Otrokyní v 11 letech

Malou Fatimu otec zaslíbil své sestře, majitelce nevěstince. Ta si vše dobře spočítala: až bude dívence jedenáct let, prodá ji. Předtím se musí Fatima v nevěstinci zaučit. Podle plánu ji koupí Ahmed a odveze si ji, aby ji mohl po libosti znásilňovat. Postupně se jí narodí tři děti, ale pak se jí přece podaří utéct, ovšem bez dětí. Když Fatima zjistí, že její dcerku by čekal stejný osud, musí se vrátit......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/126438/otrokyni-v-11-letech-iJb-126438.jpg 3.956
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Alpress

Esclave a 11 ans, 2010

Kniha Otrokyní v 11 letech

Mufa
31.07.2017

Kdyby se autorka v některých pasážích víc rozepsala, nemělo by to chybu. Silný příběh, ale "spíchnutý horkou jehlou"

Leome
18.09.2016

Souhlasím s některými komentáři dole: příběh je skutečně zajímavý, velice čtivý, ale napsaný jako z jedoucího vlaku. Vždyť autorka popsala tři těhotenství na asi dvou stranách! Celkově by příběh chtěl více rozvést... Nicméně, jako chvilková četba je to úžasné a tomu, kdo chce něco dramatického a přitom krátkého, určitě knihu doporučuji.

petrucha86
01.02.2016

Poměrně zklamání, příběh neuvěřitelný, šokující, ale kniha napsaná jen tak zběžně, jak z jedoucího vlaku. Určitě by si zasloužila klidně i 2x tolik stran a příběh rozvést.

lucie2371
10.01.2016

Kniha podle skutečné události mě od prvních stránek vtáhla do děje.Je hrozné,že něco takového se vůbec děje :/

Hokkejka
11.05.2015

Četla jsem na doporučení kamarádky, byla to taková smutná oddechovka na jedno odpoledne.

Tejezka
28.10.2014

Knihu jsem si koupila loni na dovolenou, aby mi krátila dny při opalování u moře..Tento příběh byl tak silný, že jsem ho přečetla během pár hodin.. Moc pěkný příběh a chvílemi i náročný na psychiku. Doporučuji.

Dandulka
31.05.2014

Tak na tuto knihu mi stačilo doslova pár hodin! Byl to zvláštní příběh předčasně vyspělé dívenky, která řeší svůj život, jak umí nejlépe. Na některých místech jsen doslova bojovala se slzami.

Zorka
13.04.2014

Velmi čtivá kniha, nicméně mi připadá tak trošku narychlo napsaná. Přestože líčí strastiplný osud mnoha afrických dívek-žen, mnohé souvislosti jsou vynechány nebo jen stručně popsány a člověku by se mohlo zdát, že vrátit se pro dceru do takového prostředí není až takový problém. Někdy méně znamená více, v případě takovéto knihy, zvláště pokud má sloužit jako varování, toto rozhodně neplatí.