petrulka petrulka komentáře u knih

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Tak trochu jiná fantasy, než kterou běžně čtu, nicméně stejně pohlcující. Neshledala jsem nic strašidelného ani děsivého, ve čtení mě spíše popoháněla zvědavost, co bude v lese po pár metrech, kilometrech..taková cestovatelsko-objevitelsko-tajuplně výpravná pohádka, se špetkou nějaké té lásky ( naštěstí jí není moc :-) )

19.10.2018 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Pěkně napsaná dystopie, chvilkami je toho možná až moc, ale při uvědomění si, o jaký žánr se jedná, je to vlastně ok. Jinak čtivé.

19.09.2018 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Myšlenka velmi zajímavá, prostředí i postavy také. Nicméně opravdu zdlouhavě se vleče a na můj vkus dost filozofických úvah.

11.08.2018 3 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Nejlepší. Propojení Jace se Sebastianem perfektní.

11.06.2018 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Velmi vzestupná tendence, každý díl je lepší a lepší, promyšlenější zápletky.

11.06.2018 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Lovec hlav je pěkná hlavička :-) dobré čtení, pár vtipných okamžiků, pár vyloženě hnusných, pár překvapení...nezklame.

27.03.2018 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Čtyři hvězdy za nápad a hlavně perfektně ponurou, depresivní atmosféru. Divnýma týpkama počínaje, divnou školou pokračuje a podnebím konče. Zápletka tu už byla ( a ne jednou ) , přesto se čte dobře. Je to kniha pro nenáročné, opravdu třeba pobaví, jak snadno se hlavní dvě postavy poštěkají a naštvou na sebe kvůli malichernosti. A taková osudová, životní láska to je :-)

21.02.2018 4 z 5

Věže půlnoci Věže půlnoci Robert Jordan (p)

Při čtení několika zdlouhavějších předchozích dílů jsem předpokládala, že ke konci se děj začne kupředu řítit. Stalo se, ačkoliv nijak křečovitě a násilně. Tato bichle přečtená za čtyři dny :-) Sanderson neuvěřitelně zvládá být věrným následovatelem svého předchůdce, přesto do knih vnesl pro dnešního čtenáře přijatelnější, svižnější styl. Bezvadně vystihuje Randa, jeho "polepšení" je patrné, ale stále je někde schovaná jeho temná stránka a jsem opravdu napjatá, zda a jak se projeví. To, co předvedl Mat ve věži Gendžei, je parádní návrat do starých dobrých časů. Perrin - to je hrdina, jak má být. Vzhůru tedy do poslední bitvy. Už teď ale vím, že to bude bolet...

04.01.2018 5 z 5

Hon na lovce Hon na lovce George R. R. Martin

Tak tohle je parádní sci-fi jízda. Chce to jen prelouskat první strany, ale od probuzení v hoře paráda. Část psaná Martinem se mi líbila nejvíc. Já jsem si knihu opravdu užila.

24.09.2017 5 z 5

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

Škoda, že druhý díl nedrží alespoň úroveň toho prvního. Jedna velká nuda, většinou se skládající z dialogů, kde si dva hlavní hrdinové vzájemně pořád dokola sdělují, jak je ten druhý citlivý, úžasný a dokonalý..Poslední třetina to malinko napravila, ale ten konec byl jako co? Přiznám se, že mi spadla brada, pokud to autor s Gabrielem myslel vážně, tak se buď zbláznil nebo s ním má naprosto geniální plán. Jen kvůli tomu se těším na další díl, jinak bych to pravděpodobně vzdala..

19.07.2017 2 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Líbilo se mi moc. Harry nezlobí, to byl poměrně úlevný odpočinek od jeho eskapád :-D zápletka super, četlo se samo.

13.01.2017 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Nemívám při čtení určitých knih děsivé sny, ale u této se mi to stalo. Literárně nic ohromujícího, ovšem myšlenka a syrovost jejího podání je neskutečná. Je to ten styl vyprávění, že se něco stalo a zkusíme s tím naložit, jak nejlépe umíme. Chybí mi pár logických vysvětlení určitých jevů, ale budiž. Snad tahle kniha alespoň trochu splnila svůj účel na vyšších místech. Nám zbývá jen doufat..

18.11.2016 4 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Nejdřív mě zarazilo, že kniha je psaná formou rozhovorů a reportáží a to zpětně, když už je téměř po všem, zpočátku se mi četlo hůře. Ale právě ta syrovost toho, že se stalo a co se stalo, víceméně chladné vyprávění přeživších, to je na tom to, co dělá knížku tak až děsivou. Prostě se celkem bez otázek PROČ a JAK zetka vlastně vznikly pročtete válkou. Perfektní.

29.06.2016 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Dobré, čtivé..ne tak čtenářsky náročné, jako třeba severské kriminálky, ale tím svižněji děj "odsýpá". Lincoln slušně šlape na paty Sherlockovi, jeho dedukce a encyklopedická paměť jsou parádně pohádkové. Rozhodně stojí za přečtení.

31.12.2015 4 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Hodnoceni davam za kompletni serii, ackoliv posledni dil je nejslabsi. Celkove hodnotim velmi pozitivne. Ano, je to cervena knihovna s dusevne rozervanym a samozrejme velmi atraktivnim, movitym a inteligentnim hlavnim hrdinou, ktereho oklouzli panenska studentka. Knihy jsou plne jemne erotiky, citu a hledani spolecneho stesti. K tomu ale i velmi silny nabozensky podtext, vira v Boha tu ma velmi silnou oporu. Rozjimani nad hrichy a odpustenim je, rekla bych, hlavnim poselstvim pribehu, rovnez tak pevna rodinna pouta. Velmi se mi libilo nahlednuti do studijniho a profesorskeho sveta filozofickych ved, ktere mi nejsou az tak zname a blizke. Kazdopadne mam poprve od povinnych skolnich ceteb chut znovu zalistovat Dantem, byt uz jen ze sentimentalnich duvodu. Naposled bych chtela pochvalit formu vypraveneho pribehu...je velmi dobre napsany, nic netaha za oci jako u dejove podobnych knih.

23.08.2015 5 z 5

Žár Žár Maya Banks

Překvapivě zase skoro čistý péčko, souhlasím s tím, že je nejslabší. Autorce evidentně docházel dech. Co nemá chybu, jsou dámské jízdy :-)

18.03.2015 2 z 5

Chlad Chlad Maya Banks

Zase péčko. Tentokrát s pokusem o zápletku v podobě Jacka. Na můj vkus už hodně křečovitě klišovité. Ale ke konci už jsem se bavila, ojíždění v lodičkách fakt pobavilo.

15.03.2015 2 z 5

Srdce zimy Srdce zimy Robert Jordan (p)

Oproti popsanému obsahu knihy jsem v knize nějak neobjevila Zabíječe, rozhodně nijak výrazně. Překvapila Dcera devíti měsíců, nečekala jsem zrovna takový typ postavy. Jako už je u této ságy obvyklé, nejsilnější je závěr knihy.

10.12.2014 4 z 5

Koruna z mečů Koruna z mečů Robert Jordan (p)

Tenhle díl začal nabírat rychlost, ačkoliv hledání mísy je opravdu neskutečně dlouhé :-) dostala jsem se opět do stavu před dvěma díly a to "nemůžu jít ještě spát, dočtu alespoň kapitolu". Shayol Ghul je moje "oblíbené" město, vůbec by mi nevadilo zdržet se o trochu déle. Navíc, když se v něm objevil záhadný pomocník (i když tuším, kdo by to mohl být) a zdánlivě? ztracená a mrtvá Aielka. Překvapující je i nová skupina usměrňujících žen, které asi nebudou tak slabé, jak se na počátku zdálo.

16.10.2014 4 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Srdcovka. Jedna z nejlepších knih, co mi prošla rukama a zůstává v hlavě. A zůstane navždy.

06.06.2014 5 z 5