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Chudák Karel a Berta. Aneb jak věčně nespokojená ženská dokáže všechno zničit.

14.06.2015 4 z 5

Jaro v domě Jaro v domě Jaroslav Havlíček

Právě dočteno. Škoda, že konec byl trochu nedotažený, zajímalo by mě, jak dopadli ostatní obyvatelé domu a i samotná Gat s Hamáčkem..

30.05.2015 3 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Bylo by to 5 hvězdiček nebýt toho konce.

24.02.2015 4 z 5