PetraBery Online PetraBery komentáře u knih

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Motivační kniha, která má co nabídnout. Čteno v mém případě možná ve špatném časovém období, proto není hodnocení vyšší, ale průměrné. Známé věci o pozitivním přístupu lze ověřit i ve skutečnosti, jen prostě někdy není ani nálada to zkoušet…

26.02.2019 3 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Ponurý, temný příběh o osudech lidí žijících vedle sebe v městečku. Autorka si zaslouží pochvalu za skvělý popis okolí, úplně jsem cítila zatuchlost bažin, zápach z drůbežárny a viděla jsem před sebou mlhu, která se okolím vinula. Nejen zajímavý osud obyčejné matky samoživitelky Milady a její dcerky Aničky, také návrat Hany, která se do městečka vrátí po dlouhých letech a vylíčení dalších osudů. Dobře vykreslené vztahy mezi zúčastněnými. Za mě povedené, ač ne úplně pozitivní, čtení.

26.02.2019 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Další parádní díl mojí oblíbené série, tentokrát detektivové spojili své síly s FBI. A jako pokaždé skvělé vyšetřování, nechyběly zohavené mrtvoly a sériový vrah. Poslední stránka dává možná trochu tušit, jakým směrem se bude ubírat další díl. A já se těším už teď.

26.02.2019 5 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Tuto knihu měla dcera (12 let) v povinné četbě, tak abych nezůstala pozadu, tak jsem si ji také přečetla. A bylo to celkem dobré, humor, který pobaví, starosti, které mají i dnešní puberťáci – kamarádi, trapní rodiče, první lásky... A vlastně i vzpomínání, jaká byla doba, kdy jsem si tímto obdobím procházela já sama. Myslím, že i dnešním dospívajícím může něco nabídnout.

26.02.2019 4 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

Stejně jako první díl, i tento je na plný počet hvězd. Pokračování osudu malého Felixe a jeho „nové“ rodiny Zeldy je výborným počinem, kdy nelze přestat číst. Strašně jsem chtěla vědět, jak kniha skončí a konec… No přečtěte si sami, doporučuju! A budu doufat, že bude vydáno i pokračování.

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Anotace jasně vypovídá, o čem tato kniha určená hlavně pro děti je. Jen z ní není patrné, jak skvěle je napsaná a jak moc se nás může dotknout. Dojemný příběh devítiletého Felixe, polského židovského chlapce, popisuje nejen jeho cestu ze sirotčince a pobyt ve sklepě, ale hlavně hrůzu války v celém svém rozsahu viděnou očima dítěte. Postupné odhalování pravdy se táhne celou knihou, prozření ale pro Felixe není jednoduché. Ale je to také kniha o přátelství, odvaze a naději.

13.02.2019 5 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst již dlouho a i očekávání byla veliká… Ale, já nevím, nějak to nebylo úplně ono. Myšlenka i celé vyprávění bylo opravdu dobré, Jacobovo hledání pravdy o jeho dědečkovi taky, stejně jako vše o podivných dětech, včetně doplnění jejich fotografií. Jen to prostě podle mě není na plný počet. A možná i zvážím, zda číst další díly této série. Hodnocení na 3,5 hvězdy.

13.02.2019 3 z 5

V duhové kouli / Mořský svět - Hrací kniha V duhové kouli / Mořský svět - Hrací kniha Lenka Moravcová

Druhá kniha V duhové kouli (obě knihy Mořský svět i V duhové kouli jsou v jedné knize současně) je stejně propracovaná a zábavná jako Mořský svět. I zde se dítě rozhoduje, jak se bude jeho příběh vyvíjet. Šestiletý syn moc rád pomohl skřítkovi najít jeho přívěsek.

13.02.2019 5 z 5

Krásně zpracovaná dětská kniha, kde se čtenář sám stává hlavní postavou a podle svého rozhodnutí postupuje jeho cesta. Příběh z podmořského prostředí jsme si se synem (6 let) moc užili, opravdu spokojenost. Druhá kniha V duhové kouli je součástí této knihy, jedná se o knihu 2v1 :o).

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Pěkný čtivý příběh o opuštěných dětech, putujících ve vlacích naděje, které je vezly vstříc lepší budoucnosti. Krásně popsaný osud děvčátka Niamh, která svůj životní příběh ve stáří vypráví dospívající Molly. Kniha o tom, že i stařenka dokáže najít společnou řeč s mladou dívkou.

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Knížka byla mezi vrácenými kousky v knihovně, takže po přečtení názvu jsem si jí půjčila domů, že se hodí i do výzvy. A nelituju, oddechové, celkem i vtipné čtení deníkových zápisků jednoho chachara z Ostravy.

13.02.2019 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Pátý případ náčelnice Kate a stejně jako předchozí díly čtivá, povedená detektivka. Kdo stál za vraždou amiše a jeho dvou dětí bylo pro mne překvapení. Už teď se těším na další díl, opravdu pěkně psaná série.

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Kniha o dospívajícím klukovi Simonovi, určená spíše pro náctileté. Přesto jsem si i já četbu užila, uvěřitelně vykreslené reakce nejen rodiny, ale i ostatních lidí ohledně prozrazení jeho homosexuality. A samozřejmě první láska, hledání kdo je tajemný e-mailový přítel a hlavně problémy a život dospívajících. Líbilo, vzhledem ke kladným reakcím možná shlédnu i film.

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Knížku jsem přečetla na jeden zátah, opravdu skvěle napsané a ač jde o dílo primárně pro dětské čtenáře, tak i já jsem nadšená. Skvěle vykreslený život autistického 14ti letého chlapce Jeremiáše a jeho sestry-dvojčete Pamely. Jak probíhají běžné životní situace a jak to pro rodinu může být těžké. Rozhodně doporučuji všem, nejen dětem. Kniha, která Vám dá nový pohled na „jiné“ mezi námi.

30.01.2019 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Začátek knihy mi dal trochu zabrat, spousta politikaření a cizích výrazů (které se dají ale dohledat ve slovníčku). Jakmile ale do Kefallénie připutuje kapitán Corelli, tak potom je to paráda. Krásný příběh o lásce, síle přátelství, rodinných poutech, ale i zrůdnosti války a jejích následků. Pelagia, její otec Jannis a kapitán jsou skvělými hlavními hrdiny, ale mým největším hrdinou byl Carlo.

30.01.2019 4 z 5

Encyklopedie Larousse - Dinosauři Encyklopedie Larousse - Dinosauři Sylvie Bézuel

Stejně jako ostatní encyklopedie z této řady je i tato o dinosaurech naprosto skvělá. Čteno se synem před spaním (dinosaury miluje), spousta nových informací podaných formou přesně pro děti a příjemné ilustrace.

30.01.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Druhý díl, tentokrát bez Wolfa, s Baxterovou v hlavní roli. Opět solidní čtení, pro mě možná o něco málo slabší než první díl. Ještě více zavražděných, trochu zmatené popisy zúčastněných, takže jsem se mírně ztrácela. Proto jenom průměrné hodnocení a uvidíme, jak se povede další kniha autora.

30.01.2019 3 z 5

Až moc blízko Až moc blízko Eleanor Moran

Psychoterapeutka Mia jede psychicky podpořit svou nejlepší přítelkyni Lysette, které zemřela kamarádka Sarah. Pozvolné rozplétání vztahů a charakterů lidí, které se kolem obou kamarádek točili, dá Mie zabrat. A kniha dala celkem zabrat i mě, rozvleklá, hodně psychologických myšlenek hlavní hrdinky a téměř žádná akce. Thrillerem bych knihu nenazvala ani náhodou. Slabší průměr.

30.01.2019 3 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Překvapivě podmanivý krásný příběh z cirkusového prostředí, které mě k přečtení až tolik nelákalo… A to by byla chyba, protože osud holandské dívky Noy, která se dostane během válečného období do cirkusu, kde se setkává s židovskou akrobatkou Astrid/Ingrid, je opravdu čtivý, smutný, ale zároveň obsahuje i naději, bez které by nebylo nic. A stejnou měrou nám ukazuje důležitost lásky a sílu přátelství.

14.01.2019 4 z 5

Odplata Odplata Steffen Jacobsen

Druhý případ vyšetřovatelky Lene Jensenové, která spolu s Michaelem Sanderem řeší nejen možnost dalšího teroristického útoku, ale i křivé obvinění z vraždy. Povede se odhalit celou síť organizace? Současná politická detektivka, možná o maličko slabší než předchozí dílo Trofej.

14.01.2019 4 z 5