petrucha86 petrucha86 komentáře u knih

Most přes navždy Most přes navždy Richard David Bach

Netřeba obsáhlých komentářů, nádherná kniha po všech směrech.

14.12.2016 5 z 5

Cvičíme jógu Cvičíme jógu André Van Lysebeth

Skvělý "návod" k očistným technikám, vše velmi jasně a srozumitelně popsáno.

07.11.2016 5 z 5

Učím se jógu Učím se jógu André Van Lysebeth

Skvělý srozumitelný průvodce základy jógy!

25.09.2016

Základní kniha o čakrách Základní kniha o čakrách Shalila Sharamon

Hezky a jednoduše vysvětleno, základní kniha, jak má být :)

06.09.2016 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Doporučovaný pokus s parkovacím místem nevyšel, tak třeba se mi poštěstí v loterii..? Ne, teď vážně, věřím, že optimistický a pozitivní přístup v lecčem pomůže, ale příklady v knize se točily vyloženě okolo materiálních věcí, a silou vůle si člověk nový dům či tučné konto vykouzlí jen těžko..Jednu hvězičku dávám pouze za to nabádání k pozitivnímu myšlení, jinak jsem v ní nenašla vůbec nic.

16.08.2016 1 z 5

Murakamiho styl psaní mě bude bavit asi pořád, i když se mnohé jeho knihy v určitých rysech opakují. Opět nezklamal, hvězdička dolů za otevřený konec.

22.07.2016 4 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Krásná kniha se zneklidňujícím poselstvím, ale krásným uklidňujícím koncem.

14.07.2016 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Nevím, co si o tom mám myslet...byla to prostě kravina :) Rádoby vtipné upozornění na globální problémy naší doby, pro dospělého čtenáře infantilní, pro dětského asi těžko pochopitelné..tak komu to vlastně bylo adresováno?

08.07.2016 2 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Má první a určitě ne poslední kniha od tohoto autora! Krásné a inspirativní čtení.

05.06.2016 5 z 5

Strava pro klid v duši - Jak strava bez masa a mléka léčí tělo a mysl Strava pro klid v duši - Jak strava bez masa a mléka léčí tělo a mysl Ruediger Dahlke

Zpočátku zajímavé čtení, postupně čím zarputileji autor podsouval své poznatky, tím rychleji upadala má pozornost a v poslední části knihy už mi vyloženě lezla na nervy jeho propagace jisté značky veganských výrobků..v základě proti jeho myšlenkám nic nemám, jen bych volila méně urputnější styl, každý ať si udělá svůj obrázek sám.

04.05.2016 2 z 5

Když běhá žena Když běhá žena Alexandra Heminsley

Zábavný průvodce pro běžecké začátečnice napsaný ve stylu Bridget Jones.

27.04.2016 3 z 5

Jablko Jablko Michel Faber

O osudu Sugar, který mě zajímal nejvíc, jsem se nedozvěděla sice nic, ale moc příjemné čtení...a lehký náznak na konci mi dává pořád maličkou naději, že se jednou dozvím, jak to s ní vlastně dopadlo.

19.04.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Čtivé, hravé, zábavné, barevné...zanechá ve vás takový milý hřejivý pocit a úsměv na rtech :)

13.04.2016 5 z 5

Já jsem Malála:  Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Já jsem Malála: Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Christina Lamb

Knížka se četla sama, moc zajímavý příběh doplněný o spoustu pakistánských reálií...člověka donutí zamyslet se nad tím, že za věci, které my bereme za naprosto samozřejmé (a mnohdy nám jsou i "na obtíž" - upřímně, kolikrát se vám do ZŠ, krom prvního dne školního roku, vstávalo s chutí a nadšneím? :)), by lidé jinde dali cokoliv...rozhodně doporučuji k přečtení!

06.04.2016 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Krásná kniha, klasika, které nelze nic vytknout!

11.03.2016 4 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

A. Potter jako vždy nezklmala! Příjemné, milé, oddechové čtení, přesně to pravé k čaji pod deku!

18.02.2016 4 z 5

Nesmrtelná túra do Compostely Nesmrtelná túra do Compostely Jean-Christophe Rufin

Hezky, stručně, věcně popsáno, možná mi chybělo trochu více osobních zážitků, ale i tak moc příjemné čtení!

11.02.2016 4 z 5

Otrokyní v 11 letech Otrokyní v 11 letech Fatima Boscaro

Poměrně zklamání, příběh neuvěřitelný, šokující, ale kniha napsaná jen tak zběžně, jak z jedoucího vlaku. Určitě by si zasloužila klidně i 2x tolik stran a příběh rozvést.

01.02.2016 3 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Tato kniha pro mě bohužel byla velkým zklamáním, čekala jsem od ní více. První část, kde Anita popisuje své dětství, se mi líbila, ale druhá část pro mě byla až moc "duchovní".

18.01.2016 3 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Od začátku až do konce jsem byla napnutá jak kšandy. Také jsme byla na vážkách, jestli je větší problém to, že manžel byl muslim, a nebo normální psychopat, jeho myšlenkové pochody naprosto nepochopitelné!! Kdo zde hovoří o naivitě Betty..odehrálo se v 80. letech, pochybuji, že v té době bylo tolik zveřejněných příběhů a informací všude kolem, jako dnes.

11.01.2016 5 z 5