Základní kniha o čakrách

Poznávání energetických center neboli čaker otvírá pohled na působení jemných sil na lidský organismus. Tato kniha názorným a srozumitelným způsobem popisuje funkce a vliv těchto energetických center. Pro praktickou práci s čakrami zde autoři nabízejí celou škálu možností: použití tónů, barev, krystalů a vůní s jejich specifickým účinkem, doplněné meditačními a dechovými cvičeními, masážemi reflexních bodů jednotlivých čaker na chodidlech a přenosem univerzální životní energie. Popisy prožitků přírody, různých druhů jógy a astrologické přiřazení jednotlivých čaker obohacující navíc toto téma zajímavými a inspirativními poznatky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18735/big_zakladni-kniha-o-cakrach-Qsa-18735.jpg 4.487
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Pragma

Das Chakra Handbuch, 1988

Kniha Základní kniha o čakrách

InstanTia

Za mě naprosto dostačující kniha základních informací o čakrách. Má sloužit jako takové prvotní seznámení a na nic si zbytečně nehraje, zbytečně nezahlcuje vedlejšími informacemi. Dokonce obsahuje přehledné tabulky všech informací na konci, což jsem zvlášť ocenila :) Za mě jako vstup do této "problematiky" doporučuji.

Leonora

Zastaralá a na můj vkus příliš dogmatická, ne moc přizpůsobená západnímu čtenáři, protože se hodně plácá v těžko pochopitelných ajurvédských korespondencích. Nebere dostatečně v potaz lidskou individualitu ohledně stavu čaker, ale ani v případě jejich vnímání individuálním způsobem. Celkem hrubě neodpovídá zkušenostem ani mým, ani nikoho, s kým jsem kdy mluvila o čakrách.

Jeronym

Chtěl jsem se dozvědět něco o tom, co ty čakry vlastně jsou. Nedokážu si představit lepší zdroj informací. Ucelené, obsáhlé a stručné zároveň. Četlo se to samo. Nemám autorům co vyčíst. Místy zvláštní čtení, ale co byste jiného čekali od "ezoteriky".

Hodí se přečíst. Nemusíte být mystik nebo spirituální věřící. Ve spoustě věcí lze využít i prostých vizualizací či asociací. Příklad: kápnete do aromalampy trochu cedru, jehož vůni si spojíte s pocitem bezpečí naší matky Země. Není vám pak hned o něco lépe?

O existenci či neexistenci čaker se můžeme jen přít. Ale pokud mám mluvit za sebe, po dočtení této knihy je mi zas o něco lépe. Náhoda?

P.S. Trochu lituji, že jsem si tento titul pořídil v elektronické podobě. Je to zrovna ten typ knihy, ve kterém se hodí čas od času zalistovat (a ušetřil bych rukám od psaní poznámek).

jirka9453
20.07.2019

Pokud se chcete naučit, jak správně pracovat s energetickými centry, rozhodně doporučuji přečíst. Ti, kdo mají pochyby o funkčnosti systému čaker, jsou v knize jasně a názorně vedeni, a jakmile principy pochopí a přijmou, sami pocítí změnu, kterou přináší “správně se naladit”.

hrdlickova_61
01.04.2019

Knížku mi doporučila kamarádka. Okouzlilo mě hlavně to, že jednotlivé čakry mají barvy duhy. A také to, že moje tehdy osmiletá dcerka, která neměla o knížce ani tušení, začala přesně v té době malovat množství obrázků v duhových barvách. Nemyslím si, že by to byla jen náhoda. Jak se říká, něco je mezi nebem a zemí. Tahle knížka je jednou z těch, díky kterým jsem se o tom dověděla něco více.

miri.f
15.03.2019

Velice zajímavá a dobře napsaná kniha, která provede čtenáře základní terminologií. Teoretická část dobře poslouží člověku k tomu, aby pochopil, jak fungují jednotlivé principy. Praktickou část s návody na uzdravení a harmonizaci jsem, přiznám se, nečetla.

Alíša236
22.03.2018

Perfektní kniha pro první seznámení o čakrách. Čtivě a srozumitelně popsáno, vysvětleno, včetně jednoduchých praktik na harmonizaci čaker.

petrucha86
06.09.2016

Hezky a jednoduše vysvětleno, základní kniha, jak má být :)